Na samém konci druhé světové války nechce německý dezertér už nic jiného než být doma. Místo toho se ale musí postavit esesákům, kteří pasou po ukrytém zlatém pokladu. (Netflix)

mira007

Německý válečný film z konce války, kdy parta esesáků s bondovským záporákem v čele nahánějí dezertéra Roberta Maasera a domorodkyni Marii Hacke ve městě, kde navíc hledají cihly zlata po jednom Židovi. Tarantinovsky násilně černohumorné, svižné, kdy to míchá žánry jak v mixéru od válečného filmu po western s bitkami jak z hongkongských akčňáků a s feelingem parodie na sebe samu. Možná je ten film průměr, ale dobře se na to kouká a je to zábava. ()

Klajnik odpad!

Ještě horší než podobně zaměřenej finskej Sisu. Já vlastně nerozumím, čím chtěj tvůrci těchto filmů zaujmout. Žádnou velkou hloubku či přesah to nemá, takže by to nejspíš mělo hlavně bavit. Jenže nebaví. Dialogy mezi nezajímavými postavami nejsou tahákem filmu a pokud tvůrci nejsou schopni vytvořit postavy, které mají šanci zaujmout, bavit, tak by měl většinu stopáže postavit na něčem jiném - třeba na akci. (Sisu na akci stojí více, ale ta má své vady: protagonisu hraje dědek, kterej se v kontaktní akci nemusí moc hýbat a sám má plot armor). Zde akce sice není nejhorší (Raid, Wick a Kingsmani nastavili laťku dlouhých záběrů a slušné choreografie), ale není jí mnoho a není ani dost strhující. Takovej Hardcore Henry je v tomhle smyslu úplně někde jinde a stál jenom 2 miliony USD. To jen pro srovnání. Já vlastně nechápu, proč tolik tvůrců není schopno látku pořádně vyhrotit a přestřelit. Proč je to rozkročené mezi akční slátaninu a vážné válečné drama? Taková kombinace přece nefunguje, páč jedno znehodnocuje kvality druhého. Hřebík do rakve tohoto otravného filmu nasazují momenty, kdy postavy jednají zcela nelogicky: Jedna bába schytá kultu do hlavy, druhá ženská se z krytu postaví, zakřičí "Né!" a schytá jednu též. Typický případ toho, kdy je ve scénáři něco napsáno, ale režisér to není schopen autenticky zhotovit. ()

warrenur

Po tom ako som si uzil nazi-eradikaciu na nedavnej kino-premiere podareneho finskeho Sisu, nemyslel som, ze v tak kratkej dobe uvidim podobny kusok priamo od Nemcov. V oboch bol ustrednym cielom ZLATO, ktore sa lisilo len povodom. Kym jedno pochadzalo zo zeme, tu bolo "zidovskym majetkom". Od rezisera Thorwath-a som videl vynikajucu Die Welle a uchadzajuci horror Blood Red Sky.  Po tychto zabavnych kuskoch je tento film opat palcom nahor pre tohto rezisera. Urcite sa tesim na jeho dalsie dielo. Maaserov-o stvarnenie "uvedomeleho skopcaka" je takmer ako z Pittovej particky nehanebnych bastardov. :) ...ruhanie.  :) Marie Hacke ako drsna, ale pohladna Nemka taktiez fajn. Za mna top prekvapujuca scena: hendikepovany bracek vo zvonici nie je ziadny hrbac. :D Tam mi skoro "vyrazilo dekel". Jednoducha akcna zabava s par naivnym a obcas prihluplymi scenami, ktore vsak neurazia. Uvital by som vsak, keby sa to bolo obislo bez niektorych komickejsich momentov, ale co uz.  70% Slabsie styri. Odporucam. ()

BOURQUE

Tarantino-inspired akčný film z prostredia W.W.II, ktorý postráca chytľavejšie a ráznejšie dialógy. Nehovoriac o trochu lepšom scenári a využití potenciálu jednotlivých postáv. Tuctový, ale nie taký film, ktorý je podpriemer. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Hapretor

Po delší době a po x-hodinách pročuměných na Netflixu konečně něco, co mě, sakra, dobře zabavilo ... drsné vtipné, napínavé, ... všechno v jednom ... u mě - ještě mnohem lepší než poslední Tarantinovky ... točí stejně už jen hovna ... ()

sadlokan

Titulky žlutým westernovým fontem naznačují že proběhne”Quentin Vinnetou”.Trochu vosekat a dokážu si představit tohle Deutsche flagelant alle gegen alle vod S.Peckinpaha s H.Krugerem,H.Bucholzem,nebo J.Coburnem.Nejvíc bratr zvoník a milfka s rýčem.S prstenem ve voku.& winner is frajer s kérkou krevní sskupiny.Jo a být klidný,jíst a spát, se holt musíš peřím cpát. ()

mala_kea

Mnohem lépe a uvěřitelněji zvládnuto než jeho finský bráška z Finska. Hvězda navíc za němčinu, která je v tomto případě nezbytně nutná. ()

