Letadlo kdesi nad Atlantikem unesou teroristi a žena, která cestuje se synkem a trpí záhadnou nemocí, kvůli tomu musí odhalit svoje temné tajemství. (Netflix)

Astaroth12

Toto bolo veľmi milé prekvapenie. Filmy z tohto prostredia mi zatial veľmi vyhovujú. Kde sa nedá len tak vystúpiť, môžete len bojovať alebo umrieť. Boli tu Hady, zombie i Chuck Norris, ale upíri tu ešte asi neboli. Bolo to do cela originálne a pri vzhľade na upírov som si spomenul na 30 dní dlhú noc. Bola tam dosť veľká podoba, tento film sa asi nim inspiroval. Páčila sa mi aj akčnosť i krvavosť a tou sa tu nešetrilo. Poslednej dobe jeden z najlepších upírskych filmov, ktoré som videl. Svieži, akčný a i keď mal trocha prehnanú stopaž, nenudil. ()

TheEvilTwin

Netflix poslední dobou boduje, a to nejen v kvalitních filmech, ale taky v dostupnosti českého dabingu. Blood Red Sky je příjemné překvapení, které by sice určitě mohlo být lepší, ale já jsem ve výsledku nadprůměrně spokojený a film vlastně nemá tolik negativů, jak jsem se bál. Spojení upířiny a únosu letadla je šíleně originální, funguje nečekaně dobře a časem se let zvrhne v upíří jatka, kde se krví rozhodně nešetří. Možná bych ocenil větší a brutálnější gore, ale to je jen mé přání, rozhodně ne výtka, protože násilí a krve je ve filmu víc než dost. K vizuálu nemám výhrady, prostředí letadla mám rád, přeměny člověka na upíra byly intenzivní a nechutné a vlastně už samotní upíři na obrazovkách mají z podstaty body navíc, protože si fakt nepamatuju, kdy naposledy jsem tohle téma viděl zfilmované. Tvůrce má na svědomí i klasiku jako Náš Vůdce, herecky potěší Dominic Purcell a zajímavostí je, že se ve filmu objeví i česká jména. Jak už jsem zmínil, dokonalý film nejspíš není a mohlo to být lepší, ale já jsem se celé dvě hodiny vlastně bavil, postavy se chovaly rozumně, tempo bylo solidní a akce dost, takže ve výsledku určitě spokojenost a čím dále se film dostával, tím víc mě to bavilo, což se často nestává. ()

oLí

Námět celkem dobrej, navdadí, začátek taky není špatně rozehranej, ale celkově je to takovej velkej šedej ničím nepřekvapující / ohromující průměr. Postupem času prostředí i herci působí ne úplně věrohodně, hlavní záporák je vyloženě přehravající šašek k popukání a ani závěr vlastně nic moc neříká. Vztah matka-syn nedotaženej, pak už není kde brát, 4-5/10 max. ()

Pejpr

Z naprosto bravurní desetiminutové letecké scény ze Světové války Z se rozhodl režisér Thorwarth udělat celovečerní film a já nechápu, jak se mu mohlo povést udělat z toho takovýto paskvil. Film je plný chyb a snad úplně všech klišé, které můžeme v akčně-letadlových filmech vidět. A kromě několika slunečních momentů nenabízí prakticky nic, proč by se na něj měl někdo podívat radši než na zmiňovanou sekvenci ve Světové válce Z. ()

castor

Moje máma má divné uši a zuby. Po nějaké době tu máme zase kousek, který se odehrává vysoko nad zemí. Mezinárodní let obsadili teroristé, v letadle je i kluk s matkou, kterou v New Yorku čeká důležitá operace. A bude to ona, kdo začne těm darebákům kazit plány. A ne, nemá speciální výcvik ani nesoutěžila na olympiádě v karate. Upřímně jsme dopředu nic nevěděl, takže jsem byl „překvapen“. Jenže brzy se to začne docela zajídat, motivy postav jsou podivné, jednou se bude s pasažéry zacházet mírně, pak nejeden skončí s kulkou v těle. Vampýrské násilí je explicitní, hravost ale postupně mizí, mnohdy chybí dramaturg a vlastně jsem jen čekal, až bude konec. ()

• Když má auto závadu v noci v zimě, tak se řidič rozhodne jít pro pomoc. Auto neoznačí výstražným trojúhelníkem, ani nijak nezajistí a nechá tam manželku se synem na pospas. (PROCESOR)
  • Natáčalo sa v mestách Praha, Poprad, Brno, Lipsko, Kolín nad Rýnom a Düsseldorf. Úvodná sekvencia, kde lietadlo pristáva, bola natočená na letisku v Poprade. (Yuri_Boyka)
  • Dveře do pilotní kabiny jsou chráněny pinem, který se neustále mění a zná ho pouze posádka. Není možné se tam tedy bez pinu dostat. (PROCESOR)