Minulé životy

• Česko Minulé životy (viac)

Čo by bolo keby? V kórejčine existuje slovo In-Yun, ktoré znamená ,,spojení osudom‘‘. Keď sa dvaja ľudia stretnú, znamená to, že ich osudy boli prepletené aj v ďalších životoch. Citlivá moderná romanca rozpráva príbeh spisovateľky Nory, a jej dvoch lások – tej detskej – Hae-Sunga, a tej dospelej – Arthura, odohrávajúci sa naprieč kontinentmi a desaťročiami. Noru a Hae-Sunga delia desaťtisíce kilometrov, spája ich však výnimočne hlboké puto. Po viac než dvoch dekádach odlúčenia sa stretávajú v New Yorku, kde Nora žije so svojim americkým manželom Arthurom. Nečakané stretnutie s osudovým mužom núti Noru pýtať sa zásadnú otázku – Čo by bolo, keby? Dojemnosť filmu nespočíva ani tak v stratenej láske, ako v aspektoch potenciálnych paralelných životov. (Filmtopia)

rivah

Newyorská romance s korejskou příchutí. Chytře sestrojený film se střídáním časových rovin a zdrženlivým hereckým projevem klame tělem a získává u kritiky body. Avšak film nestrhne ani nevtáhne. ()

Kingjiri

Mám rád snímky s civiliní atmosférou a reálnym příběhem, který jsou"jako ze života". Ale nic se zase nesmí přehánět, jelikož ta realita mnohdy neni zase tak zajímavá nebo zábavná pro sledování na plátně, což se tak trochu stalo i v tomhle případě. Nicméně uplně největší problém, kterej jsem s bijákem měl, pro mě bylo extrémně pomalý tempo vyprávění. Chtělo to rozhodně mnohem víc děje i dialogů, jelikož kdyby se prostříhaly zbytečně dlouhý tichý scény a uloudaný pohledy kamer, byla by stopáž rázem poloviční. Škoda, že se nepovedlo příběh víc divácky zdramatizovat a značně zrychlit tempo, protože samotnym námětem nebo hereckym obsazenim hlavních rolí bylo našlápnuto na zajímavej romantickej biják, dvě silnější hvězdy. ()

gemi

Pomalu budované romantické drama, které sice nenudí, ale taky nemá zdaleka takové kouzlo jako Před úsvitem (1995). Hrozně záleží, v jaké situaci a rozpoložení to člověk uvidí. Pokud má jenom malinko podobný osud jako ústřední dvojice, tak by ho to mohlo docela solidně dojmout. Mě to malinko minulo. ()

M__

„V jednom z našich minulých životů jsme si museli být velice blízcí. Proč bychom tu jinak teď seděli? Ale v tomhle životě nám není souzeno, abychom naše osudy spojili.“ // Debut a hned něco tak zatracené dobrého. Nenáročný, pomalu plynoucí krásný příběh, který jistým způsobem ukazuje sílu osudu a zároveň jeho prchavý aspekt. Skvělý scénář a perfektně režie udrží pozornost i navzdory pomalejšímu a možná nijak šokujícímu příběhu. Ale právě proto je to vlastně tak moc sympatické. 95 % ()

DanMac

Celine Song a jej osobný, bezchybne rozprávaný debut je nádherne jemným filmom, v ktorom sa naplno ukazuje režisérkyn talent s vedením hercov. Tí tu zo seba celkom nenápadne vydávajú svoje maximum najmä v práci s očami a celkovo s neverbálnou komunikáciou a sú zdrojom čistých emócii, na ktorých je film postavený. Prvé majstrovské dielo roku. [KVIFF2023] ()

pushover

Příjemná indie vztahovka, která netlačí na pilu a tiché emoce řeknou víc než dialogy. S Lost in translation bych to úplně nesrovnával, protože u tohohle jsem se nenudil. ()

AdamXB-1

Americkokorejské "co by bylo kdyby?" drama s přívlastkem  romantické, jaké mohlo vzniknout snad jen v dnešní době a s ohledem na technologie posledních 20 let, navzdory tomu dokáže působit nadčasově. Zaujme i vizuálně, přesto že používá skromné lokace. Filmu nelze jinak moc co vytknout, snad jen osobní zaujatost k výkonu Yoo Teo. Ve výsledku jde o pozoruhodný režijní debut, který si svou pozornost zaslouží. ()

TOMEK17

9/10. Téměř bez emocí zírám na tuto obrazovku, když se snažím poskládat své myšlenky z hluboce dojemného filmu. Minulé životy jsou čistě upřímné, srdečné a pronikavě přímé s vývojem svého příběhu, natož s přirozeným růstem jeho dvou hlavních postav. Partitura trpělivě vede emoce publika, umocněné stabilním rámováním a dlouhými sekvencemi z nádherného barevného schématu, aby ve svém tónu vytvořily ohromně napjatou přítomnost, ale nikdy při tom nepřekročily tuto hranici. Z každého okamžiku cítíte maximum, protože film důvěřuje tomu, že budete. Závěrečná sekvence je svědectvím o formátování celého tohoto příběhu, protože psaní vás staví tak, abyste konečně viděli a cítili přesně tak, jak to dělají tyto postavy, a to je ingredience, která dělá tento zážitek tak výjimečným. Skutečný romantický film vytvořený pro naše porozumění a psychologickou reflexi v roce 2023 a film, který zůstane nadčasový pro další generace.[57.KVIFF] ()

Mkartaylas56

Minimalistická a působivá dávka hořkosladké melancholie, která stojí hlavně na úžasně napsaných dialozích a bezchybném "výrazovém" herectví hlavních představitelů. Komorní, přesto vcelku silný zážitek, který dojímá a místy nutí k zamyšlení. A i když jde za mě stále o takovou jednohubku, než vyloženě filmovou událost, tak si mě úspěšně získala a naprosto chápu všeobecné nadšení z festivalu. ()

shade000

Och, veru dlho som čakal na tento film a konečne som sa dočkal. Áno áno, koniec mohli vymyslieť trošku lepšie (u mňa aj tak spôsobil zimomriavky), ako tu všetci hovoria, no film ako celok sa veľmi podaril a som rád, že som sa dočkal. Celine Song a jej premiéra sa skutočne podarila. Kórejská romanca ako sa patrí... "If you had never left Seoul, would I have still looked for you? Would we have dated? Broken up? Gotten married? Would we have had kids together?" ()

Pete

Takhle citlivou LOVE story jsem naposledy viděl také od Korejců, jsou na to prostě experti. Minulé životy bych prostříhal a zkrátil na polovinu, čímž bych je úplně zničil - tak křehké jsou. ()

PAVLIS

70% Pomalu podávané, exotické obrázky k slušné chillout hudbě. A jen tak mimochodem jedna antiromantika, která na mě nakonec i přes skromně popsané postavy zapůsobila. A navíc dala pocítit, jaké je to emigrovat do jiné kultury v době velkých ambicí a moderních technologií. Není to ale asi film pro každého a každou náladu. ()

RigorMortis

Napriek tomu, že na filme spolupracovalo Júesej, nemá takú tú typickú sračkosladkú atmosféru. Práve naopak, je tu vidieť kórejskú ľahkosť a nenútenosť tak typickú pre ich romantické filmy. Záver chytil za srdce. ()

mark9th

Nicely written and done. Deep, romantic and sad. Or happy, if you’re bold enough to look at it like that. Still, I don’t like it. I don’t like the idea “What if?”. It’s not good for your health neither for your life. Instead, understand "why" and move on….7/10 ()

Te_reza

Pomalé, místy zdlouhavé.. Avšak z odstupem několika dní musím vynést než zdlouhavost, atmosféru která ve mně stále rezonuje. Pro mě zatím nejlepší film roku 2023. ()

Detektiv-2

Filmařsky je to skvěle natočené, měl bych jen malé výhrady k jednotlivým stopážím některých scén. Hlavní představitelé jsou také dobří a funguje mezi nimi chemie, co však pro mě film sráží dolů je, že je natočen až příliš realisticky. Takto podobně by se ten příběh totiž skutečně stal. Je tak skutečný. Problém je, že tohle prostě na filmovém plátně nefunguje. Ničím neobalená realita je vhodná pro dokument, ne pro romantické drama, které je zároveň předvídatelné o začátku do konce a žádného překvapivého momentu, zvratu nebo vybočení se nedočkáte. Film se po půlce začne velmi vléct a nudí, jelikož si jede ve svých kolejích, velmi pomalých kolejích se zaostávajícím tempem. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny