V roku 2021 obyčajný malý investor Keith Gill (Paul Dano) investuje svoje životné úspory do stagnujúcej spoločnosti GameStop a cez internet presvedčí svojich fanúšikov, aby urobili to isté. Vďaka tomu akcie firmy šialene vystrelia nahor a všetci finančníci z Wall Street, ktorí stavili peniaze na neúspech spoločnosti na trhu, prídu o majland. Milionári sú však na svoje peniaze citliví a toho, čo im podľa nich právom patrí, sa tak ľahko nevzdajú. (Itafilm)

SAINTS

Tieto drámy z Wall Street  vyžadujú určitý level znalosti, bez ktorých sa nezaobídete, ale našťastie režisér Gillespie vie podať aj ťažšie látky tej mase divákov, ktorá nevstupuje do sály s plným know-how o fungovaní burzy. Aby sa divák lepšie stotožnil s dianím, je vykreslené na niekoľkých postavách z oboch strán. Žraloci tu majú priestor v podobe biznismenov v obrovských vilách, tenisových kurtov či s veľkým stejkom na tanieri. Tí drobní investori majú tvár lídra Paula Dana, sestričky z nemocnice, dvoch študentiek či predajcu zo samotného GameStopu. Ide o fajn jednohubku , oceňujem aj dobrý casting a fajn hudbu a aj miera vulgarizmov vo filme je v pohode. ()

hrumsrt

I o kapku stoupne moře - pravili kdysi v Dinotopii, ale takový citát přesně sedí i na loňské Peníze těch tupců.. Tahle novinka Craiga Gillespieho mě poprvé přesvědčila o tom, že možná má jako tvůrce naději, když mě v předchozích dvou případech zrovna nepotěšil. Výhodou jistě bude skoro přirozená atraktivita tématu, kterou on jako režisér úplně pokazit nemůže.. Příběh založený na skutečném případu okolo firmy GameStop, jejíž akcie se staly cestou k milionářství, tak dává za vznik jednomu z největších překvapení loňského filmového roku.. Youtuber Kočičák aka Roaring Kitty se živil tím, že lidem na streamu amatérsky radil, co dělat, do čeho investovat, když tu najednou uviděl akcie nějakého obchodu s videohrami a přece děti i dospělí si rádi hrají, tak proč to nezkusit.. Super nápad, kterého se chytá hned několik jeho sledujících, aby postupně uměle navyšovali hodnotu celé společnosti. A s jídlem roste chuť, přibývají další a další amatérští investoři, hodnota GameStopu roste a z lidí, co vložili dolary jsou milionáři. Jde o ten nejvíc absurdně náhodný případ, anebo Kočičák opravdu věděl, co dělá?.. Paul Dano jako Kočičák zase v další roztomile naivní figurce, kterou si už poněkolikáté získává moje sympatie a i v jinak výborně obsazeném snímku představuje další nezapomenutelný herecký výkon svojí kariéry.. Peníze těch tupců jsou někdy možná trošku moc finančně odborné, ale za to proplétají tolik běžných osobností, že si bez problémů drží svoje civilní pojetí, které přesně ladí k amatérskému štěstí celé události.. Zábavná podívaná, která aby přesně zacílila, proplétá všemožné memy, youtubery (tvl Erik Meldik!) a jako diváka mě udržela až do samotného konce.. I přesto, že skutečnost je taková, že "nůžky společnosti" se i nadále roztahují a 85 procent světového bohatství dnes už nenáleží ani 10 procentům lidí a tahle nepřímá úměra se každým rokem zvětšuje, stále tu máme pár naivních lidí, kteří věří, že mohou něco změnit a tvrdou prací se vyšplhat až na vrchol. Peníze těch tupců jsou taková  odchylka.. A přitom stačí nějakých 100 000 korun a jste bohatší než polovina zeměkoule, to je pocit co! P.S. Jestli tohle bude nakonec moderní klasika, budeme se mít ještě dobře.. 75% ()

Vont

Zajímavý a pro mě netradiční film. Přiznám se, že jsem byl těmito událostmi nepolíben a tak jsem se o nich dozvěděl až zpětně. Kvituji zpracování filmu, které nebylo moc odborné a tak jsem tuto problematiku pochopil i já. Snímek byl vtipný a poučný. 75% ()

Derseus

Na film jsem se dostal úplnou náhodou a musel ještě shánět lidi, aby se film vůbec promítal, což se mi nikdy v kině nestalo. Nakonec to bylo velmi příjemné překvapení, napínavý děj ve kterém se najde jak nadšenec akcií, tak burzovní začátečník. Dobré obsazení a dokonce dvě krátké scény české legendy Erika Meldika, to potěší. ()

diahexik

Super popcornovka, chvílemi možná až moc přemotivovaná, ale to mi vůbec nevadí. Jen se nemůžu zbavit pocitu, že až film uvidím mimo kino, budu muset hodnocení snížit. ()

blondboss

Filmová jednohubka z finančného prostredia, ktorá nemôže nadchnúť každého a ktorá je natočená až príliš profesorsky, aby reálne zabrala na diváka. Minimálne u mňa zohralo významnú úlohu to, že sa tu bral prílišný ohľad na problematiku finančných trhov, v ktorej som celkom doma, ale nemyslelo sa tu veľmi na diváka neznalého problematiky. Každopádne ako odkaz do finančnej "jamy levovej" je to veľmi pekný film s istým presahom medzi nezbohatlíkov. 60 % ()

smarkus

Zaujímavý film, podaný nie až tak zrozumiteľne. Navyše po dlhom čase som si pozrel film s dabingom a nechápem čo za kokota to vymyslel, že polka bude nadabovaná a časť nie? Napríklad tam bol rozhovor a moderátor sa pýtal po anglicky a hlavná postava odpovedala česky (nadabované). Asi zas na čas seriem na dabing. 3* ()

