Tento Seriál vyplňuje děj mezi Epizodou II a Epizodou III kdy v galaxii zuřily Klonové Války. Armáda klonových vojáků vyslaná Republikou a vedená rytíři Jedi má za úkol zastavit útoky droidů, za kterými i nyní stojí tajemný hrabě Dooku, který má mocné spojence a společně tak představují hrozbu nejen pro Rebuliku, ale i pro celou galaxii. I nyní sledujeme osudy Mistra Obi-Wana Kenobiho a jeho učedníka Anakina Skywalkera, kteří bojují po boku ostatních rytířů Jedi a jsou tak silnou oporou jednotkám Klonů. Seriál se však nevěnuje pouze jim a setkáme se zde s celou řadou dalších významných postav (Mace Windu, Yoda, Dooku, Grievous, Padmé, Ki-Adi Mundi), se kterými jsme už měli tu čest, ale jsou tu postavy zcela nové, o kterých není ve filmech ani zmínka, avšak v příběhu hrají velice důležitou roli (Durge, Assaj Ventress). I přesto že je film hlavně o válce klonů, tím nejdůležitějším je Anakinovo pasování na rytíře Jedi, které se může označit jako jeden z mnoha milníků hexalogie hvězdných válek. Star Wars: Clone wars jsou doplňující složkou nové trilogie a vysvětlují řadu událostí, které nám pomohou lépe se orientovat v nastávající epizodě III. (HateBreeder)

SkyCaptain

První řada je vynikající, ale druhá řada, která se odehrává těsně před Epizodou 3 je skutečně nářez, pro fanoušky Stra Wars je tenhle seriál naprostá nutnost! ()

canucks333

Bohužiaľ, toto ma nikdy nezaujalo. Slabá kresba, ktorá ma odradzovala a zlý dabing. Jednu hviezdičku dávam za tématiku (Star Wars) a druhú za zaujímavý nápad Zhrnutie: Videl som asi 4 diely- 45%- VEĽMI SLABÉ!!! ()

Kublai

Tohle je bomba. Já si myslím, že tahle animace ve stylu "Samurai Jack" (i tvůrci jsou stejní - viz. Gendy Tartakovski) Star Wars světu neobyčejně sluší... to se spíš bojím 3D sterility nových CLONE WARS... celá série výtečně doplňuje filmy - pánové, takto má vypadat konektivita vizuálních děl v rámci jedné umně zpracované galaxie!!!!! ()

Barak

Nepropracovaná animace, kterou ocení leda tak děti, pro které je tento seriál určen především. Jinak je to jen nesourodá, místy až nepřehledná, směsice akčních scén - leč souboje se světelnými meči jsou celkem fajn. Třetí sezona už vytahuje něco, čemu by se dalo říkát příběh, ale i tak si radši pusťte jakýkoliv jiný díl Star Wars (nemusí to být zrovna ten první.. ;) ), než tuhle nudnou a nezábavnou zbytečnost..... ()

Rikky007

Na první pohled mi animace vadila, ale když se od toho člověk trochu odpoutá a přistoupí na jednodušší, přesto stylový vizuál, dočká se přesně toho, co by od titulu "Klonové války" čekal. Krátké (ze začátku až moc) epizodky válečných historek většinou v hlavní roli s Anakinem nebo Obi-wanem. Scénáře jsou solidně promyšleny a je trochu škoda, že něco takového nevměstnali do filmu ve větší míře. Na rozdíl od pozdějšího v 3D grafice zpracovaného seriálu, z tohoto nečiší orientace na dětské publikum. Pokud chcete mít představu, jak že ty slavné klonové války asi probíhaly, pusťte si to. ()

Drom

Tenhle chatrný mostík mezi druhým a třetím dílem Star Wars (nebo možná prolog třetího?) konečně trochu více divákovi odhaluje alternativní vesmír, ve kterém se filmová série odehrává. Zasloužilo si to ale větší rozpočet, bežného diváka nenadchne vzhled jak z animáče pro děti, natož aby ho to nalákalo na komplexní historii celého světa Star Wars (třeba komixů jsou tuny). Navíc příběhů je málo a logicky jen z období klonových válek. A i při tom zápletky a postavy neztratily své kouzlo s akcí a napětím, takže pokud si odmyslíte animaci, je to super animáč... ehm... Zas lepší brát animaci pro děti s dobře zpracovanými příběhy než dobrou animací s příběhy pro děti. Naivnost kresby a jejího výtvarníka mě osobně neobtěžovala, proto asi mé nejoblíbenější audiovizuální dílo z prostředí Star Wars (jenž nabízí mnohonásobně více než pro filmy ústřední příběh rodinky Skywalkerových a jejich kámošů). Ovšem velká škoda pro vás ostatní, vy si nejspíše budete chtít jednu hvězdičku z hodnocení srazit. ()

HawkeyP

90 %. Takhle nějak si představuju souboje Jediů s droidy a Sithy. Když k tomu připočtu ještě ten trefný černý humor, tak to dokonalé. Opravdu nechápu, proč takhle nevypadají Epizody I a II. :-( ()

Karmin odpad!

