Bývalý vynikající chirurg přišel o rodinu i paměť. Teď ale narazí na ženu, kterou kdysi dobře znal, a dostane tak šanci dát si život zase do pořádku. (Netflix)

papadoce

"Těžké je srdce obelhávat, je moudřejší než ty, těžké je srdci odporovat, když jak o závod běží.” Osud “mastičkára” mi nebol ľahostajný a tak to má byť. Dobrým ľuďom by sa mali diať dobré veci. Poliaci sú topkou medzi eurokinematografiou a hoci tento príbeh srší miernou naivitou, tak stále platí, že je pekne natočený. Vlastne to bolo veľmi láskavé. Tie poľské chorály počas nehody boli waaaaaw. Prekrásne. Také filmy majú svoj zmysel. Také filmy ROZHODNE majú svoj zmysel. “A v tom mlyne žijete na stálo?” “Chcel by som.” Krásne emócie. ()

Malarkey

Výpravná epická záležitost, ze které je cítit až ten francouzský romantismus, a u které mě vůbec nepřekvapuje, že se ji chopili zrovna Poláci. Pátou hvězdu nedávám jen proto, že si tu některé momenty pro chod jasně patrného příběhu tvůrci hodně usnadňovali. A když pak finále mělo ždímat emoce, sfoukli to nečekaně za tři minuty. Jinak ale dvě a půl hodiny krásného historického příběhu, který ukáže Polsko ve městě, ale i na venkově ve 30. letech. minulého století. Přidá výborné herecké výkony a námět, který pro svojí klasickost musí bavit každého diváka očekávající dobrý film. ()

Fr

„A CO TEDA DĚLÁŠ?“… „NĚCO HLEDÁM.“…“ A CO HLEDÁŠ?“… „NEPAMATUJU SE…“  Milej, hezkej, lidskej … a taky červenoknihovně dojemnej příběh o tom, že kdo hledá, najde. Vzhledem k tomu, že je to už třetí filmový zpracování stejnojmenný knihy, je nutno podotknout, že jde o profláklý a léty prověřený téma. Ovšem zrovna dneska na mě sedla jakási melancholická nálada, a přiznávám, že i já jsem uronil kroupu! /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Film je natočen podle stejnojmenné knihy, kterou v roce 1937 napsal Tadeusz Dołęga-Mostowicz. 2.) Jde o třetí filmové zpracování. Odlišnosti najdeme zejména v důrazu na nezávislost a práva žen. 3.) Thx za titule „Jan Kavalec“. ///                         PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

tahit

Celkově vzato bych řekl, bavil jsem se měrou vrchovatou. Nač to skrývat. Nějak podvědomě jsem si přál, aby byl konec milý, laskavý a hřejivý. ()

gogo76

"Ja viem, ja viem, nepamätáš si..." Kto by nepoznal starší dvojdielny film Mastičkár?, aj u nás veľmi populárny a často vysielaný. Že sa Poliaci pokúsia o remake som netušil a po prvých zmienkach som to dosť spochybňoval. Načo prerábať dokonalosť? Samozrejme, prišli nové generácie divákov, ktorí sa nechcú vracať do minulosti, takže rozhodne pre nich a možno aj pre mňa, pretože ma zožierala zvedavosť...Dopadlo to výborne, ja fakt neviem ako to Poliaci robia, ale my sme oproti nim asi 100 rokov za opicami...Ich filmy, nedávna Jagna teraz toto, to je proste bezchybná dokonalosť v každej filmovej zložke. L. Lichota stvárnil Antona Kosibu bezchybne, problém som mal iba s jeho dcérou a príliš mladým zbohatlíkom, ktorí mi trošku tipovo nesadli, ale nerušili mi zážitok. Oproti originálu tam sú nejaké zmeny, no nie príliš zásadné. Príbeh je neskutočný, stále silný a chytľavý, herci skvelý a hudba krásne dopĺňa nádherné scény z poľského vidieka a často brnká na citlivú strunu. Slzy som mal na kraji, takže emócie filmu rozhodne nechýbajú. Chýbali mi nejaké scény, ktoré sú pre mňa nezabudnuteľné, ale samozrejme nikto asi nechcel presnú kópiu. Tak či tak, Poliaci dokázali urobiť remake, ktorý môže byť reklamou na remaky. Keď to porovnáme s pokusmi z Hollywoodu tak sa chce niekedy plakať. Bravo Poliaci, barzo dobre. 90%. ()

misterz

Nebolo to zlé, má to pekný romantický príbeh. No videl som originál a pravdou je, že ten je tak o triedu lepší. Takže vyššie hodnotenie by nebolo celkom kóšer. Ale aj napriek tomu, že ide o takú poľskú telenovelu, je to určite pozerateľné a môžem len odporučiť. Lepší priemer. 65/100 ()

pornogrind

To jsem zase jednou naletěl na špek. Moje představy a očekávání se o5 minuli s finálním výsledkem(se samotným filmem). Očekával jsem hlubokomyslné drama laděný možná až do Artu místo toho jsem dostal něco co má podstatně blíž spíše červený knihovně. Navíc je to zabaleno do neskutečně dlouhý stopáže(140minut), která mě včera uspala. Dokoukával jsem to až dnes ráno. Ještě včera jsem byl rozhodnutej o dvou hvězdách. Evidentně jsem se ale celkem dobře vyspal a dnes už tak kritickej nejsem. Dokážu pochopit tak vysoký hodnocení a kladný recenze. V určitých filmových kruzích se bude asi film líbit. Já do těchto kruhů ale evidentně nepatřím. Na druhou stranu si ale říkám, že je to pořád lepší než česká filmová tvorba posledních let a její rádoby vtipný romantický komedie. I proto přimhouřím obě oči a ty 3 slabší hvězdy dám. Rozhodně ale nepopírám zklamání. Myslím, že tohle ocení spíše dámy. PS. V některejch scénách mi zarostlej mastičkář připomínal našeho Jardu Duška. ()