AndrewNewman

Slušná komédia/dráma pri ktorej budete najviac krútiť hlavami nad správaním sa postáv a nebudete veriť tomu, že je to podľa skutočnej udalosti. Mám dve hypotéky, makám ako fretka a keď môžem speňažiť pol mega tak to neurobím, lebo chcem meniť svet? Na mňa až príliš optimistické.  Paul Dano sa ale ukazuje ako herec, ktorý bez problémov potiahne každý film čo naozaj kvitujem. ()

Facerr

Vzhledem k tomu, že jsem vzestup GameStopu celkem zaznamenal, tahle tématika mě prostě zajímala. Musím přitom uznat, že nebyla odfláknutá. ()

werxix

Monkey, togerher, strong To the Moon Diamond hands. Bylo skvělé vidět film pojednávající o této skryté válce poor vs rich. Měl jsem pár kousků koupit, dokud byla šance. ()

hufnagel

Zásadná vec o ktorej,aspoň s tej strany boháčov,nebolo vysvetlené o čom to shortovanie bolo,je základná chyba.Ostatné veci sa na to kompletne viažu. ()

rigby

Téma zajímavé, leč ztvárněné naprosto tragicky. Pro mě zcela nekoukatelné. Nepřehledná nuda okořeněná blbostmi pro jinou generaci. Asi celkově je film určen pro jinou věkovou kategorii a hlavně pro jiné publikum. ()

karnifex

Samotná událost byla zajímavá, ale toto její filmové zpracování příšerné. Všechny postavy mimořádně nesympatické - opravdu těžké rozhodování, jestli hůř působí "ti špatní" nebo "ti dobří". A do toho velmi iritující hudba - opravdu děsný zážitek! ()

Talita1

Mám rada sfilmované príbehy podľa skutočnej udalosti.  V podstate sa jedná o nárast investícií do spoločnosti GameStop, ktoré skupujú malí investori. A mnohí z nich to berú až príliš vážne : "Nesmieš tomu prepadnúť. Je to ako droga." Myslím, že film chce ukázať aj na veľký vplyv internetu, ktorý správne využil Keith Gill. Režisér Craig Gillespie  zvládol tento námet veľmi dobre, film má dobrú dynamiku a dej správne graduje. ()

bonovox

Svižne podaný skutočný príbeh z nedávnej minulosti, kde partia obyčajných smrtelníkov obrala o veľké peniaze žralokov z Wall Street. Kvalitný casting, dobré tempo a hlavne si film vychutnáte bez nejakých väčších znalostí o fungovaní finančného sveta. 75% ()

Polux

6/10 | Jakmile ve své době kauza GameStopu vyplula na povrch, bylo celkem jasné, že si Hollywood dříve nebo později nenechá ujít vděčnou příležitost převyprávět celou historku široké divácké obci a stalo se. Ideální námět o souboji zlých vlků z Wall Streetu s typově pestrou partičkou nezávislých investorů, který dopadl nepravděpodobným výsledkem, načež tím vstoupil do burzovních dějin, se nakonec přetavil do filmu, který měl být Big Shortem pro novou generaci. | K tomu mu ovšem chybí zajímavější postavy (všechny do jedné typické charakterové škatulky), dramatičtější průběh (celý děj je postaven jen na monotónním kolečku nákup akcií - vzestup jejich hodnoty - dumání nad tím, zda prodat nebo ne - další nákup akcií) i výsledek celé akce (o čemž vypovídá textový doslov - někdo vydělal, někdo prodělal a bublina splaskla), svižnější tempo a vyváženější pohled (vedle idealistických nerdů, matek samoživitelek a chudých studentek, bojujících za jakési vyšší dobro, byly mezi novopečenými akcionáři pochopitelně i spousty lidí, kteří to celé brali jen jako příležitost si snadno a rychle vydělat a mnozí z nich na tom špatným načasováním brutálně prodělali). | Kromě toho se tady v podstatě nic nevysvětluje a když už náhodou ano, tak ideálně jednou větou, pronesenou jen tak mimochodem (proč právě GameStop, co jsou shorty a longy a kdy a jak ne/fungují?), a jak to nakonec dopadlo se samotným GameStopem (cena akcií v současné době?) divák nezjistí ani z textového doslovu na konci filmu. Výsledkem tak je slušný fintech biopic, ale stran faktoru zábavnosti McKay (natož Scorsese) ukazuje Gillespiemu záda. | PeZet ()

Dusty56

Dobrý příběh, který je ale špatně zpracován. Děj měl hlavně v první polovině moc slabých momentů, kdy se jen natahovala minutáž a kdy se nic nedělo (např. scéna na benzínce). Obsazení na druhou stranu mi docela sedělo. 60% ()

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

14.12.2023

Nadcházející filmový příspěvek do světa monster od studia Universal mění svého hlavního představitele. Podle oznámení z roku 2020 si v nové verzi hororu Vlkodlak měla hlavní roli zahrát populární… (viac)

Film Taylor Swift je megahit ještě před premiérou

Film Taylor Swift je megahit ještě před premiérou

09.10.2023

Taylor Swift dnes patří mezi nejžádanější popové zpěvačky, není-li vůbec na samotném vrcholu - a teď dokonce konkuruje velkým hollywoodským filmům. Její koncertní film The Eras Tour, zachycující… (viac)