Bývalý vynikající chirurg přišel o rodinu i paměť. Teď ale narazí na ženu, kterou kdysi dobře znal, a dostane tak šanci dát si život zase do pořádku. (Netflix)

SAINTS

Tento film nedokáže zachytiť podstatu a hĺbku pôvodného románu a jeho predchádzajúcich adaptácii. Obetuje zložitý vývoj postáv a morálnu nejednoznačnosť, vďaka ktorým je príbeh taký podmanivý v prospech konvenčnejšieho a zjednodušeného rozprávania. Odporúčam radšej si pozrieť film z roku 1981. ()

Emilii

Pět hvězdiček je fakt málo, je to krásný příběh, málem až pohádkový, ale takové potřebujeme a chceme!!!!!! Hlavně ten romantický závěr, snad to vyjde i v samotném životě!!!!!!!!!!!!!!! ()

pafka

Uz jsem to vlastne cele videl, jen ted to melo daleko hezci kabatek. Ale nejpoutavejsi byla posledni tretina filmu, prvni dve to bylo trochu nudo. T ale neni az tak obrovska vada na krase, kdyz u toho povecerite, chvili si schrupnete a na posledni cast budete plne pripraveni. ()

Kropajda1

Milý film plný lidskosti. To se Polákům povedlo. V té spleti podprůměrných filmů a seriálů je to od Netflixu milé překvapení. Nejspíš se najdou odpůrci, co se budou vysmívat operacím dělaným "ve stodole", ale o tom film není. ()

Grázl83

Román ani předchozí filmy neznám, tak jsem nevěděl do čeho jdu. Od první minuty mě film chytnul pustil až po titulkách. Skvěle natočený film, s podmanivou hudbou, což bych od Poláků nečekal. Výborné herecké výkony a i překvapivě dobrý dabing. Děj je drama více či méně uvěřitelné smíchané s červenou knihovnou, ale nijak otravně a i přes svojí délku rychle utíká. Jeden z nejlepších filmů za poslední dobu. ()

Viktor77

Již dlouho jsem hledal kvalitní polský film na jaké jsem byl zvyklý z minulého století a ejhle je zpět. Klobouk dolů před tvůrci i herci. Děkuji a dávám za 5*. ()

kamals

Ten film je asi filmařsky ok, ale prostě nemohu dát filmu, který vykradl na druhou předchozí zpracování, a vznikl vlastně jen proto, aby se jako načančaná děvka prodal současnému mezinárodnímu pop-publiku netflixu, více hvězdiček. Doporučuji obě předchozí verze, ta z osmdesátých let je moje kýč srdcovka, jen o kousek níž než Šumař na střeše)). ()

tomino28

Možná byly moje prvotní pocity bezprostředně po zhlédnutí až moc nadšené, ale i po několikadenním odstupu mám v sobě pořád pocit z nadprůměrného snímku, který zkrátka funguje. Někdo může namítnout, že příliš zjednodušuje a moc tlačí na divákovy city, ale zkrátka je to natočeno tak, že se před obrazovkou bavíte. Říkal jsem to už dříve a zde to zdůrazňuji znovu, že Poláci filmy poslední dobou prostě umějí (tím netvrdím, že Češi ne). Ale zkrátka tento snímek má vše, co je potřeba k udržení pozornosti a příjemnému pocitu z kvalitně odvedené práce. Víc než fajn. ()

quido_zidle

Hledáte film plný zvratů, složitého děje a překvapivých rozuzlení. Jste cynik a uráží Vás lidská dobrota a "správňáctví". Tak si to nepouštějte, nebude se Vám to líbit. Protože tento film je obrovsky předvídatelný, dějová linka už jednodušší být nemůže a dobro se tam rozdává celé 2 hodiny. ALE  a ještě jednou ale - ten film Vás pohladí, jak dějem, postavami, kamerou, krásnými záběry a právě tou lidskou dobrotou. Poláci zase a už po několikáté výtečně!! Filmy našich tvůrců jim nesahají ani po jejich kotníky...:-( ()

Fajolo

Koľko ešte filmových adaptácií sa dočká tento príbeh? Toto je už minimálne tretia a priznám sa, že som si ju pozrel hlavne preto, aby som zistil, v čom sa líši od tej predchádzajúcej a od knižnej predlohy. Nuž, bolo pár odlišností, ale hlavná osnova príbehu ostala zachovaná. Takže mi nie je jasné, načo sa s tým tvorcovia trápili, keď nepriniesli nič zásadne nové. ()

djmango

Studené ako "psí čumák", film si plynie bez väčších emócií. A "sexuálne" scény vyslovene zbytočné, slúžiace len na natiahnutie beztak "strašlivej" stopáže. Načo prerábať niečo, čo je takmer dokonalé (Mastičkár 1981). Za snahu - veľmi slabo trblietajúce sa 2 hviezdy. ()

bedn1

Podle ohlasů jsem doufal v poetickou romantiku, ale dostalo se mi jen průměrné a předvídatelné červené knihovny s nedobře zpracovaným vyvrcholením (způsob, jak si dcera najednou uvědomí, že jde o jejího otce). Na Kolského filmy Janek vodnář a Ten, co hraje z talíře to zdaleka nemá. ()

Talita1

Knihu som čítala už dávnejšie. Teraz prichádza poľská produkcia s novým filmovým spracovaním. Lekár, ktorý stráca pamäť sa prediera životom.  O niekoľko rokov však dôjde k osudovému stretnutiu s dcérou. Herecké obsadenie bolo fajn, páčila sa mi aj príjemná hudba s poľskými ľudovými piesňami. Chirurg Wilczur je jednoducho sympatický literárny hrdina a jeho príbeh nenudí. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD