Kukučka

• Česko Kukačky (viac)

Marc a Anna sa rozhodnú vymeniť si na týždeň dom s Hansom a Olgou, nemeckým párom na dôchodku, s ktorým sa zoznámili online. Výmena bývania sa postupne stáva nočnou morou pre Marca a Annu, ktorí zistia, že nemecký pár nie je až taký nevinný, ako sa na prvý pohľad zdá. (Continental film)

pornogrind

Moc jsem si od "kukaček" nesliboval takže nakonec jsem s výsledkem velmi spokojenej. Popravdě moc jsem ani nevěděl do čeho jdu. A myslím si, že tím líp pro mě a to platí i všeobecně. Čím míň bude divák o filmu vědět tím líp pro něho. Protože bude(nebo může být) překvapenej jako já. Je pravdou, že k mé větší spokojenosti bych ve filmu bral víc explicitního násilí ale každej den není posvícení. Celková pointa se mi líbila ačkoliv možná není nikterak originální. Film je poutavej, napínavej a atmosferickej. Některý scény jsou hodně vymazlený. Za všechny jmenuji třeba tu na karnevalu nebo tu v muzeu kukaček ta se mi hodně líbila. Suma sumárum tak ode mě El Cuco dostane slabší 4hvězdy. ()

J*A*S*M

Solidně, byť nijak specificky osobitě natočený hororový thriller, který zpočátku dokáže vzbudit zvědavost, kam se to celé vyvine. Vyústění je OK, sice si vybavuji podobný motiv i z jiných filmů, na druhou stranu úplně častý není. Co však není OK - posledních asi patnáct minut, v nichž to všechno proběhne tak zrychleně a nelogicky, až to působí směšně. ()

EvilPhoEniX

Ucházející Thriller od Španělů,který sice nestrhne, kdo je zvyklý na majštryky Oriola Paula, ale taky neurazí. Mladý pár se rozhodne si vyměnit byt na týden s jedním postarším párem, s kterými se seznámili přes internet. Jejich dům má vše luxus i velký pozemek, ovšem brzy zjistí, že v téhle výměně něco není úplně v pořádku. Ten zvrat sám o sobě špatný není, byť to není nic nového. Příjde však docela dost brzy. Film se nese v pomalém tempu, chybí tu jakákoliv zapamatovatelná scéna ( není to ani moc napínavé), čekal jsem od toho více.Španělé umí hezky šponovat amosféru i napětí a tasit nepříjemné zvraty, tady se jim to úplně nedaří, ale na podívání je to v pohodě. Kdo španělskou tvorbu můžu, tak vyloženě neprohloupí, jen zkrátka nečekat zázraky. 55% ()

Omnibus

Identitu ztratit, nemít se kam vrátit...Ni la muerte, ni la fatalidad, ni la ansiedad, pueden producir la insoportable desesperación que resulta de perder la propia identidad. Aneb H. P. Lovecraft v Targaronově koutku španělštiny o temné stránce německých důchodců, sbírajících sádrové trpaslíky a rozdávajících úsměvy. Tyroláci Hans und Olga jsou sympatičtí manželé s vilou jako kráva, s bazénem a Maserati v garáži. Staroušci to vše vymění za zážitkovou garsonku. Paráda! Funí vzrušením, až po nos v šuplících s cizím spodním prádlem, skákají na gauči jak na trampolíně a s gustem demolují domácnost i byt. OKÉNKO ORNITOLOGA: [][] Zapomeňte na kukačku. Prvek zanášení do hnízda zde vůbec nebyl! ## Jen tři straky zlodějky. ## „Podle nosa poznáš kosa?“ Jak kdy. Viz ptáčátko Lili. Roztomilý nosánek, přitom sup mrchožrout. ## „Ptáka poznáš po peří, vlka po srsti, člověka po řeči.“ Tohle pořekadlo Marc a Anna neznali. ## On, pyšný páv, už jen otlouká paroží a auto o strom, těhotná labuť Anna se mění v ošklivé káčátko. [][] Slovy Lili: „Němčina má slova, která jsou krásná i hrozná zároveň. Například fernweh.“ Film bez zadostiučinění, happyend bez budoucnosti. ()

