Oktopus

• Česko Oktopus
Česko, 2023, 13 h 20 min (Minutáž: 56–70 min)

Réžia:

Jan Pachl

Kamera:

Marek Janda

Miroslav Krobot, Marika Šoposká, Kryštof Hádek, Zuzana Stivínová, Jaromír Hanzlík, Sara Venclovská, Pavlína Mourková, Tomáš Bambušek, Tereza Dočkalová (viac)

OKTOPUS je skratka „Oddelenia kontroly termínovo odložených prípadov útvaru S“. Vymyslel si ju starnúci kapitán Dítě hlavne preto, aby sa mohol venovať tridsať rokov starému prípadu Jordán. U podplukovníka Schwarza, svojho nadriadeného, nachádza pochopenie, ale keď mu pridelí mladú ambicióznu kapitánku Fáberovú, je zrejmé, že len pri jednom prípade nezostane. Kauzy, ktoré OKTOPUS rieši, sa odohrali v minulosti a na detektívoch je, aby nachádzali nové okolnosti a indície, ktoré im pomôžu staré prípady konečne vyriešiť. Ich pátranie nás zavedie do zaujímavých prostredí málo známej Prahy, medzi uzavreté sociálne skupiny, ako aj do hráčskych brlohov a na závodisko v Chuchli, kde hráč a stávkar Dítě trávi voľný čas. (RTVS)

Recenzie používateľa Šimpy k tomuto seriálu (6)

Stratený prípad (2023) (E01)

Tohle je naprosto v pohodě. Krobot hlásí sarkasticky všude kam přijde, jen ty delší vyšetřovací dialogy mu moc nevěřím. Ale jak utrousí krátkou hlášku, je to bomba. :-D ()

Falzum (2023) (E02)

Tak doufal jsem v jiného vraha, ale budiž. :-D ()

Škaredá streda (2023) (E03)

Úvodní scéna s vláčkem kolejáčkem vypadala moc hezky. ()

Srdcová sedma (2023) (E06)

Mě tohle celkem sedí. "Chtěl jsem hrstkovou polévku a ne prstovou". :-D Prst v boršci taky dobrý. :-D A pobavilo mě, že jsme okamžitě poznal exteriér hotelu ze Sváti Kuřátka, aniž bych v tu chvíli věděl, že se jedná o hotel Pupp. :-D A ještě je možné si povšimnout mrkající mrtvoly Jeřábka v kontejneru. :-D ()

Deny (2023) (E11)

Skvělý díl, ale co ten závěr proboha? SPOILER Vůbec nechápu, proč se ten týpek přiznával....nic na něj neměli, pouze svědectví vyhazovače, že odjel s tou holkou autem...a co jako? To bych popřel...vyhazovač má na mě pifku a kecá. Jinak nic neměli. Auto bylo dávno sešrotovaný a pochybuju, že by po jeho nálezu před 13 lety dělali odběry dna v tom vraku...aspoň, nemluví o tom, že by to bylo v té zprávě z nálezu auta..i když tam nutně musela být krev oběti....prostě by mu nedokázali, že to auto řídil on. ()

Jordán (2023) (E13)

Díl v pohodě, ale ten konec jsem zase nepochopil. (SPOILER) "Není mrtvola, není důkaz?" A co jako? Ployhar se přiznal k vraždě těch dvou kluků...dřív jim přiznání stačilo, k tomu přece nepotřebujou mrtvolu tý jeho dcery! ()