Veľké problémy v Malej Číne

• Česko Velké nesnáze v Malé Číně (viac)

Hrdiny jsou sympatický řidič náklaďáku Jack Burton, jemuž v čínské čtvrti ukradnou kamión a jeho přítel Wang, kterému zase přímo před očima unesou snoubenku. Jak se brzy ukáže za vším je Lo Pan, 2258 let starý čínský démon, snažící se získat hmotné tělo a ovládnout svět. Aby toho dosáhl musí obětovat dívku se zelenýma očima. Smůlou je, že si k tomu vybere právě Wangovu snoubenku Miao Jin. Hrdinové se spojí s mágem Egg Šenem a společně s klanem Čing Singů se vydají do podzemí čínské čtvrti, aby svedli rozhodující bitvu s démonickým zlem. (oficiálny text distribútora)

El Indio

Číňani v sombrérech metající blesky, neandrtálce připomínající obludy, spousta ninjů v turbanech, řidič kamionu se svým kámošem a pár z cesty mluvících ženskejch. Neuvěřitelná slátanina, kde jsem se za celou dobu snažil pochopit o čem že to vlastně je, a pak byl najednou konec, aniž bych se něco dozvěděl. Ale dvě hvězdy tomu dam, protože nuda to určitě neni a to je hlavní, je to jenom strašná hovadina. ()

stration

Podle mě už dnes klasika. Carpenter se s tím nemazal a natočil pořádnou střeštěnost, kombinace kung-fu, hororu, béčkového akčňáku. Vyšlo to a pořád se na to dá dívat a bavit se. ()

Quint

Carpenterova praštěná pocta hongkongským bojovým fantasy filmům (především Zu Warriors from the Magic Mountain) je na jednu stranu plná asijských stereotypů, ale na druhou stranu vtipně převrací stereotypy spojené s hollywoodskými akčními filmy. Role akčního hrdiny a jeho parťáka jsou tu prohozeny. Film je vyprávěný z pohledu Jacka Burtona, který navenek působí jako akční hrdina, ale ve skutečnosti je jen chvástal, který si pouze na akčního hrdinu hraje. Reálným akčním hrdinou je vlastně Wang Chi, který zase navenek působí jako Burtonův parťák. Wang Chi je ten, kdo dělá veškerá rozhodnutí a odedře veškerou práci, zatímco Burton, který většinu času absolutně netuší, co se kolem něj děje, si za všechno připisuje zásluhy a sám dokáže vyhrát jen díky své stupiditě (závěrečný souboj přežije kvůli tomu, že před ním sám sebe nechtěně omráčí). Carpenter do filmu nacpal z daného subžánru, co mohl: wire-fu souboje, bojovníky vrhající blesky, duchy, monstra, démony, čínskou magii... Tehdejší diváci na něco takového zřejmě nebyli připraveni a film propadl, ale později si získal uznání na videu (což bývá u Carpenterových filmů zvykem). ()

balba

Nenáročný akční příběh a mnoha vtipnými momenty,kouzly s přemírou nebezpečných situací.Prostě komedie plná kung-fu honiček, napětí a čínské černé magie. ()

Chen

Asijská mytologie, skvělé hlášky, sebeironie, občas hutná atmosféra, všudypřítomný humor a jako bonus parádní plakát, ten film jsem si prostě musel zamilovat. Bohužel, je to onen případ, kdy někteří diváci prostě hodnotí film jinak, než by hodnocen být měl a to jako záměrně over the top sebeironizující béčko. Nedivím se, že po prvotním neúspěchu (teď je to ale zaslouženě kultovní záležitost) filmu zanevřel na Hollywood. ()

Jufonka odpad!

No tak to si snad děláte srandu? Viděli jsme všichni ten STEJNEJ film? Já mam dojem - podle toho hodnocení - že ne! Tento snímek se mi zdál nudnej a naprosto o ničem, většina záběrů na mě působila směšně, usínala jsem u něj. Asi by si tu jednu hvězdičku zasloužil, ale já doopravdy nemůžu, když tady vidim ty ostatní hodnocení. ()

Joe321

Béčko, které bylo tak myšleno. Hlášky, které jsou tvrdé a zároveň vtipné. Film si utahuje z všeho možného, ale taky ze sebe samého. Dobrá zábava... - "First time you ever plug somebody?" - "'Course not!" ()

Martin741

John Carpenter ako reziser evidentne vie tocit horory /Vec ...../ ale uz poslabsie mu idu akcnaky, akym je napriklad aj Velke Nesnaze v Male Cine. Scenar je sice nadherne mysticky : fantasy s azijskou mytologiou, ale ako hovorim, reziserai Carpenterai tie akcnaky akosi odmietaju posluchat pod jeho reziserskou taktovkou. A aj ked sa sice herecke osadenstvo snazi, najma Kurt Russell, film je len sedivym a priemernym zarezom do filmografie Carpentera ale aj Russella. 66 % ()

honajz2

Na mě to ve finále bylo moc fantasy (oproti zhruba celé první polovině) a celkově nejsem tak spokojený, abych dal plný počet, ale i tak se mi Velké nesnáze v Malé Číně líbily. Má to napětí, má to humor, slušné akční scény, dobře se na to dívá a prostě to má vše, co to mít má. Já si to užil a klidně bych se na to podíval znova. Taky mě zde dost zaujala hudba, kterou překvapivě složil sám Carpenter. Ale složil ji dobře, má to díky ní o něco větší šmrnc. 4* ()

Rodriguez

V 80.letech to byl možná velký trhák roku, dnes mi to příjde jako laciná pohádka pro děti alá Mortál Kombat na desátou. I když mužný Kurt Russell je k sežrání v jakkékoliv roli a nedám na něj jinak dopustit. Dvojice Carpenter-Russell si u mě šplhla především ve filmu Věc z roku 1982. ()

MrPierc

Vysoké hodnocení, pokud jste to viděli v dětství, ale film je odpad. Buran Jack Burton se dá dohromady s malým asiatem, aby zachránili unesenou zelenookou holku. Dialogy jsou něco otřesného, plechové zbraně, čínská magie, špatně udělané stvůry a 3 postavy s blesky alá Raiden z Mortal Kombat a děda, který se jmenuje buď Ekšn nebo Action. Jediné co mě aspoň trochu pobavilo byla scénka ve výtahu s drogou a krásná Kim Cattrall. ()

bourec

Když jsem se poprvé chystal na projekci filmu s Kurtem, byl jsem u vytržení. To ovšem s prvníma minutama filmu okamžitě pominulo. Bláznivá, nevážná komedie s litajícíma píčusama ve slaměnejch  kloboucích. Pro mě jedno z nej zklamáních . Hrozná blbost.40%. ()

C0r0ner

Carpenter se chtěl po spoustě masakrů na chvilku uvolnit a natočil si tuhle šílenost, která má jenom málo srovnání aneb jak kamioňák s rákosníkem zatočili s démony. Samozřejmě nemůžou chybět klasické špičkové (to myslím zcela vážně) efekty, které jsou pro režiséra tak typické. Je to sice blbost, ale veselá a parádně udělaná. 85% ()

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (viac)