Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

ti88na

Výborné sci-fi, ktoré ma vždy zaručene pobaví. Budúcnosť a spôsob ako do nej prídu dve fosílie nemá najmenšiu chybu, hlášky sú ultra-vtipné, humor je dobre dávkovaný, pričom akcia nijako nezaostáva. Stallone a Snipes zvládli svoje úlohy na jednotku, pričom Snipesov Phoenixe je šialenec ako sa patrí a závideniahodný záporák. A tiež chcem sakra vedieť, ako sa používajú tie tri mušle :) ()

vitajak

Když na to koukáte jako na akční sci-fi komedii, tak je to celkem docela dobrá zábava. Alespoň já se při tom bavím celkem dobře... ()

Anderas

Je to hlavně o přístupu. Prvních pár minut jsem nechápal jak může někdo takovou podělanou zhovadilost vůbec vyzvracet do scénáře, časem mi ale došlo, že jsem podstatně vedle. Pak už to byla jen velmi úsměvná parodie, které vlastně nešlo nic vytknout, neboť vše by se dalo označit za "záměrné". Ale co, smál jsem se dost a těch 110 ztracených minut nelituju. ()

Foxhound#1

Drsný Stallone, šílený Snipes a krásná Bullock. Tahle trojka + hromada kultovních hlášek = naprosto skvělé akční sci-fi, které nikdy neomrzí. Nejhorší na tom je, že se postupující degradací civilizace se z něj pomalu začíná stávat dokument a realita. ()

Haymar

Rok '93 by si Sly Stallone mel nechat vytepat do svych "memoárů" zlatým písmem, neb to byl absolutní vrchol v jeho kariéře, kdy natočil hned 2 své nejlepší fimy vůbec - Demolition Mana a Cliffhangera... na obojí se můžu koukat pořád a pořád a pořád dokola... a stále se skvěle bavím! Navíc v obou případech nechybí výborný záporák (vynikající Litgow v horolezci, resp. o neco horší - leč pořád výbornej Snipes v DM)... bravo!!! ()

Prochy38

Sci-fi z blízké budoucnosti nabité hereckými osobnostmi a výbornou akcí. Navíc je film celý v lehce komediálním stylu. Sly výborný, S. Bullock kouzelně naivní, W. Snipes fakt dobrej a R. Schneider v jedné z jeho prvních rolí : "On neví, jak se používají tři mořské mušle!" :)). Fakt jsem se hodně bavil. 90% ()

tokyno

Kultovní záležitost. Životní role Wesleyho Snipese. Nedávno, když jsem na to koukal, jsem se musel pousmát nad tím, jak naráželi na Schwarzeneggera, po němž je ve filmu pojmenovaná knihovna, že se to dotáhl až na guvernéra. To je mi ale náhoda. :-) Buďte dobrý! ()

Hanes88

Opět naprostá spokojenost se Stallonem. Wesley Snipes hraje roli záporáka naprosto úžasně a celkově se mi to hodně líbilo. Taktéž je třeba vyzdvihnout ten nápad. Hlavně ten sex v roce 2032 byl drsný :-). 80%. ()

TERRORDROME

"Ty posratá krabica, vyseriem sa kvalitne a vytriem si riť"! Keď ľudia žijú vo vysnívanom dokonalom svete bez násilia a kriminality, začnú sa nevyhnutne nudiť. Treba preto vypustiť pár vyšinutých hovád zamrazených v prehistorickom 20 storočí a bude zasa veselo. Stallone ako John Spartan je typický akčný hrdina čo likviduje špatošov výhradne s hláškou vyletujúcou zo skrivenej papule, ale Wesley Snipes ako blonďatý psychopako Simon Phoenix ho jednoznačne prehráva. Plus tu ešte obkenduje aj Sandra Bullock ako policajné tela budúcnosti. Dnes už klasická akčná sci-fi komédia z ktorej sa dákemu Bramborobillovi, o ktorom nikto predtým ani potom nepočul, vytrieskať maximum. Akcia, bitky, humor a presne načasované nadávky stále fungujú. Keď sa nad tým človek zamyslí je to z logického hľadiska jedna hovadina za druhou, ale to nevadí keď sa človek baví a ja sa bavím určite takže nemám čo riešiť. Snáď len tú nevyriešenú záhadu troch kovových morských mušlí. Jediné čo by som úprimne skritizoval je ten záverečný, prilepený a divne dvojrozmerný výbuch. ()

