Akční thriller přináší apokalyptickou vizi USA. V roce 1998 kriminalita v L.A. stoupá natolik, že musí být použité speciální jednotky. Prezident předpovídá obrovské zemětřasení, které zničí město. Jeho předpověď se vyplní, otřasy půdy o síle 9,6 Richterovy stupnice srovnají město se zemí a oddělí ho pásem oceánu od pevniny. Je rok 2013. USA už dávno není demokratickou krajinou, ale impériem prezidenta s neomezenou mocí. Na ostrov LA jsou deportovaní zločinci a nepohodlní lidé. Mezi nimi je i bývalý voják a hledaný zločinec Plisker, jehož despotická vláda pod hrozbou smrti pověří nebezpečným úkolem. Má najít vzbouřence a černou skříňku, která skrývá důležité tajemství. (oficiálny text distribútora)

Dudek

Carpenterova neskutečně chutná jednohubka, s černým humorem a jednou dávkou nadhledu na víc. Kurt Russell jako drsný Snake, který mluví jen když má přichystanou nějakou peprnou hlášku. Vize drsné budoucnosti "svobodné Ameriky" je opravdu originální a až na ty prastaré efekty nemohu najít téměř žádnou chybu. Rychlý děj, který se nepozastavuej nudným vysvětlováním ani nejde do hloubky hrdinů. Nikoho totiž nezajímá, jestli Snakea jako malého rodiče týrali nebo jestli byl počat předmanželským sexem. A to jsem se ještě nezmínil ani o ostatních skvěle napsaných a ještě lépe obsazených postavách (Pam je opět skvostná) a ani úžasném hudebním doprovodu, kterému se daří neskutečným způsobem dodávat filmu tu pravou šťávu a eliminovat nudnější chvilky. Jen jedno je mi líto, že se podobné filmy netočí dnes. ()

Gilmour93

„Call me Snake..“ Poručík Haďák se i s ropovody pod pažemi přesunul na západní pobřeží a i když ho tam mají za prcka, ukáže nebývalé sportovní dovednosti v basketu, střelbě z rogala i surfování (to poslední vejde do dějin trikové perverze). Westernový postapo svět, kdy establishment i revolucionáři jsou stejná svoloč, do děje vstupují obskurní postavy a Carpenter kolem nich rozvíjí příběh, který nejspíš vymyslel někdy v sedmé třídě na základní škole a už jej v minulosti 10x levněji a dle svých slov 10x hůře odvyprávěl. Když Plissken dostal před misí výbavu podobně jako agent 007 od pana Q, bylo otázkou, k čemu poslouží krabička zápalek. Nepřekvapivě ji použil jako symboliku návratu k vlastním kořenům, čili období mladší doby kamenné.. ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný sci-fi film od Johna Carpentera, ktorý je pokračovaním slávneho Úteku z New Yorku. Má vydarený príbeh odohrávajúci sa v blízkej budúcnosti, kedy kvôli silnému zemetraseniu bolo Los Angeles oddelené od zvyšku Ameriky, pričom slúži ako miesto, kde sa doživotne deportujú ľudia nevhodní pre novú, mimoriadne prísnu Ameriku. Ale keďže sa tam podarilo uniknúť samotnej dcére prezidenta spolu s veľmi dôležitým zariadením, ktoré môže všetko zmeniť, slávny zločinec dostane opäť za úlohu tam preniknúť a so zariadením sa vrátiť späť. Spracovanie sa mi páči, už na prvý pohľad ma zaujal tento pomerne netradičný Carpenterov prístup, pretože mi to prišlo ako kombinácia pokračovania a remaku, keďže tých totožných, prípadne veľmi podobných prvkov je tu nespočet. Ale inak mi toto prevedenie prišlo podstatne lepšie, konečne sa to na rozdiel od pôvodného filmu neberie tak vážne a aj napriek celkom slušnému rozpočtu je to čisté béčko, ktoré je na to hrdé a presne toto mám veľmi rád. A tak už od samotného začiatku som mal z toho výborný pocit, hlavný hrdina je skvelý a ťahá to s najväčšou ľahkosťou, film si po celý čas udržuje vysokú úroveň zábavnosti a štýlovosti, tu skutočne prakticky celý čas jedna zaujímavá situácia strieda druhú a ešte príde aj skvelý záver. Akcie je tu dosť a je aj celkom slušná. Síce nie je moc v klasickom štýle, o nejaké súboje alebo drsnejšie likvidácie tu vôbec nejde, ale to mi vôbec nevadí. Tu je prvoradá zábavnosť a tak sa tu nájde plno rozmanitých a až takých uletených scén, pričom ma zaujalo aj časté používanie rozličných dopravných prostriedkov. Po akčnej stránke sa mi najviac páči postupné ničenie kolóny vozidiel a z tých zábavnejších zase určite vyniká surfovanie na tsunami, alebo basketbal. Veľkým plusom je aj humor, ten sa skutočne vydaril a tak skvelých hlášok a vtipných scén je tu nespočet, bavil som sa skvelo. Herecké obsadenie je výborné, Kurt Russell vo svojej najlepšej úlohe, pričom tu ma bavil podstatne viac, než v pôvodnom filme, niekoľko veľmi dobrých vedľajších postáv, hlavne Steve Buscemi, Stacy Keach, prezident a viacero iných, jedine ma trochu mrzí slabý záporák, ktorému by sa hlavný hrdina mohol priamo postaviť, ale to je len detail. S réžiou a technickou stránkou som veľmi spokojný, síce o atmosféru tu už vôbec nejde a určite sa tu toho dá dosť vytknúť, ale mne tu paradoxne sadli aj všetky tie relatívne zápory, takže zaujímavá vizuálna stránka, správne uletené efekty a skvelý béčkový prístup. Zaujímavé, všetko, čo ma sklamalo v pôvodnom filme sa už tu výrazne vylepšilo, pre mňa je Útek z L.A. jasne najlepší akčný Carpenter. 76% ()

