Reklama

Reklama

Lietanie pre začiatočníkov

  • Česko Létání pro začátečníky (viac)
Trailer 5

Obsahy(1)

Banda bojazlivých cestujúcich sa chystá zúčastniť špičkového terapeutického výcviku, ktorý im pomôže prekonať fóbiu z lietania. Poslednou výzvou kurzu je absolvovanie spiatočného letu na krátku vzdialenosť. Nesúrodá skupina – nekompetentný sprievodca, upätá developerka, rozhádaný párik influencerov, a úspešný spisovateľ, ktorý je v skutočnosti veteránom špeciálnych jednotiek, musí čeliť svojim najhorším strachom. Z krátkeho letu na Island sa stane nočná mora a pomyslenie na návrat neznesiteľnou predstavou. Do toho všetkého prichádza snehová búrka, a skupina sa musí ukryť v luxusnom wellness hoteli v ponurej mesačnej krajine Islandu. Atmosféra hustne a predstava ďalšieho letu už nie je ani zďaleka to najhoršie, čoho sa účastníci kurzu desia. Dokážu sa konečne zbaviť všetkého, čo ich ťaží, aby mohli konečne odletieť? (Filmtopia)

(viac)

Videá (4)

Trailer 5

Recenzie (34)

annihilation odpad!

všetky recenzie používateľa

Nebylo by trefnější, kdyby se snímek jmenoval "Komedie pro začátečníky"? Protože vyzní humorně, jen pokud jste v životě žádnou komedii neviděli. Problém spousty snímků spočívá v tom, že se jim nedaří příběhem poslepovat vtipy a jsou neucelené - tady šel scénárista proti proudu a z ryze originálního námětu se mu podařilo vytěžit hodinu a půl nekonečné nudy. Z části proto, že komorní výběr pěti hlavních postav  vůbec nefunguje jako celek, ale především pro absolutní bezduchost a nevtipnost. ()

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

Zo začiatku fajn humor, dobré narážky, dokonca by som povedal, že až trefné konštatovania toho, kto je dnes influencer: "V podstate mi len fotí zadok a oni ma sledujú". A hoci film samozrejme neponúkne nič, čo by strach z lietania odstránilo, naopak, skôr ho znásobí, nemalo to zlý vývoj, až kým to prestávalo byť o tom lietaní a odrazu sme sa dočkali humoru typu muž mužovi krásne olíže plešinu a voľne prechádzajúc ruka v ruke mu potom fajčí priamo pred jeho frajerkou. Viem, že stará škola ako nejaký trápny Funes či Sellers, to je už dávno preč, ale tak toto mi už príde tak nejak cez čiaru aj v rámci žánrového prvku nazvaného "absurdnosť". Zrejme som sa málo pohyboval v Hellebrandtovych kruhoch. ()

Reklama

bobstock 

všetky recenzie používateľa

Trochu strastiplný zážitek. Že se jedná o čistokrevnou komedii je Sigurðssonův humor nastavený poněkud více seversky než jsem zvyklý. Ani v sále o účasti zhruba 10lidí se za celý snímek zasmál krom mě asi jen jeden další člen a to hned na začátku při strašení před prvním letem. Poté nastupuje podivné absurdum a vývoj členů terapie na zapadlém Islandu. Chápu o co tvůrci šlo, vyhnat ďábla ještě větším ďáblem, ale pojetí a vývoj postav mě teda v téhle formě moc nezaujal a myslím tím, že mi nevadil svým uměleckým pojetím jako spíše scénáristickým.  60%  Mimochodem vlastní obavy z létání jsem při první letu do USA spolknul stoickou myšlenkou ´´buď se tady všichni zabijem a nebo tam doletíme, nic mezi´´ :) ()

Renfield 

všetky recenzie používateľa

Let na Island, ten nejlepší možný závěr kurzu proti strachu z létání, vůbec, když je to let téměř bezproblémový. Čtveřice účastníků, které pravděpodobně nepojí nic jiného, než právě strach z létání, dokáže zaujmout už před odletem. Aby u toho zůstalo, s postavami se příliš nepracuje, takže do absurdity vyhnané dění v islandské verzi hotelu Overlook, příliš nefunguje. Nebo takhle, funguje jako relativně vtipná přehlídka povahových změn pod tlakem, kde se v některých případech tak zásadní změny vzaly, není úplně jasné. Nějaký smysl dává snad jen Edward, jenž si vzpomene na svoji službu vlasti. On sám je také nejzajímavější postavou, zbytek ho spíš doplňuje. Zřejmě je lepší nad tím příliš nepřemýšlet, nakonec stejně jako před prvním letem. 60% ()

blondboss 

všetky recenzie používateľa

Nenáročná prudko priemerná komédia, ktorá komédiou ani veľmi nie je, skôr sa jedná o film s odľahčenou atmosférou strachu z lietania. Na jednej strane dobrý námet, na druhej strane by asi bolo dobre to trošku prepracovať a zakomponovať do toho ešte viac bizarnosti. Celkovo ale ako oddychovka to funguje, aj keď na ňu rýchlo zabudnete. 50 % ()

Galéria (17)

Zaujímavosti (4)

  • Sigurðsson uviedol, že k napísaniu tohto filmu ho inšpirovali reálne kurzy na strach z lietania a že sám v sebe objavil človeka, ktorý má podobné obavy: "Zdalo sa mi to celkom fascinujúce a chcel som to použiť ako prostriedok alebo metaforu na vytvorenie filmového druhu existenciálnej komédie o veľkých témach, akými sú strach, smrť a život." (Arsenal83)
  • Natáčanie prebiehalo od januára do marca 2022 v Mývatn, Reykjavík (Island) a na miestach v Spojenom kráľovstve (Gatwick) a Francúzsku. (Arsenal83)
  • Scény letiska boli natočené na letisku Gatwick na južnom termináli, ktoré bolo počas pandémie Covid-19 zatvorené a niektorí pracovníci bezpečnostnej služby boli požiadaní, aby si zahrali ako komparzisti - do filmu sa ale dostal len jeden z nich, zvyšok bol vystrihnutý. (Arsenal83)

Reklama

Reklama