Anderton

Kniha patrí medzi moje najobľúbenejšie. Prvá slávna adaptácia pôsobí dnes síce už dosť naivne, najmä čo sa týka jednorozmernosti postáv, ale emócie dokonale fungujú a funguje aj nostalgia. No a je tu úžasná predstaviteľka hlavnej ženskej úlohy. Na nové tváre v novej verzii si znalý divák musí chvíľu zvykať, ale netrvá to príliš dlho. Porovnávanie zmien s predlohou aj s filmom patrí vždy medzi moje najobľúbenejšie činnosti pri sledovaní nových adaptácií a tu sa tých razantnejších dočkáme predovšetkým v záverečnom akte. Práca v krčme bola skôr zmenou kozmetickou, avšak ostať iba pri zmenách minimálnych by neospravedlnilo fakt točiť všetko znova. Postavy sú viacrozmernejšie, "mastičkár" napríklad neodmietne sex, ale to sa asi dalo čakať. Plné hodnotenie, opäť, najmä kvôli skvele fungujúcim emóciám a silnému záveru v súdnej sieni. ()

eLeR

Keď som púšťala Forgotten Love, nemala som ani poňatia, že je to Mastičkár. Takže ... príbeh je to pekný a plnotučný. Miestami dosť predvídateľný, jednotlivé časti krásne do seba zapadajú. Páčila sa mi nálada filmu, a aj s hercami som spokojná. Hudba veľmi slušná, špeciálne tie ľudové piesne. ()

Arsenal83

Pôvodnú verziu mám mimoriadne rád a preto nejde neporovnať. Táto je o chlp slabšia. Hlavná herečka nemá v sebe tú mimoriadnu nevinnosť, ako v roku osemdesiatych Anna Dymna, mastičkárova frajerka tu tiež je oveľa priemernejšia než Bożena Dykiel, no a o pánovi hraběm ani nehovorím, lebo tomu akosi vietor rozfúkal vlasy, zuby i oči od seba dosť odpojil, takže pôsobí skôr ako trestanec zo Singapuru. Inak tento ľudský príbeh nejde ohodnotiť zle a zobrazený bol veľmi dobre, pútavo a na kostýmy a kulisy sa nedá ani muknúť, dokonalý obraz života spred 100 rokov. ()

Chrustyn

Překvapivě fajn. Zbytečně dlouhý ale celkově hřejivý snímek s pěknou kamerou a sympatickým obsazením. Polskou produkci nemusím, ale toto bylo dobré. ()

Jirka_Šč

Dobré. Doopravdy hodně dobré. Maličko jsem se obával, protože se jedná o remake stejnojmenných filmů z let 1981 a 1937 (které jsem neviděl, ale minimálně 1981 chci vidět) a snaha udělat něco znova a nověji často nedopadne nejlépe, nicméně líbilo se nám (sledoval jsem se ženou) moc. Krásné postavy, dokonce i vedlejší a záporné (syn majitele koželužny). Židovský hostinský byl velmi sympatický, mlynářka nádherně zemitá (velmi se mi líbil i její otec), mladý hrabě byl floutek, ale férový, dcera byla charakter sama o sobě, Rafał Wilczur je v Polsku považován za jednoho z "nejslavnějších literárních hrdinů meziválečného období". Hudba a kamera uvedený celek výborně doplňovaly a ukázaly pohled na svět, který již neexistuje. Proto tento poctivý polský film trochu nadhodnocuji a dávám maximum. ■ P.S. Googlil jsem o knižní předloze: Původně se jednalo o filmový scénář, ale když byl odmítnut, přepracoval ho Tadeusz Dołęga-Mostowicz v roce 1937 na román, který je ve skutečnosti značně rozsáhlejší, než film (v letech 1937, 1938 a 1939 vznikly až tři filmy o Rafałovi Wilczurovi). ()

Lacike

Áno, príbeh je naivný, predvídateľný a postavy jednorozmerne kladné alebo záporné. Verzia z roku 1981 pravdepodobne fungovala lepšie, ale už som ju dlho nevidel. Ale raz za čas dobre padne takáto rozprávka, kde všetko dobre dopadne. Takže jedna hviezda za pekný príbeh, druhá za dobráckeho hlavného hrdinu, tretia za dojímavé finále, ktoré funguje na sto percent a štvrtá za úchvatnú Zošku. To je správna ženská v každom ohľade. 7/10. ()

kolda1990

Polský "Jarda Dušek" v geniální roli. Není tajemstvím, že Polská kinematografie je jedna z nejlepších v Evropě a vlastně možná i na světě. Tenhle snímek je toho velkým důkazem. Komorní, ale přesto strašně silné drámo, které mě nenechalo vydechnout. I přesto, že člověk tak nějak předvídal děj, vůbec to nevadilo. Perfektní herecké výkony a emoce také tryskaly kde mohly:) ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD