Už tridsať rokov straší kapitána kostlivec v skrini z prípadu Jordán. Kedysi bol taký naivný, že sľúbil matke zmiznutého dievčaťa, že prípad vyrieši... (RTVS)

honajz

Mně tedy přijde, že tohle vznikalo nějak nahonem, nejenom proto, kolik je tam logických lapsů, ale i ve skriptu. Na druhou stranu jsem rád, že jsem viděl zas vidět hrát pana Štěpničku. K těm chybám, jak jsem si je postupně psal do poznámek: - jde na Masaryčce na regionální vlak na Slovensko, ale v následujícím záběru jede v kupé? Jakože z Prahy na Slovensko nic přímého nejede a musel přestupovat? Na hlaváku jim zakázali točit, nebo co? Navíc na Slovensko jezdí noční vlaky s lůžky, ne kupé. - Další věc: on, zkušený polda, a nejenom, že si ve vlaku nehlídá věci, ale ještě je v batohu položí nahoru, aby je zloději mohli hned ukrást? Ale no tak. - Vlak na Bory v roce 1988 s dřevěnými lavicemi? Takové vlaky jezdily tak v 60. letech, ale koncem 80. let určitě ne. - Jako fakt nechá zkušená kriminalistka ležet důkaz nejenom jen tak na stole v pokoji, ale podezřelému na očích? - Fakt, když viděli, odkud vyšel při jejich příjezdu, netušili poldové, kde mají Fáberovou rovnou hledat? - A jako fakt kvůli manželce budete 40 let tajit smrt své dcery? ---- Prostě mi to přišlo plytké, a tak jsem nakonec tvůrcům nežral ani ty pokusy o znovu obnovenou romantiku, toulavou duši Dítěte a nostalgický smutek ze zbořeného starého baráku, protože to působilo jen jako kašírka, jen takový vnější ozdobný nános. A role Fáberové v tomto seriálu, kromě toho, že se párkrát ukázala v mini a v plavkách, mi zcela unikla, protože v podstatě k vyřešení čehokoliv nikdy nijak neprospěla. ()

Necrotongue

Kdyby mi někdo ještě zhruba před hodinou řekl, že finále seriálu očtyřkuji, zcela jistě bych mu doporučil psychiatrické vyšetření. A včil, pic ho! Chocholouškovi navzdory. Tady ten zvláštní retro díl mě opravdu bavil jako jediná epizoda z celé série. No jo, už je to tak, tristní situace v naší justici mi umožnila sympatizovat s některými odživotňovači. Nemám z toho úplně dobrý pocit, ale co už, každý si v sobě nosíme nějaké to temné zákoutí (tedy kromě mirkodušínských jedinců). A jako jasně, už jsem si fakt stačil všimnout, že má kpt. Fáberová kabriolet, ale v chladu a mrholení bych vsadil spíš na komfort. / Poučení: Oko za oko, zub za zub a opíchání za opíchání. ()

rakovnik

Závěrečný díl seriálu by vydal na samostatný film. Měl hutný a zajímavý děj, retrospektiva mu slušela. Závěr se sklepem byl ale trochu marný a napětí se nekonalo. Úplný konec u koní mě nepotěšil už vůbec. I tak nadprůměrný seriálový kousek. ()

Šimpy

Díl v pohodě, ale ten konec jsem zase nepochopil. (SPOILER) "Není mrtvola, není důkaz?" A co jako? Ployhar se přiznal k vraždě těch dvou kluků...dřív jim přiznání stačilo, k tomu přece nepotřebujou mrtvolu tý jeho dcery! ()

otík

Na závěr nás čekal 30 let starý případ - Případ Jordán. Určitě to nebyla pecka na závěr, ale byl to plně kriminální případ, který obstojí sám o sobě. Retrospektiv je mraky, ale jsou super, v reálu je určitě zábavná pasáž s postavou Jiřího Štěpničky, výborný je Pavel Nový, u Šopovské jsem čekal nějaký zvrat, který nepřišel, Krobot klasicky výborný. Příběh zajímavý, vyvrcholení očekávané a taky tak trochu otevřené. Prostě podařená tečka za podařeným seriálem. ()

ghatos

Na Jordán jsem zvědavě čekal. Brdy jako drsná, zvláštní krajina vhodně zvolená do vyšetřování do (ne)politické vraždy. Zakončení kvalitní. Tělo je hrobem duše, duše je hrobem pravdy. 75%. ()

mira007

Škoda, že to takhle nefungovalo od prvního dílu. Vražda při vojenském cvičení roku 1988 mělo vše, aby to bylo na čtyři hvězdy - zajímavý případ, celkem inteligentní pátrání po třiceti letech, výbornou atmosféru a Šoposkou ve sklepě. ()

Anianna

Závěr předčil předcházející díly. Měl správnou atmosféru krimi, napětí, postupné dávkování dávných pravd, les (navíc ve vojenském újezdu), déšť a sklep s oltářem. Fáberová projevila v jednu chvíli tu potřebnou míru emocí a empatie, takže získala trochu lidštější rozměr. Kapitán Dítě se konečně dobral nějaké hráčské sebereflexe. Bourání na konci celý seriál i Dítětův dosavadní životní styl symbolicky uzavřelo. Je ovšem příliš vidět, že bouraný dům nemá s tím Dítětovým vůbec nic společného. Skvělý výběr herců do rolí mladého Dítěte a Dítětové. A Pavlíčkova hudba tak působivá, že netřeba více slov. ()

subic

Takže zpátky do minulosti, tentokrát až do osmdesátek. Krobot jako Dítě se tu ukáže i jako jeho mladší osmdesátkové já, kdy se seznámí s Dítětovou Stivínovou, tedy jejím mladším já. A taky lesní kámoš Nový má svoje tajemství, které dokázal tajit 35 let. Akorát to závěrečné bourání Krobotova Dítětova příbytku, co tím chtěl básník říci? A na těch koních to dopadlo jak? ()

mac000

Seriál uzrával jako víno. Ale možná dobře, že v nejlepším skončil, protože zde je (snad) prostor pro pokračování druhou řadou. Už jen pro skvělé výkony M. Krobota a Z. Stivínové ()

STORM70

Parádně temný závěr dívatelného českého seriálu. Či série? Díl od začátku napínavý a dotažený až do konce bez náhodné stopy, která vyřeší případ, jak se to stávalo povětšinou v předchozích dílech.  Překvapil i výborný výběr herců do rolí protagonistů případu zamlada. Do poznámky bych uvedl, že Šťovíková bez keců pořádně mákla a bohužel Fáberová tentokráte neukázala ničeho ze své fajné postavy :-) :-( . ()