peetriss

Režisér Marco Brambilla, o kterém předtím nikdo neslyšel, a o kterém poté už téměř nikdo neslyšel, natočil zábavné akční sci-fi se sympatickou komediální polevou, které i přes své nesporné filmařské neduhy zkultovnělo. Jednoduchý děj ozdobený roztodivnými futuristickými perličkami dokáže nenáročně pobavit, má švih... a vlastně nic víc, ale stačí to. Sylvester Stallone i připsal na své konto další úspěšný pilíř své akční filmografie, Wesley Snipes se zaskvěl pravděpodobně ve své neslavnější roli a do té doby podprůměrná herečka se sympatickým charismatem Sandra Bullock, se poprvé objevila v opravdu velké hollywoodské produkci - bohužel však i zde působí lehce tuhým a herecky neohrabaným dojmem. Určitě jedno z nejznámějších a nejzábavnějších popcornových sci-fi 90. let. ()

Piri

Je to filmová klasika 90. rokov, povinné čítanie, ani pri opakovanom pozeraní nenudí, čo sa nedá povedať o každom podobnom filme. Bullock tu bola najkrajšou okrasnou super-kvetinkou z celej svojej kariéry. ()

Strandmon

PERFEKTNÍ komedie! SKVĚLÁ akce! Wesley z vanilkovým přelivem je dost povedenej zaporák a poměrně to funguje i Sylvestremu na straně "dobra". Takže není divu, že se tady role dost povedly. K filmu: Luxusní sci-fi zkombinované z dobrou akcí mám rád, zvlášť když to tady bylo takhle povedené. Ps: Nejvíc se mi líbilo jak se John seznamoval s novým světem. Závěr: 75%. ()

Honzeek95

Krásný obraz budoucnosti, která je pro nás skutečně naplánovaná. Zakázané maso, cigarety, alkohol, všude jen elektromobily, těhotenství na předpis, systém sociálního kreditu, nemožnost sprostě nadávat za ztrátu sociálního kreditu, zákaz sexu a lidského kontaktu, všudypřítomný dozor, policisté beze zbraní a jen s obušky (připomínající již současnou situaci ve Velké Británii), nedostatek jídla, všudypřítomná degenerace. Až z toho skoro mrazí, když si uvědomíme, že přesně k tomu spěje i naše dnešní společnost. ()

Yardie

Buďte dobří! Pro mě jednoznačně jeden z nejkultovnějších filmů všech dob! Viděl jsem to x-krát a vždy se mrknu rád znovu!!! Je to prostě paráda - moře vtipných hlášek, kvanta zábavných scén, kupa kvalitních akčních sekvencí. Od začátku do konce se absolutně člověk nenudí a fakt se dost nasměje. Je to úžasná kombinace vtipu, akce a geniálních nápadů budoucnosti. Jediné, co mi trošku vadilo bylo umístění doby, protože za 30 let by se společnost nestihla takto změnit a to mě bylo hodně do očí, ale musel jsem to skousnout. Ale to je jen maličkost, zvláště pro mě puntičkáře, hold jsem to musel přejít. Jinak absolutorium, prostě skvostný film!!!! Howgh! ()

spiritus

Určitě se jedná o nadprůměrný Stalloneho film. Co se mi na tomto filmu ale líbilo a líbí nejvíce je vyobrazení blízké budoucnosti.Tento film je pro mě karikaturou nás samotných. Degenerace obyvatelstva, která je ve filmu všudypřítomná, se dnes již v USA děje. Tato společnost nás bez nadsázky čeká.Možná o trochu později, ale všudypřítomné směrnice, zákazy, příkazy, kamery nás omezují již dnes. Zajímavá podívaná 74 % ()

Blazin

Vynikající souboj dvou super herců, člověk ani chvílema neví komu vlastně má držet palce a komu ne :-), vše okořeněno pár dobrýma hláškama a celkově jeden z nejlepších filmů svého žánru. ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)