Rockerman

Válečný western, který nelze ani chvíli brát vážně. Nic nechybí: neohrožený hrdina, kterému se kulky dost dlouho vyhýbají, hezká(?) dívka, zlato, ale hlavně spousta akce, pěstních soubojů a krvavých přestřelek. Vadilo mi, jak z "esesáků" dělají naprosté kretény a trochu i ty parodické scény (kapsle s jedem putující do krku nebo zlatá cihla v hubě). Na druhou stranu nuda vůbec nehrozí. Nezapomnělo se ani na trendy prvky a Amíky, kteří nakonec slíznou smetanu. ()

Olík

Velmi milé překvapení……i když tohle německé hölle je všechno možné jen ne milé. Jako by si Sergio Leone pustil na svém starém gramofonu poslední album Rammstein a společně s Tommy Wirkolou a Jalmari Helanderem začal plánovat společnou letní dovolenou. S nadsázkou o tématech neveselých aneb krev a zlato, to je oč tu běží….a že té krve budou potoky. Ten druh „umění“, kdy jde samotný příběh na druhou kolej za vizuální stránku a nikdo nemůže říct ani asche. Určitě se tady objeví spousta komentářů o německém kopírování Quentina Tarantina….nutno dodat, že já jsem se bavil víc, než u jeho posledních kousků. ()

AnanAss

Likvidace nácků je poslední dobou v kurzu a tak po Britech a Finech přichází s další várkou rovnou Skopčáci. Rozhodně se ale nejedná o takový grindhouse, jak by se na první pohled mohlo zdát. Vizuálně je to sice povedené a samotná akce fajnově béčkově odsýpá, takže je trošku škoda, že jí zase tolik moc není. No a prostor mezi ní je vyplněn spoustou dialogů, kde si na rovinu přiznejme, že se o žádné skvosty nejedná. Ale nejvíc mě zamrzelo trestuhodné nevyužití stylové sajdkáry s lidskou lebkou na řídítkách. Každopádně plusem je i westernový hudební podkres, spolu s německými rádiovými retro hitovkami při akčních scénách, které dotváří zajímavě ulítlou atmosféru. Za jedno podívání ale tahle esesácká honba za krvavým zlatem stojí, nedávný Sisu byl však o krapet lepší. ()

DAPDO

Název se k tomu hodí perfektně, krve i zlata je tady dost. Jinak film střídá horší a naivní momenty s těma lepšíma až výbornýma. Hlavní ženská postava nejdřív z pěti metrů netrefí z pistole stojícího esesáka, aby potom na konci snad i vyhrála olympiádu ve střelbě na letící terč. A následuje výborně udělaná scéna, kdy si řeknete, že být to takhle celej film, tak by to byla bomba. A takhle se to střídá vlastně celou dobu. 55%. ()

Razzor_82

"My jsme národ vrahů." Náckové s jejich směšným velitelem u mě nebudili strach ani hrůzu. Pár akčních scéna ale jinak jalové. Herecky nesympaticky obsazené. Největším peklem byla ale westernová hudba. Taková slátanina Tarantinových povídek. Ztráta času. SISU to je jiná liga a to jsem mu dal jen tři hvězdy. 4/10 ()

kersten

Dejová línia bola zaujímavá. Celkove spracovanie už horšie. Nesmrteľnosť podaktorych postáv ma vytáčala do nepríčetnosti. Prehnané, silene....až sa rozum pozastavoval. Mám k tomuto filmu rozpoluplny názor. Na jednej strane som nadávala, aké je to hlúpe, zbytočne prehnané scény, už som chcela aby niektoré scény skončily, ale oni nie a tlačili na pílu, tlačili. Až mi to bolo nepríjemné. Na druhej strane som vydržala do konca, chcela som to vidieť aj keď od začiatku bol jasný finish. Nezatracujem ho. Slabší priemer. ()

Urukhaj98

Překvapivě velmi povedená černohumorná řezničina, které však v akčním finále lehce došel dech. Alespoň ten (skoro)final kill se zlatou cihlou byl řádně uspokojující. 8/10 ()

bearmeedek

Krev a zlato se nehodnotí jako klasický film s duchaplným dějem. Je to "jen" snůška postupné likvidace osob, které touží po zlatém pokladu. A právě to je uděláno přímočaře a tvrdě a záměrně (s nadsázkou) to balí do hávu Tarantina, westernů a filmových melodií. Proč se to tak Němcům podařilo je asi v důkladné české pomoci, včetně lokalit. Zajímavá jednohubka. ()

rublik05

Inspirace Tarantinem je ve filmu více než zřejmá, ať už se to týká postav a dialogů, stylu natočení či celkového vizuálu. Němci na to nešli vůbec špatně, snímek působí velice autenticky a realisticky, což se týká i samotných akčních scén. Osobně byl ale uvítal mnohem více krve a brutality, tempo mohlo být podle mě malinko svižnější, nijak zvlášť mě nezaujaly ani jednotlivé postavy, byť většina z nich není vůbec špatně zahraná. Z námětu šlo rozhodně vymáčknout mnohem více. Takhle je to jen průměrná, neurážející jednorázová záležitost, nic víc. 5/10. ()

R.I.P.

Německo je národ dobráků, nacistů tam bylo pár stovek, ti ostatní za ni nemohli... Nic zléhe neudělali, na obě světové války zapomente. Ti zli byli nacisté, němci to jsou dobráci od kosti... ()