Veľké problémy v Malej Číne

• Česko Velké nesnáze v Malé Číně (viac)

Hrdiny jsou sympatický řidič náklaďáku Jack Burton, jemuž v čínské čtvrti ukradnou kamión a jeho přítel Wang, kterému zase přímo před očima unesou snoubenku. Jak se brzy ukáže za vším je Lo Pan, 2258 let starý čínský démon, snažící se získat hmotné tělo a ovládnout svět. Aby toho dosáhl musí obětovat dívku se zelenýma očima. Smůlou je, že si k tomu vybere právě Wangovu snoubenku Miao Jin. Hrdinové se spojí s mágem Egg Šenem a společně s klanem Čing Singů se vydají do podzemí čínské čtvrti, aby svedli rozhodující bitvu s démonickým zlem. (oficiálny text distribútora)

Bozvav

Bláznivá blbinka, kterou jsem žrala, když mi bylo 15 let. Dnes už mi to přijde děsně uhozené. Kurt byl ovšem náramný fešák. Za mne 55%. ()

ink flo

Tohle je maniakální nesmyslná jízda skoro od začátku do konce. Kurt Russell je tam archetypální hláškující tvrďák, děj je tradiční carpenterovskej slepenec akce a fantastiky. Tady je navíc i dost humoru....a toho fantasy ještě víc - výborné speciální efekty, oživlí bubáci z čínských legend, olezlí 800 let staří dědkové, wizardi s laserama lezoucíma z huby a očí, zlé osmiruké úvéčkové božstvo a hlavní svatyně je omotaná svítícima hadama a vedou do ní jezdící schody, co víc si přát. ()

zdeny99

Zvláštní americká pohádka, která se odehrává v čínské čtvrti. A to je asi to, proč mi tento film ani na druhý pokus vůbec nesedl. Já ty Číňany a tu jejich kulturu s draky, kimony, meči atd. fakt nemusím. Celý mi to přijde tak nějak postavený na hlavu. Možná to ani tu hlavu patu nemá. Do toho všeho hlavní hrdinu hraje můj neoblíbený herec Kurt Russell (s výjimkou filmů VĚC a HOKEJOVÝ ZÁZRAK). Pak tu hraje největší čubka ze Sexu ve městě, Kim Cattrall. Jenže, tady je to ještě taková mladá holčička :-( A těch pár příšer to fakt nezachrání. Spíše naopak protože tím vším je to pro mě béčková osmdesátková blbost se strašnými triky a nepochopitelným dějem. [6387. hodnocení, 306. komentář, 67%] ()

Dlaha

Je to přeplácaný, uspěchaný, divně napsaný, divně sestříhaný a se spoustou diskutabilních hereckých výkonů. Ale ať se propadnu, něco na tom filmu je. Prostě styl camp. Kdybych se k tomu dostal nějakých 20 let zpět během dospívání, byl by to pro mě nejspíš kult. Kurt Russell a jeho postava je výborný. ()

zelda82

Uzasna ptakovina, kterou jsem videl jako jeden z prvnich filmu na videu. A kdyz ho ted v televizi davali znova, podival jsem se opet a zjistil, ze se mi to porad libi! ()

Joll

80. léta byly báječný! dnes by si nikdo tohle asi nedovolil ! ten film má všechno co si kluk může přát, Ninji potvory, Magii,Kung fu chláka, Macho borce se sapíkem, magickýho dědka,týpky co lítaj vzduchem a metaj blesky a k tomu to režíruje bečkový bůh Carpenter! OMG jak já ten film žral když jsem byl malej!Ale co já ho řeru i dneska :) ()

jura-roy

Musím dát 4 hvězdičky, sice kdo se bude dívat na VnvMČ dnes, tak dá sotva jednu, ale pro mě je to film mládí a hlavně tu hraje božský Kurt Russell, který perlí skoro v každém filmu z 80. a 90. let. ()

Amplifier

Skvělý souboj řidiče náklaďáku proti mocnému čarodějovi Lo Panovi nabízí skvělý zážitek z bojových scén a přitom výbornou špetku humoru. Tenhle film se Johnu Carpenterovi opravdu povedl. ()

bery71

Na tenhle snímek jsem narazil naprosto omylem. Prostě jsem zapnul televizi a koukám. No a po 30 minutách se mi v hlavě začnou honit možná hodnocení 1 hvězda, nebo odpad. Ale naštěstí jsem to nevypnul a zhlédl jsem to nejlepší béčko, které kdy vzniklo. Kurt Russel, ohavné příšery, strašné efekty, trapné vtipy, trapné dialogy, trapné výroky, okoukané akční scény, kung-fu, karate, bojovní a uřvaní asiati, výstřely z pušek, souboje meči i kouzly, pokus o romantiku-úžasné béčko. Posledních 30 minut jsem se smál v jednom kuse, nebylo kdy vydechnout. I když záměr filmu byl samozřejmě jiný, tak tohle je skutečně bomba. ()

huko

"To bude drahé... má zelené oči..." není dne, kdy bych si na tuhle hlášku nevzpomněl, netuším proč, každopádně, když se na vás dokáže film v mládí takhle podepsat, musíte si ho vážit. Dnes už bych se na to asi koukat nevydržel. ()

Olík

Mohly jste v osmdesátých letech nabídnout teenagerovy větší lákadlo, než všechny ty navzájem se kopající Wongy, Hongy a Cheungy, mystické postavy, které by mohly z fleku dělat nevlastní bratry Lorda Raidena nebo Kurta Russella kombinujícího v sobě Indiana Jonese, Hana Sola, Dirty Harryho a Šíleného Maxe????? Těžko!!!!! ()

helloween93

Klasická komedie z 80. let, která je mixem akce, komedie, romantiky a fantasy. Potěší účast K.Russela a Kim Catrall. Určitě povedená zábava na nedělní podvečer. ()

animario

Přitroublá,ale zábavná béčková akční fantasy klasika z videopůjčovny, nesmrtelná jako Lo Pan. Kung-fu,magie,gumový příšery,pitomý dialogy,ale svoje nostalgický kouzlo to má(především pro pamětníky). ()

RedDuck

80kový béčka mám rád. Ale ono je to ujetý takovým tím nevtipným způsobem, možná tím že to moc tlačí na parodickou pilu. Ale pěkný holky. ()

AnanAss

Kurt Russell, jako řidič tiráku ve stylovém tílku, ošoupaných leviskách a vysokých kozačkách, se dostane v Čínské čtvrti do sporu mezi místní gangy. Aby toho nebylo málo, tak mu nestačí být jen součástí vyřizování účtů na nože a samopaly… zaplete se i do obchodu s bílým masem a černou magií, postaví se proti asijským démonům a dostane se na starodávný svatební obřad. Společnost mu dělá, krom drobného parťáka a blonďaté novinářky se zelenýma očima, i létající obří mozek, chlupaté monstrum, obývající katakomby, nebo staří mudrcové se zanedbanou manikúrou, kteří prochází zdmi. A do toho stíhá cedit jednu namachrovanou hlášku za druhou. John Carpenter skládá brakovou poctu hongkongským fantasy kung-fu filmům, nudlovým polívkám i samurajům, kterým šlehají z očí laserové plameny. A ačkoliv od něj v topce preferuju spíše jiné filmy, svou škatulku „zatraceně dobré zábavy“ splňují Velké nesnáze naprosto s přehledem. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (viac)