Krtko a slnečník

• Československo Krtek a paraplíčko
všetky plagáty
Animovaný / Krátkometrážny / Rodinný
Československo, 1971, 7 min

Krtečka zaujme na smetišti plno věcí, ale nejvíc ho fascinuje velké paraplíčko, které lze využít různými způsoby - jako úkryt, dopravní prostředek k létání či plavbě i na obranu proti zákeřné štice.. Nakonec si pod ním rozkrojí meloun a pozve na hostinu všechny své zvířecí kamarády. Společně pak vyzrají i na nazlobeného mužíka, kterému Krtek meloun sebral. (mau)

Aky

Krtek je zřejmě nesmrtelný a nadčasový. Nápad, syžet y příběhů, realizace, všechno je harmonické, originální a přitom zobecňující, zkrátka geniální. ()

Gemini

Veselý, rozverný krtek, bez slz nebo melancholického "ach jo". Jedinou výhradu mám proti tomu, jak krtek "správně socialisticky" okrade drobného živnostníka o meloun (a nůž), rozdá ho zvířátkům, a společně pak onoho živnostníka - kterému se to překvapivě nelíbí - šikanují, v čemž jim pomůže i počasí;)) I tak ale 80%. ()

MM_Ramone

Hovorí sa že, najlepší je život krtka, lebo cez deň spí a v noci trtká. To však určite nie je tento prípad. Krtek a jeho zvieraci priatelia z tohoto českého, animovaného seriálu sú banda nudných slušákov. Dosť sa pozastavujem nad všeobecnou obľúbenosťou tohto produktu u našich západných susedov. V Čechách je to takmer kultová záležitosť. U nás na Slovensku sa to ani zďaleka neteší takej popularite. Priznám sa, že ani ja nepatrím medzi Krtkových obdivovateľov. Navyše nechápem načo je, tu na čsfd, možnosť hodnotiť a komentovať jednotlivé diely. Stačilo by sa vyjadriť ku tomu ako ku celku. ** ()

Artran

Krtek nejprve málem přivodí bolestivou smrt paraplíčkem štice, aby pak okradl chudáka prodavače melounů, a následně ho ještě s ostatními zvířátky šikanuje. Dceři tenhle díl pouštím s vysvětlujícím komentářem. ()

boshke

Moc krásný díl. Akorát tedy přikázání "když tě nikdo nevidí, krást je v pořádku" mi moc nesedělo. Stejně jako to, jak se mu pak vysmívali a šikanovali ho. To není pro děti moc dobrý příklad... 90% ()

Stanislaus

Krtek "v přímém přenosu" předvede, že i takový obyčejný deštník má vícero rozličných využití, přičemž se během toho hezky proletí, zaplave, unikne dravé štice, okrade prodavače a ještě se s ostatními zvířátky osvěží chutným melounem. ()

bouncer

Krtek zloděj...v tomhle díle se ukázalo, jak na tom Krteček je - umí se mlátit a umí taky být pěkně drsňácký (jako Bruce Willis). ()

ArsenalEagle

Krteček je symbol mého dětství, ať jsem se na něj podíval v televizi, ať jsem si ho prohlížel v knížkách, a nebo ať jsem se s ním bavil s kamarády ve školce.. Kouzelný krtek, takřka bez chyby.. 90% ()