Lietanie pre začiatočníkov

• Česko Létání pro začátečníky (viac)
Trailer 2

VOD (1)

Banda bojazlivých cestujúcich sa chystá zúčastniť špičkového terapeutického výcviku, ktorý im pomôže prekonať fóbiu z lietania. Poslednou výzvou kurzu je absolvovanie spiatočného letu na krátku vzdialenosť. Nesúrodá skupina – nekompetentný sprievodca, upätá developerka, rozhádaný párik influencerov, a úspešný spisovateľ, ktorý je v skutočnosti veteránom špeciálnych jednotiek, musí čeliť svojim najhorším strachom. Z krátkeho letu na Island sa stane nočná mora a pomyslenie na návrat neznesiteľnou predstavou. Do toho všetkého prichádza snehová búrka, a skupina sa musí ukryť v luxusnom wellness hoteli v ponurej mesačnej krajine Islandu. Atmosféra hustne a predstava ďalšieho letu už nie je ani zďaleka to najhoršie, čoho sa účastníci kurzu desia. Dokážu sa konečne zbaviť všetkého, čo ich ťaží, aby mohli konečne odletieť? (Filmtopia)

Botič

všetky recenzie používateľa

Létání pro začátečníky má námět, který utáhne krátkometrážní formát, ale celý film? Na to si režisér vytáhl strašně málo scének točících se okolo létání. A větší část filmu věnuje nijak zajímavému pobytu ve wellness hotelu kdesi na Islandu. Zvláštní. ()

SLOTH

všetky recenzie používateľa

Překvapivě zábavný a absurdní film o strachu z létání. Bavíte se od začátku až do konce, takže překousnete i to, že se postavy chovají trošku nesmyslně. Příjemný zážitek rozhodně umocňuje skvělá kamera i střih. ()

annihilation odpad!

všetky recenzie používateľa

Nebylo by trefnější, kdyby se snímek jmenoval "Komedie pro začátečníky"? Protože vyzní humorně, jen pokud jste v životě žádnou komedii neviděli. Problém spousty snímků spočívá v tom, že se jim nedaří příběhem poslepovat vtipy a jsou neucelené - tady šel scénárista proti proudu a z ryze originálního námětu se mu podařilo vytěžit hodinu a půl nekonečné nudy. Z části proto, že komorní výběr pěti hlavních postav  vůbec nefunguje jako celek, ale především pro absolutní bezduchost a nevtipnost. ()

bobstock

všetky recenzie používateľa

Trochu strastiplný zážitek. Že se jedná o čistokrevnou komedii je Sigurðssonův humor nastavený poněkud více seversky než jsem zvyklý. Ani v sále o účasti zhruba 10lidí se za celý snímek zasmál krom mě asi jen jeden další člen a to hned na začátku při strašení před prvním letem. Poté nastupuje podivné absurdum a vývoj členů terapie na zapadlém Islandu. Chápu o co tvůrci šlo, vyhnat ďábla ještě větším ďáblem, ale pojetí a vývoj postav mě teda v téhle formě moc nezaujal a myslím tím, že mi nevadil svým uměleckým pojetím jako spíše scénáristickým.  60%  Mimochodem vlastní obavy z létání jsem při první letu do USA spolknul stoickou myšlenkou ´´buď se tady všichni zabijem a nebo tam doletíme, nic mezi´´ :) ()

Renfield

všetky recenzie používateľa

Let na Island, ten nejlepší možný závěr kurzu proti strachu z létání, vůbec, když je to let téměř bezproblémový. Čtveřice účastníků, které pravděpodobně nepojí nic jiného, než právě strach z létání, dokáže zaujmout už před odletem. Aby u toho zůstalo, s postavami se příliš nepracuje, takže do absurdity vyhnané dění v islandské verzi hotelu Overlook, příliš nefunguje. Nebo takhle, funguje jako relativně vtipná přehlídka povahových změn pod tlakem, kde se v některých případech tak zásadní změny vzaly, není úplně jasné. Nějaký smysl dává snad jen Edward, jenž si vzpomene na svoji službu vlasti. On sám je také nejzajímavější postavou, zbytek ho spíš doplňuje. Zřejmě je lepší nad tím příliš nepřemýšlet, nakonec stejně jako před prvním letem. 60% ()

MyrnaAlec

všetky recenzie používateľa

Fóbie z létání se dá evidentně vyléčit, stačí jen účastníky podrobit ranám osudu. Resortu na Islandu určitě vzroste návštěvnost. ()

Quentin10

všetky recenzie používateľa

Tento film určitě nepomůže lidem, co mají strach z létání ba naopak by to mohlo způsobit, že i ti co se doposud nebálí se bát začnou. Řekl bych velmi vtipná tragikomedie. Sympaticti herci. Rozhodně stojí za návštěvu kina. ()