Krtko a slnečník

• Československo Krtek a paraplíčko
všetky plagáty
Animovaný / Krátkometrážny / Rodinný
Československo, 1971, 7 min

Krtečka zaujme na smetišti plno věcí, ale nejvíc ho fascinuje velké paraplíčko, které lze využít různými způsoby - jako úkryt, dopravní prostředek k létání či plavbě i na obranu proti zákeřné štice.. Nakonec si pod ním rozkrojí meloun a pozve na hostinu všechny své zvířecí kamarády. Společně pak vyzrají i na nazlobeného mužíka, kterému Krtek meloun sebral. (mau)

IllIlIlIIl

Jedna z nejznámějších českých animovaných pohádek pro děti. Jako malý capart jsem měl Krtečka rád, ale objevily se dětské seriály, které jsem měl radši. ()

LeoH

Za okradení a následnou šikanu nebohého živnostníka by si krtek tentokrát zasloužil poslat do odpadu, ale štika se povedla – podle strnule zavilého tahu na kořist bych tipoval na příbuznou žraloka z Čelistí a taky jsem se jí tak jako dítě bál. ()

dANo

Krtko v odpade nájde dáždnik a zisťuje, na čo vlastne slúži... Popri tom zažije drsný boj so šťukou a iné akčné dobrodružstvá. Až keď uvidí chapíka pod iným dáždnikom predávať melóny, tak pochopí, na čo má slúžiť. Ukradne mu melón a ide podnikať... :o) ()

h0n24

Už jako malému dítěti se mi líbilo, jak krtek porcuje melouny. A taky jsem chtěl vyzkoušet, jaký pokémon vznikne spojením štiky a deštníku. ()

rozbris

Krteček našel na skládce paraple a lítal s ním, plachtil s ním, odpočíval pod ním....ad. Pak ukradne meloun, rozdělí se se svými kumpány a pak se zlomyslně smějí prodavači melounů:-) ()

Paity

Mám rád tenhle díl s deštníkem. Ale že bych schvaloval rozkrádání cizího majetku, kdy se všichni napucnou ukradených melounů a navíc si Krtek sám hraje s nožem.... no tohle je patrně nejméně výchovný Krtek. ()

spiritus

Díl s paraplíčkem, patří mezi moje nejoblíbenější. Zejména konec, jak to zvířátka nandají prodavači melounů je skvělý. :-) ()

LachtanShows

Nechci se už v komentářích u jednotlivých Krtkových eskapád i zážitků moc opakovat, ty nejlepší z nich by si zasloužily být okomentovány jen jedním slovem: Kult! ()

JoSte

Krtko s nezvládnutou animací vody a několika prvky z Toma a Jerryho. Podnikatele prodávajícího melouny okradli, pak se před ním ubránili za pomoci zapomenutých fyzikálních zákonů a ještě se mu při tom zlomyslně smáli. ()

ostravak30

Krktek byl bezpochyby to nejlepší, co kdy Zdeněk Miler vytvořil a tak se z něj stala legendární postavička, kterou milují generace. Proč? Je to milé, hodné a citlivé zvířátko, které si skoro nelze nezamilovat. V tomto příběhu nacházím já osobně lehkou kritiku skládek jako takových a vyhozených věcí, které lze ještě jinak použít. Děti se zase mohou poučit, že správné je se rozdělit! Moc se mi ale nelíbí, že Krtek v podstatě okradl pána, který je tu prezentován jako zloduch jen proto, že si brání své zboží. ()

Don Kryspin

Souboj deštník versus štika je super :-) Tenhle díl ale nějak nemám rád - nemůžu se srovnat s tím, že ten meloun vlastně ukradnou a pak ještě toho majitele šikanují ;-) ()