StarsFan

Po Útěku z New Yorku mě tenhle film zklamal. Všechno je tu vystavený na naprosto stejný pointě: Plissken jde do nejhorší věznice USA, která leží na ostrově poblíž Spojených států, jenže v tu chvíli do věznice někdo důležitý s jistým důležitým kufříkem spadne, Plisskenovi tedy policie píchne do těla jed a řekne mu, že má několik hodin na to, aby kufřík vynesl ven. Bývalý veterán z Vietnamu a prvotřídní zločinec s páskou přes oko se tedy vydává do města, kde mafie ovládá život a kde je jistý důležitý boss jezdící v monumentálním autě se spoustou světýlek... Opakování příběhu by ale nebylo zdaleka takovým mínusem, kdyby v tom filmu nebyly zkurvený počítačový efekty ze začátku 90. let. Tam kde se Útěk z New Yorku z roku 1981 dokázal držet na hranici uvěřitelnosti roku 1997, se to Útěku z LA zasazenýmu do roku 2013 nedaří ani náhodou... Možná i částí kvůli počítačovým trikům tenhle film hodně ztrácí i co se atmosféry týče... Škoda, protože Kurtovi tahle role mimořádně sedne. ()

Le_Chuck

Tak toto bolo dosť zlé, dlho som veril že to je celé recesia a že si s nás Carpenter robí hlaušky, ale ako hovoria brati Česi: velký kulový. Film je proste b-čkova sr*čka. ()

sud

Po shlédnutí braku "Městečko prokletých" jsem Johnu Carpenterovi, tvůrci nejlepších hororů osmdesátých let, přestal téměř důvěřovat. A právě na "Útěk z LA." jsem se původně nechtěl vůbec dívat. Ale pak náhodou jsem přepnul a právě končily titulky tohoto filmu. A tak jsem si řekl, chvíli se podívám. A film mě docela bavil. Dokonce jsem ho shlédl celý. Je to sice jen obyčejné béčko, ale mimořádně zábavné. Carpenterův oblíbenec Kurt Russel byl dobrý, stejně tak Steve Buscemi. A tak jsem zjistil že John Carpenter sice není to co býval v 80. letech, natáčí sice béčka, ale není to tak zlé. Chtěl bych viděl "Útěk z New Yorku". ()

viperblade

Opravdu to nechápu. Jak se může film, který prakticky začne jako dokonalé béčko, takhle zkazit, aby (když nepočítám úplný závěr, ke kterému se dostanu) si při konci člověk nejednou řekl, kolik že toho Carpenter musel vyhulit, aby provedl něco takového. Obsazení je sice parádní (Kurt a Steve mě potěšili) a efekty mi taky nevadily, ale ten příběh… jak říkám, ze začátku tam Kurt nekompromisně přijde, řekne pár hlášek, jde do akce a pak to celé jde do kytek. Je to zmatené, je to bez atmosféry, je to takové nijaké. Od horšího hodnocení mě "odradil" skvělý závěr, který jsem upřímně nečekal a sedl mi. Ale jinak… Tenhle film je jako svíčková. Jakmile ji přinesou na stůl, vypadá dost dobře, ale když ji ochutnáte, tak poznáte, že je naprosto bez chuti. A co na tom, že na konci najdete jednu brusinku, která sama o sobě je skvělá, ale s výsledným dojmem už moc neudělá? Přesně takový pocit jsem měl z tohoto filmu. Prostě a jednoduše - béčko, které mohlo být kultovní, se zvrtlo a je jen stupidní. 40 %. ()

ClintEastwood

Snake is back! Patnáct let po kultovním a špinavém sci-fi filmu Útěk z New Yorku, se John Carpenter a Kurt Russell vrátili, aby fanouškům původního snímku dali nášup. Někdo tímto snímkem opovrhuje, někdo ho vynáší do nebes, já volím zlatou střední cestu. Útěk z L.A. asi nedosahuje kvalit svého staršího brášky (hlavně tady není ona pověstná osmdesátková atmosféra a ani být nemůže), ale rozhodně to není jen špatné béčko, jak někteří uživatelé zmiňují. I tento kousek časem dozraje a až se bude na 90. léta nostalgicky vzpomínat, bude třeba i toto dílko klasikou svého žánru. John Carpenter to zvládl se ctí. Tři a půl zaokrouhleno nahoru. P.S. Od začátku do konce parádní hudba! ()

MM_Ramone

S režisérom Johnom Carpenterom a hercom Kurtom Russellom som už raz z jedného izolovaného veľkomesta utekal. Bolo to vo filme "Útek z New Yorku". Po rokoch som si to znova zopakoval. Dršňák s páskou cez oko Snake Plissken sa vrátil a opäť je prinútený vyriešiť prezidentov problém. Tento krát sa však presunul na západné pobrežie rozpadajúcich sa Spojených štátov amerických. Čaká ho "Útek z Los Angeles". "Útek z NY" či "Útek z LA" je to rovnaká béčková postapokalyptická akčná sci-fi oddychovka. *** ()

ripo

Totálne trápne efekty a strašne ťažký frajer, zlý Kurt Russel, ktorý pomáha svojim nepriateľom a všetky guľky ho míňajú. Neporadí si však s "primitívnymi" zbraňami ako bolas a sieť ... Celý tento film je len jedna veľká strata času ... ()

pepo

pokračovanie filmu mojho detstva.**** s síce s prižmúrenými očami,ale predsa.Vadiami tam len tie OTRASNÉ efekty.Russel je stále "zatraceně"cool. ()

Xmilden

Pravděpodobně nejhorší triky, které spatřil filmový svět. Hlavně tedy tsunami nebo závěrečná rogala. Jedinou scénou, která je koukatelná je verze survival basketbalu pro rok 2013. Celkově veliká béčková slabota i na pana Carpentera. 40% ()

Phobia

Jo táááák, to nebylo akční sci-fi béčko z let osmdesátých, ale céčko z druhé poloviny devadesátých? Tak to hvězdičku dolů oproti původně zamýšlenému záměru! Kdyby mi bylo telecích 15, drsoň v černé kůži Kurt a divný svět kolem něj by mě sice neuvedli do extáze, ovšem vypadla by ze mě slova chvály a výsledným dojmem by byla docela jistě spokojenost. Bohužel už jsem ve věku, kdy mi ke štěstí nestačí jeden zarputilý ksicht, momentálně zaostalí padouši, nepřesvědčivé kulisy, laciné efekty ani nablblá zápletka plná logických ažur. No, hudba celkem ušla... Nehodlám nad Hadem Plisskenem přivírat oko: tohle je kýč, co zaspal dobu - kdyby byl "Útěk z LA" o 10 let starší, klidně hvězdičku přihodím. A přiznám bez mučení, že závěrečnou půlhodinu jsem si nechala ujít, protože: A) mě vlastně nezajímalo, jak to dopadne, B) bylo jasné, že Russel nekonec nakope všem oponentům anální žlázy. 40% ()

LiVentura

Nevím proč, ale pro filmy s Russellem mám slabost, tento mi přišel však až příliš "předimenzovaný" scénami i akčností a to od slavného pana Carpentera. Slavná opakující se role likvidátora Pliskena, který opět utíká před všemi a proti všem.!!! ()

Fiftis

Známy špecialista na žáner sci-fi hororov či thrillerov John Carpenter sa po pätnástich rokoch vrátil k látke, ktorá mu vtedy priniesla veľký úspech. Po snímke Útek z New Yorku, natočil film Útek z L.A.. Značne si však zjednodušil prácu, lebo použil takmer identický svet, veľmi podobné postavy a nakoniec vytvoril aj takmer identickú atmosféru. Dej sa odohráva v roku 2013. (A to je neuveriteľný pocit, dívať sa na snímku z roku 1996, ktorá uvádza, že dej je vo vzdialenej budúcnosti a pritom už aj rok 2013 je dávno našou reálnou minulosťou). Po veľkom zemetrasení vznikol z mesta Los Angeles ostrov, odtrhnutý od Spojených štátov. diktátorský americký prezident na neho posiela všetkých, ktorí sa previnili proti absurdne prísnym zákonom "morálneho" štátu. Snímka je ponorená do temných farieb a zapadá do štýlu komiksových líčení pochmúrnej budúcnosti ľudstva. Vyžíva sa v početných prestrelkách a násilných akciách. Hlavnú úlohu neporaziteľného hrdinu opäť hrá Kurt Russell, ktorý sa podieľal aj na scenári. ()

Shakers

Nebolo to najhoršie, ale ta atmosféra jednotky tam už nie je. Kurt Russell je ťažký frajer aj tu čo je fajn a to celý film zachraňuje, ale inak je to ako celok bieda, efekty sú slabé a akcia sklza miestami až do sebaparodie, taktiež aj príbeh je len viac menej kopírka prvého našlapanejšieho dielu, ale aj na tento sa dá kvôli Snakeovi Plisskenovi pozrieť. 60% - 3* ()

lamps

Ojedinělý filmařský úkaz, jehož výstavba je zajímavá a zábavná především vzhledem k předchůdci - na jednu stranu jde o regulérní sequel, v němž se posouvá fikční svět a na minulé události se často odkazuje, na druhou stranu to celé vypadá jako remake, který vzal dějovou osu prvního filmu a našrouboval na ni dobové žánrové potřeby. Zatímco Útěk z New Yorku tak zastupuje čistokrevné osmdesátkové béčko, které celkem seriózně vzdává poctu různým žánrovým předobrazům, Útěk z L.A. je devadesátkově ryze eklektický, sebeuvědomělý, nadnesený a překvapivě anarchistický. Je to plné hrozných triků a nesmyslů, ale Carpenterovi to zase tak nějak samozřejmě prochází a většinou jde o velkou zábavu, popřípadě o velmi podvratně vypointovanou blbinu (závěr je skvělý a přesvědčil mě o té čtvrté hvězdě). Kurt Russell si to navíc dává jako nikdy. 70% ()

Kdo uteče z New Yorku?

Kdo uteče z New Yorku?

30.08.2014

Hollywood se snaží Snakea Plisskena vzkřísit už nějaký ten pátek. Slavný tvrďák z Útěku z New Yorku a Útěku z L.A. by ale nadále neměl disponovat tváří Kurta Russella. Na scénu nastoupí mladá tvář,… (viac)

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera

22.01.2008

Seriál Masters of Horror vytáhl z hrobů několik žánrových mistrů a ukázal jim, že fanoušci na ně nejenže nezapomněli, ale pořád stojí i o jejich novou tvorbu. Minulý týden jsme psali, že na vlně… (viac)