Na samém konci druhé světové války nechce německý dezertér už nic jiného než být doma. Místo toho se ale musí postavit esesákům, kteří pasou po ukrytém zlatém pokladu. (Netflix)

jpacuta

Místy vtipný, skvěle natočený a zahraný, pár akčních scén super, ale celkově film nudnej a zoufale nezajímavej. Jenom 1:40 a já několikrát koukal na hodiny, kdy to už skončí. Škoda. ()

Heywood

"Řekni, kde ti muži jsou..." Sag mir, wo die Blumen sind ..Marie Magdalene Dietrich a tečka na výborném filmu, až jsem se divil. Morálně pokřivený režim vytváří jen morálně pokřivený dav. (Ono to v současném Německu také dost smrdí pokřiveností). Leč nacismus je ukázkou, která ještě mnoho let bude zaměstnávat filmaře, protože něco tak zrůdného civilizace jen tak nezažila. Tady je konec války ve své hrůznosti i naději ukázkou brilantního zpracování, s výborně vybranými herci i ironickými vložkami, (konec nemá chybu), jako by se autoři té hrůze chtěli i ze zoufalství trochu vysmát. Co drželo lidi ve válce alespoň v naději , to byla rodina, pro které teď tak módně plive kdejaký chytrák, který se naparuje kdesi na pódiu podivných průvodů, které jsou veřejným pohrdáním rodinných hodnot. Jaký kontrast s poselstvím tohoto filmu. To polykání pervitinu si asi všimnou i další, ostatně na tom bylo "hrdinství" německých vrahů postaveno. Dnes se to veřejně přiznává, film se tím netají. Další kladný bod. To jak postavy postupně odhalují své skutečné já si zaslouží uznání, protože to všichni ze života už známe. Slušný člověk se může zkazit, ale hajzl je hajzlem vždy až do konce. Polibek ve filmu může mít mnoho podob, za tento zde opět hvězda navíc. Protože slušnost ze zlem nevyhrává slušností, ale chytrostí a tvrdostí. Je to filmově zase jiný odraz války, (trochu mi to evokovalo Návrat do Cold Mountain), ale stálo to za to (i za tu českou výpomoc). 70% ()

Grimaldi

Už dlouho jsem u závěrečných titulků neviděl tolik českých jmen. O to víc mě potěšilo, že jsou podepsaná zrovna pod tímto akčním béčkem. Jedna vesnice, konec války a hodně westernové atmosféry bylo přesně to co jsem v daný okamžik chtěl. Žádný složitý děj, zato v poměru k rozpočtu dobrá akce a postavy na kterých vám bude záležet. Po francouzské produkci Netflixu příslib naděje, že i Německo bude v budoucnu dodávat kvalitní snímky nejen pro fanoušky akce. ()

Easykill

Vcelku bídné! Čekal jsem to mnohem lepší a záživnější. Stihl jsem se nudit a to tak, že jsem 2x zaspal a musel pouštět znovu. To mluví za vše.. ()

WolfHigh

Kdo chce moc,nemá nic! Tohle příslový vystihuje tento v celku dobrej béčkovej film,možná bych řekl, že až parodii na nacisty a Hitlera! Líbili se mi v podstatě jen dvě scény. První byla, jak zmrd starosta dostal KO lopatou po tlamě a druhá, jak velitel nácků sežral zlatou cihlu. :D Rozhodně to nemá nic společného s Tarantinem! Film neurazí,ale je to taková šlichta s v celku nudným slovním gulášem a promarněným potenciálem a předem daným (ne moc dobrým) dějem. Velká škoda,čekal jsem víc! Za dobře zvolenou hudbu, české prostředí a dvě zmiňované scénky dávám 2*/5* tudíž 40%. Znova bych se na to nepodíval. ()

naytsirk

Aniž by to byl záměr, cca dva dny před tímhle jsem konečně viděl SISU. A musím nezaujatě říct, že ač poměrně stejný žánr, tak tady to na mě fungovalo o něco míň a nijak zvlášť do kolem mě to nedostalo... Stačí vidět jednou... ()

nudlis

Průměrná rubačka + jeden odpornej moment (když šéfik vyndal z vystřelenýho voka ten prsten, to jsem myslel že vrhnu ...) + jeden skoronesmrtelnej skoropacifista + jeden zvoník bez hrbu + jeho odvážná ségra. A nakonec +vykulený Amíci, co jeli náhodou vokolo. ()

Kritickej

6/10 Poctivá malá žánrovka, která doručí přesně to, co člověk očekává. Brakovou zábavu s cool střílením a efektní likvidací odpornejch nácků. Oproti obdobnému Sisu tu akce vypadá MNOHEM líp a uvěřitelněji. ()

MartinNewman

Zabíjení nácků je vždycky super. Pokud nácky zabíjí někdo z vlastních řad, je to ještě lepší. Němci vyrukovali z vlastní akční "hitovkou" z druhé světové války. Inu věc to není vůbec špatná. Akce je tak akorát a stojí za to. Občas vtipná hláška, občas šílenost. Krev a zlato je prakticky mix westernu, válečné akce, vyvražďovačky a spousty zvláštních postav co dotváří film jako celek. Německá westernově - válečná Tarantinovka co ani neurazí ale ani úplně nenadchne. Na trojku málo, ale na čtyřku zase moc. Lepší trojka tomu může slušet, ale víc ani ťuk. Na odreagování po práci nebo po sexu stačí. ()

Polux

6/10 | Potenciál & promarnění. Nacisti (obzvláště jejich "oblíbená" podskupina s dvěma blesky na klopě), ukryté zlato a partička soupeřících postav, která v průběhu děje řeší zejména to, jak zbohatnout, odklidit z cesty konkurenci (protože na charitu se tady nehraje) a při tom všem nepadnout za vlast, jsou taková příběhová tutovka, pokud chce někdo natočit zábavnou, stylovou a ideálně drsnou podívanou z doby konce války. Cením tvůrčí zápal a nadšení, bohužel žánrovou pecku se v tomhle případě tvůrcům natočit nepodařilo. | Tradiční ingredience podobných pokleslých žánrovek, tj. akce, vtip, brutalita, stylový audiovizuál a jistá brakovitost tady sice úplně nechybí, ale ani jedno z toho není ve filmu v příliš velkém množství a v příliš vysoké kvalitě, případně ne tak docela funguje (zvlášť kombinace dobových folkových písní (použitých jako satirický protiklad k právě probíhajícímu ději) a hudebního doprovodu ve stylu Morriconeho, potažmo Leoneho, potažmo Tarantina, který nemá daleko k označení "pocta na hraně vykrádačky"). Perličkou je pak vrchní esesák, který přehrává jako o život a moc mu to nejde - podle všeho mu asi nikdo na place neprozradil, že netočí parodii:-). | Celkově jeden z těch lepších příkladů současné produkce streamingové továrny na obsah a velký palec nahoru za tuzemskou stopu v řadách členů štábu před i za kamerou a masivní využití zdejších lokací (proč, sakra, podobný "nenáročný" projekt není schopen vyprodukovat někdo u nás, i kdyby to mělo být taky za prachy od Netflixu?), ale jedna obstojná akční sekvence s útěkem skrze městkou zástavbu, korunová soubojem jeden na jednoho, ve které si někdo ze štábu vzpomene, že by se s kamerou mohly během bitky dělat i trochu divočejší věci (třeba se dynamicky pohybovat okolo přítomných herců), na vynikající divácký zážitek bohužel nestačí. | PeZet ()

redsparrow odpad!

Uff, tak tahle tv inscenace bolela, hlavně že si to hrálo na začátek z filmu Kapitán (2017), což je, entschuldigen, úplně jiná liga a jiný sport. Není to ani parodie, ani akční film, není to vůbec vtipné (pokud nejste fanda komedií z DDR), je to jen debilní a evidentně drahé. FIlm kvalitou připomíná seriál Slunečná, proto asi ta cedule na začátku. Srovnání s Sisu na místě, úplně stejná ubohost. Scheiße jak Schweine, auf vídrzén. ()

PeterVonKV

I přes slabší a nudnější pasáže prima počin. Německý Tarantino je povedenej. Zkrátit to o kousek a pecka. Jo a dost povedený soundtrack ()