Hnusná animace by sama osobě nebyla tím důvodem, proč tohle pseudodílo svrhávám s odporem do té nejhorší kategorie hodnoceni. Důležité je, že je to ÚPLNĚ O NIČEM. Ano, dozvíme se něco málo o Jediech, Sithech nebo planetách SWuniverse, ale za jakou cenu? Většinu prostoru zabírá jen bezduchá střílečka, nejen bez jakýchkoli dialogů, ale často i bez hudby. Prostě jen válka, válka, válka. Plná absurdit a stupidity (daleko přesahující "fyzikální nereálno" Lucasových filmů, které známe a je i roztomilé). Kvůli primitivní "dexterovské" animaci se divák nedočká ani žádných detailů a prostředí, kterými by rozpýlil svoje znechucení. Válka, válka, válka. Stále ta samá, na jedno brdo - hrdinní klonoví vojáci a jejich ještě hrdinštější Jedi generálové (jejichž síly jsou asi desetinásobné v porovnání s tím, co je vidět ve filmech) ničí miliardy a miliardy zlých robotů. Tohle není žádný pikantní zákusek pro fanoušky Hvězdných válek (mezi které se počítám!), tohle je nechutně sladký cuc s chemickou příchutí, na kterém se tvůrci pravděpodobně snaží vychovat novou generaci mladých Američanů, ochotných bojovat ve jménu demokracie proti Ose zla. Už jsem zmínil, že hlavní náplní je válka, válka a zase válka? Bum, bum, bum, čím víc toho zničíš a rozsekáš světelným mečem, tím jsi větší borec. Proč to radši nenechali udělat Japonce? To by teprve byl nářez! (Nedokoukal jsem to celé, takže se omlouvám, pokud se to od druhé třetiny zlepší o 500procent) ()

Respex

Po stránce příběhu by to možná ještě šlo nějak poslepovat... ale animace je děsivá... napadá mě milion jiných možnostá jak to udělat lepší... tohle se bohužel nepovedlo. Za mě 3*. ()

Drtic

Tyhle hnezdné války vemne ze začátku vyvolali vskutku rozporuplné pocity. Bylo to asi tím že to bylo neco jiného než klasické animačky. Klonové války nám tu nabírají na obrátkách setkávame se tu z novými postavami které budou hrát v dalších pokračovaních klíčovou roli tudiž všichni fandové hvezdných válek by tohle mneli videt. Jinak rečene připomínalo mi to takovej komix kde se dost hledelo i na detaily čím sem byl příjemne prekvapen místy to vypadalo, že jediajové sou supermani treba když windu vyprášil armádu droidú úplne sám a tím vyhrál bitvu, ale jinak to bylo v poho zaslouží si to vysoký hodnocení. ()

vikino1

Tohle mě v celé serii (1-6) chybělo. Rychlá svižná akce bez keců - ostatně jak to ve válkách bývá. Děj vás rychle vtáhne, každá epizoda ukončena. Všechny epizody propojeny. Poznáme jak rytíře, tak jednotlivé posty klonů v armádě. Pro ty co ještě neviděli - doporučuji všechny díly v jeden den. ()

LordMysti

Chápu že plno fandům to přijde jako pohádka, ale pro mě je to vynikající doplnění celé ságy s mnoha zajímavými příběhy a hlavně parádními bojovými scénami. ()

Adámo

Ano, animace je spíše pro děti, ale tohle je Síla! Konečně to tam Jediové viz Windu kosí po tisícovkách =)))) Hvězdička dolů za to dětštější provedení... | 01/2009 ()

mrclTV

Tento miniseriál má dve prednosti - je našľapaný akciou, ktorá srší nápadmi a má aj vydarený vizuál, ktorý ma štýl a baví. Ale jeho silne stránky stvorili zároveň aj jeho slabé stránky, z inak z delikátnych a nenápadných Jediov vytvoril selektívne* všemocných superhrdinov, ktorý by si mohli podať ruky s najsilnejšími marvelákmi, nejde to veľmi v duchu nastoleného SW univerza. (* pri márovaní radových armád sú Jediovia nezničiteľné mašiny, plné super tvrdých útokov, avšak keď sa dostanú do konfliktu s nejakými dôležitými protivníkmi, zrazu na svoje ultimátne sily zabúdajú...) A tie kanonády sa ku koncu presa len trochu zunujú. Výsledný produkt je tak trochu rozpačitý... ()

blondboss

Myslím, že tí praví fanúšikovia Hviezdnych vojen tento miniseriál ocenia. Mňa to však nejako veľmi nenadchlo, čo možno spôsobili aj tie miestami dosť nekvalitné animované scény. 45 % ()

Vlado_B

Moje prvé dojmy boli značne rozpačité, ale druhá séria sa mi už vyslovene páčila. Tak nejak som sa musel naladiť na ten spôsob akým to autori podávajú a potom to už šlo... navyše miestami je to skutočne vtipné.. celkovo dávam 80%. ()

Dexter666

Tak tento "medzičlánok" sa skutočne podaril. Pred jeho vznikom by si asi len málokto dokázal predstaviť, že SW môžu byť aj takto animované. Lucas si podľa mňa vybral toho najschopnejšieho režiséra akého mohol. Tartakovsky je môj veľký obľúbenec od čias Dexter's Lab a Samurai Jack. Je to naozaj jedinečné ako dokáže skĺbiť vtip, výbornú akciu, lásku, filozofiu a skvelú hudbu do jedného kompaktného dejovo nadštandardného diela. Clone Wars sú presne tým čo majú byť - sú zväčša akciou, ktorá by bola vo filme zbytočná. Sú ale aj zaujímavým prvkom, ktorý výborne dokresľuje kolorit a pozadie Hviezdnych vojen. U mňa je to na výbornú. ()

Víc Terminátorů, víc Star Wars!

Víc Terminátorů, víc Star Wars!

11.05.2007

To není jen toužebný výkřik fanoušků slavných filmových sci-fi sérií, ale něco, co se zřejmě už brzy stane skutečností. Překvapením je zejména nedávné prohlášení George Lucase, že se kromě digitálně… (viac)