Hrůzný nález v pražské kanalizaci otevírá případ směřující mezi uměleckou smetánku. Procento nově objevených obrazů starých mistrů je nebezpečně vysoké. (Česká televize)

jungewolf

Celkem dobrý díl . Galeristu Branalda hraje M.Myšička, znalce umění Goldsteina J.Achab Haidler, stát.zástupkyni Vránovou P.Mourková, karbaníka Hýku J.Dvořák a dalšího z karbaníků Bulhara slovenský herec Ivo Gogál. Nadřízený týmu Oktopus pluk.Schwarz(K.Hádek) rád nosí darované bundy policejních složek jiných států. Třeba LAPD(policie z Los Angeles, USA) nebo portugalské policie. Velice dobrá je hudba Michala Pavlíčka . ()

ArthasKarfa

Zase zajímavá zápletka, umění a stará vražda na motivy Otílie Vranské. Trocha policejní nabubřelosti umělecké prostředí a bydlení v Karlíně, které po nocích vládne. Začal se nám trochu rozkrývat příběh mladé kapitánky a Krobot s jeho ironií příběh celý podbarvuje do koukatelnosti. Jedná scéna z lodi a topení vzala hvězdu. A ten konec zase jednu přidal. Má to punc tajemna. ()

Hombre8

Druhý díl o něco lepší. Snad to není jen tím, že poklesla laťka. Možná se režisér už lépe sžil s týmem (pokud to bylo točeno postupně, jak jdou díly za sebou). Příběh už uvěřitelnější. Nebýt té hlouposti s vytahováním Osiny... Ve vodě byly čtyři nohy, ale v lodi byly mokré jen dvě. Jiskra je patrně samosušící. ()

Chudobka

Kladně hodnotím pouze hudbu Michala Pavlíčka a pár pěkných obrazů, které se tam hodnotily opakovaně jako mazanice. Většinu času jsem strávila s ovladačem v ruce a střídavě jsem zesilovala a zeslabovala zvuk. I tak mi občas některá slova vypadla. A dívat se na naštvanou tvář Mariky Šoposké bylo unavující. Snad bych to chápala v 1. epizodě, než si na pana Krobota zvykla. Ale možná ji štve pořád a lidé okolo ní rovněž. Její výraz je neměnný. Bez emocí. ()

marhoul

Zbytečně leklé, pravda, ale mně se na to kouká dobře. Je fakt, že mám zrovna jakési podivné období, kdy se jdu umlátit po Inspektoru Gentlym nebo Odložených případech, říkám tomu Midsomer Time, takže mě berte s rezervou, každopádně Oktopus mě zaujal, chválím skvělé lokace, zajímavé, neokoukané, taky neokoukané tváře ve vedlejších rolích,  Miroslav Krobot nestárne, vypadá stejně jako před dvaceti lety, Marika Šoposká je skvělá volba a Hádek týpek taky fajn. Trošku jim přilepším a jsem zvědavá, jak dál. ()

• Na začátku epizody vidíme tzv. Karlínský viadukt (Negrelliho viadukt) v Praze. (Winster)
  • Jako falzum jsou označovány všechny dokumenty úřední povahy, které se vydávají za něco jiného, než ve skutečnosti jsou. (sator)