Veľké problémy v Malej Číne

• Česko Velké nesnáze v Malé Číně (viac)

Hrdiny jsou sympatický řidič náklaďáku Jack Burton, jemuž v čínské čtvrti ukradnou kamión a jeho přítel Wang, kterému zase přímo před očima unesou snoubenku. Jak se brzy ukáže za vším je Lo Pan, 2258 let starý čínský démon, snažící se získat hmotné tělo a ovládnout svět. Aby toho dosáhl musí obětovat dívku se zelenýma očima. Smůlou je, že si k tomu vybere právě Wangovu snoubenku Miao Jin. Hrdinové se spojí s mágem Egg Šenem a společně s klanem Čing Singů se vydají do podzemí čínské čtvrti, aby svedli rozhodující bitvu s démonickým zlem. (oficiálny text distribútora)

joelly01

Prijemne Retro na nedelni odpolko. Kdyz jsem byla dite tak to byl jeden z mych nejoblibenejsich filmu, ted uz to tak netahne, ale porad me tenhle film dovede pobavit. Pekna ctyrka bez vycitek svedomi. ()

Hawaj

Výborny frky a gagy. Tedle film jsem si nesmírně užil a zcela nekriticky mu dávám plnej počet bodů. Srdcovka. Už ten českej název je skvělej. Miluju ten autorskej nadhled a lehkost provedení a hlavně jak si to střílí samo ze sebe. ()

horor2

( Dennis Dun ) "SEŠ PŘIPRAVENEJ?" - ( Kurt Russell ) "NARODIL JSEM SE PŘIPRAVENEJ!" :-D :-D :-D Moje srdeční záležitost, která nabídne dobrodružnou jízdu plnou napětí, vtipů a akce. Kurt Russell hláškuje, jak to jen jde. Kim Cattrall je sexína a samozřejmě slizký James Hong tomu dodává na šťávě. John Carpenter ve své palbě. ()

PlayEasy

Velká hovadina s malým rozpočtem...... a taky s malými tržbami :-) Ach Johnny, Johnny, ať už točíš sebevětší kulťáky, pro nás jsi spíše shiťák, kterému se sem tam něco náhodou vyvede (viz. Věc). Cení se snaha o to být originální, cení se i několik zábavných scén. Naopak se ale necení trapné masky a efekty, příšerný scénář, sračkoidní akce a k tomu všemu tam hraje člověk s příjmením "Okamura" :-D. Ať už je to osmdesátková klasa jaká chce, pro nás prostě průměr. 55% ()

cinema_cz

Carpenterova mixáž akčních a horrorových scén, komických sekvencí, kung fu potyček a tajemné mystiky nenabízí skutečně nic jiného než jen a jen zábavu. I když jde přece jen o zábavu poněkud chudší než v případě Spielbergova "Indyho". (08/1991, Jiří Houdek) ___ Carpenterova variace na hongkongské filmy mísící prvky nadpřirozena, akce a dětinského humoru nabízí nenáročnou, leč i po letech zábavnou podívanou. 60 % (Ci 12/2007, str. 105) ()

Blazkowicz

Jako malému se mi to hrozně líbilo, teď už to samozřejmě tak slavné není. Celé je to natočené moc rychle, pořád se tam něco děje. Občas je to i trochu zmatené. Ale atmosféra a celkový styl jsou prostě špička. 4-* ()

ostravak30

Je pro mě docela překvapení, že tento snímek přeci jen byl až takovým propadákem. Film si utahuje z klasických akčních asijských filmů, což je celkem patrné. Jde vlastně o takovou parodii. A možná je to parodie i řady fantasy filmů odehrávajících se v moderním světě. Já osobně si myslím, že Kurt Russell byl výborná volba a neumím si v tomto typu filmu představit ani Jacka Nicholsona nebo Clinta Eastwooda. Pravda je, že jde čistě o oddechovou komedii plnou bizarních prvků, jež ale právě mají působit parodicky. Tu největší porci zábavy vytvářejí právě K. R. a Kim Cattrall, kteří se skvěle doplňují a právě její mužský kolega je svým zmatkářským hrdinstvím a vtipnými hláškami ten nejzábavnější prvek. ()

adamix

Nápadmi sršiaci Carpenter s osvedčeným hrdinským Kurtom Russellom v zajatí ázijskej mytológie v pochmúrnom San Franciscu. Hrátky s dejom a s trikmi potešia, občas aj z toho vzniknú dobré nápady a hlášky, ale mne na tom najviac vadilo, že to bola z veľkej časti komédia. Keby sa to celý čas tvárilo vážne, výsledný dojem by bol omnoho lepší. Napríklad keď sa ten svalnatý Číňan, čo bol jeden z hlavných big bads, začal predvádzať svojou silou a škeriť, neubránil som sa smiechu a toho som práve dosiahnuť nechcel, ak ho mám brať ako hrozbu. Plus tá akcia vyznie až moc zastarane a komicky, hlavne keď zoberieme do úvahy, že v tomto období sa Cameron pýšil votrelcami a terminátormi a napätie a vzrušujúcu akciu z tých filmov cítiť dodnes (aj keď mal na tie kúsky vždy väčší rozpočet, ako tu Carpenter). Za mňa ľahký nadpriemer. ()

ShotgunED

Prostě to k těm letem patřilo a my to všichni, tou dobou školou povinní, sme to žrali. Dnes naivní, ale pohodová oddychovka, která pobaví a jejíž hlavním plusem je, že se tam neustále něco děje. Navíc je to pěkně natočené a hudba také sedí. Vše to korunuje sladce naivní a neustále "hlásící" Kurt Russell. Tudíž dnes tři hvězdy,v minulosti čtyři,vysledná tři a půl. ()

honzic

Tenhle film se mi líbil jako malému, neb byl dobrodružný, fantastický, pěkně zpracovaný a místy i zábavný. S odstupem však postrádám od něj něco víc než laciné a čekané triky a nesmrtelné hrdiny. Přesto se na tenhle film ještě rád semtam mrknu. Hodnocení: 65 % ()

smrtubohem

Ježiš! tenhle film je pro mě hrozně osobní věc. Koukám na něj odmala, už jsem ho viděl tak stokrát, a furt si v něm dokážu najít něco nového. Triky s magií dokonalý(na svou dobu), Russell v příšernejch botách bezvadně hlásí a jeho žlutý společník se velmi obstojně pere. Když přidám hodně silnou první minutu filmu, zvládnutý hromadný souboje a Russelovo kecy do rádia, vyplývá z toho výborná akční fantasy dobrodružná komedie, která mi musela zákonitě přirůst k srdci. ()

rogger

Pri prepínaní Tv stanic som natrafil náhodou na Joj plus na ukážku z tejto srandičky z detstva. Kedže som mal ten večer čas pozrel som si Veľké problémy v malej číne a neolutoval som. Nie každý film alebo seriál z detstva ma baví aj v dospelosti ale toto je fakt taká milá blbostička na odpočinutie, že ma to fakt baví. No jo niekedy mi stačí málo... ()

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (viac)