Arsenal83

Samozrejme, že vidieť vychádzať z bazéna nahú Azilatku, alebo sledovať tehotenský sex môže byť silne hororový prvok, ktorý môže poznačiť na celý život, ale inak okrem hudby a zaujímavého námetu, sa tu už viac nevyskytne a postupom času nápady odišli. Nahota bola výsostne účelová a fakt sa divím, že niektorí herci predávajú svoju dôstojnosť za niečo, čo nie je ani atraktívne, ani pôsobivé, vyslovene bezcielne. Celková myšlienka toho, že vták nemá uvelebiť vajcia v cudzom hniezde je samozrejme poučné. ()

TheEvilTwin

Fůha. Tohle byl teda (la)hodně zajímavý kousek od španělů. Netradiční pojetí zajímavého nápadu, od kterého divák absolutně netuší, co čekat, jenž v sobě kombinuje mysteriozní stránku s mystickou i duchařskou a šikovně pracuje s napětím a drží diváka určitou dobu v nevědomí. Od začátku je “něco špatně”, německý pár je podivný a dům stejně tak, takže divák vlastně jen čeká, co se posere jako první. Úvodní půlka velmi dobrá, druhá, jakmile odhalí karty, už pak malinko méně úderná, ale stále zajímavá a svižná, a samotný závěr je za mě trochu krkolomný, urychlený a bez emocí, což trochu kazí výsledný dojem z poctivé práce s divákem v předchozím dějství, ale suma sumárum jde vlastně o dost zábavný kousek, který zkrátka nejvíc těží právě z toho, že jsem netušil, o co půjde. Zamrzí už zmíněný konec a absence barvitějšího vysvětlení, ale jinak vlastně převládá (alespoň momentální) spokojenost. Kino návštěvu bych ale zvážil, já šel spíše jen ze zvědavosti a z pocitu, že španělé asi nebudou jen tak brzo na stažení. ()

Othello

Fušerská zlodějina, ke který psal scénář ten pes a jejíž produkční kvality demonstruje scéna porodu asi ročního dítěte, kterému u zadku drží herečka vinnou klobásu jako pupeční šňůru. Škoda, že takhle napsaný to vypadá zábavnějc. ()

JASON_X

Námět dobrý, ale jeho zpracování se mi nelíbilo a nebavilo mě. Jednak kvůli nesympatickým (Marc y Anna) a ošklivým (Hans und Olga) hercům, druhak kvůli všem těm nahatým těhotenským scénám, které nebyly vůbec nutné a které tedy považuju za pouhou trapnou pózu. Od Španělů jsem viděl mnohonásobně lepší a působivější kousky. ()

Morholt

Tak do půlky filmu je to čekání, v co se příběh vyvine. Není to sice úplně špatné, ale podobné dlouhé rozjezdy obecně moc nemusím. Pak začnou první podivné signály a člověk by čekal, že s nimi začne houstnout i atmosféra. Ale i když znepokojujících momentů přibývalo, měl jsem při nich stejný pocit, jako při tom prvním. A ani vysvětlení mě z ponožek nevystřelilo. Sice se nejedná o nějak nadužívaný motiv, ale to podání působilo i tak okoukaně. U sávěru jsem se bavil, ale asi ne tak, jak tvůrci zamýšleli. Příš mi to přišlo k smíchu a navíc to moc nedávalo smysl. herecky je to ok, technicky to také není špatně odvedená práce a nemůžu říct, že bych se úplně nudil, ale víc než prměr nevypotím. 50% ()

dubinak

Další příklad důvodu mého komplikovaného vztahu se španělskými horory. Tady je ten děj totiž tak debilně zrealizovaný, že mě to většinu času úplně iritovalo a když k tomu připočtu i fakt, že se tam po většinu času neděje nic, co by nějak atmosfericky dokázalo věstit přítomné zlo a pořád se tam jen objevují náhodné postavy a výjevy, které rozbíjí koherentnost děje a je to prostě jen divné, zmatené a nic neříkající, fakt jsem se přemáhala, aby mě to aspoň náznakem nějak víc bavilo. Sice mi trvalo nějakou chvíli odhadnout pointu, ale to hlavně proto, že je celý ten scénář tak strašný bordel a působí nekompaktně a nešikovně. Kukačky mě zkrátka opravdu dost nepotěšily a o nějaké hororové stránce je taky až škoda mluvit. ()

oveckaoa

Film kde největší herecký výkon předvedl pes.  Těhule a chlápek ze Španělska  si domluví výměnný pobyt s německými důchodci .Pak zjistíme, že ti důchodci provedly nějaký rituál a vyměnily si s nimi těla chlápek pak umře a ta ženská je v těle důchodkyně s tím, že chce to dítě. Ačkoliv to takhle zní zajímavě kromě posledních 15 minut není co ocenit.  20 procent za narážku na  Psycho P.s. od kdy se děti rodí čisté a bez krve? ()

borec999

Španielsky kríženec Rosemary má dieťa a Get Out. Viac trilerový ako hororový, fajn natočený a v prvej polovici s pár bizarnými náznakmi toho (omakávanie svalov na letisku, dcéra plávajúca nahá v bazéne), že sa deje niečo divné. V úvodnej polovici tvorcovia vsádzajú nato, že nevieme čo sa bude diať a máme hádať. Vzhľadom na náznaky ktoré nám režisérka dáva, však možných ciest vývoja nie je až tak veľa a viacerí už možno pomerne skoro rozlúštia o čo pôjde. O trošku viac ma film bavil od rituálnej scény vo vani, kedy sa jasne vyložia karty na stôl a začne sa honba za získanie svojho (nebudem spoilovať čoho) späť. Tam mi prišiel film omnoho hravejší a zaujímavejší. Vo výsledku je Kukučka tým typom filmu, čo neurazí, ale zrejme ani príliš nenadchne. PS: potešila scéna v sprche s odkazom na Psycho. Lepšie 3* ()

Adramelech

O dočasných výměnách manželek jsem už slyšel, může to být docela zábavné, ale dočasná výměna bytů mi přijde vysloveně zvrácená. Na něco takového bych nikdy nepřistoupil. Jinde asi mají jiné zvyky. Jenomže těm mladým manželům se to zrovna moc nevyplatilo. Španělské filmy jen zřídka kdy zklamou a i tento okultně laděný horor představuje slušný průměr. ()

bobstock

Malinko zklamání, po skvělé první půlce uvedení do tajemné výměny bytů se po dokončení rituálu rychle a zkratkovitě blížíme téměř bez krve do konce. Za mě by tomu slušelo více rozvést a možná více explicitního násilí, když už je to horor. Chápu, že to není jen o tom, ale z mého pohledu to vždycky krásně dokoření. I tak, co bych za to dal, kdyby tohle občas vzniklo i v naší koprodukci. 65%   PS: scéna s tyčovým mixérem wtf?? :D ()

Thomas_xxxxx

Napriek tomu, že dávam 4 hviezdy, musím povedať, že som čakal viac. V druhej polovici som sa už dosť strácal a aj keď to nakoniec dalo aký taký zmysel, tak celkový zážitok nebol plnohodnotný. Ale na druhej strane, pozeralo sa to celkom dobre. ()

Flopik

Chcel som ísť na 4*, ale ja proste hororu ktorý sa bráni krvavejším scénam nemôžem prilepšovať. Ako thriller / mysteriózny film je to však palec hore. Španieli tieto veci vedia a možno aj preto je škoda, že sa držali dosť pri zemi. Veľmi si o tom nezisťujte, aby ste aspoň do polky filmu boli v nevedomí o čo pôjde. Samozrejme bystrejšiemu divákovi to dôjde dosť a skoro. No a tým potom film dosť stráca. Výmena je fajn nápad, prevedenie je tiež v pohode ale chýba tomu niečo viac. Finále mohlo byť krvavé, aj sa to pýtalo. Na škodu však kamera ide vždy pri zabití mimo. Silnejšie 3*. ()