V tomto dílu se během vyšetřování vraždy lichváře Karla Beránka otevírá i případ vyloupené pošty. Kapitánu Dítěti se podaří obě kauzy spojit, ale hlavně usvědčit vraha těsně před promlčením. (Česká televize)

quokam

Vzhledem ke zmince v pripadech 1. oddeleni jsem si predstavoval, aby hlavni polda byl KOrejs pana Hanuše. No, Dítě od pana Krobota mu neni az tak vzdalen, trosku strihnuty Pliskem a docentem. Ale tech detektivu neridici auto a nenosici zbran uz je trochu moc.  Co se tyce zapletky, no, cislo bankovky si mohli overit uz predchozi vysetrovatele, tudiz za mne hvezdicka dolu - od tohoto serialu cekam spise neuzavrenych vyreseni pripadu, ktere byly setreny predchozimi poldy bez chyby. Hlaska: "Ja nejsem fizl, ja jsem od policie" zabodovala. 5/10. ()

tchempi odpad!

Když vás detektivka nebaví, alespoň nalistujete nebo přetočíte video na konec, abyste viděli, kdo je vrah. Ale tento počin je tak špatný, že jsem ani nepřetočil na konec a nezajímalo mě, kdo vraždil. Bylo mi to fuk. Nesympatické postavy, nudný a nevýživný děj, divák u toho usíná, i kdyby to vysílali v pravé poledne. ()

otík

Emocionálně zcela chladný hláškující Krobot, věčně nasraná Šopovská, k tomu dávné případy. Ten první je 19 let stará vražda lichváře. Pohodičkový díl, který se možná snaží naznačit atmosféru (nijakou) budoucích dílů a chemii mezi hlavními hrdiny. Nejzajímavější postava Hanzlíkův vysloužilý 80ti lety policajt v domově důchodců. Tož zatím asi tak. ()

Mr. Movie

Scénář hrůza, zvuk to samý. Proč si hodně herců myslí, že když budou šeptat, chroptět a vyluzovat podivný zvuky místo artikulace, tak že to jejich hereckou úroveň pozvedne na tu nejvyšší úroveň, fakt nechápu. Obsazení herců pro jednotlivé role se viditelně přidělují podle schématu kámoš nekámoš. Celkově tedy bída. ()

Dobry_clovek

Není to dobré. Scénář je špatný, vysloveně nudný, a některé dialogy jsou evidentně převzaté z amerických filmů, protože u nás by takto nikdo nemluvil, nebo nereagoval. Největší zklamání ale je, jak všichni špatně hrají, včetně dobrých herců jako je Hanzlík nebo Hádek. Vlastně jsem celou dobu přemýšlel jestli to režisér režíroval, nebo to sjel hned na první dobrou, protože některé scény tak opravdu působí. Seriál je navíc udělaný velmi špatně zvukově. Hercům často není rozumět a když do dialogů ještě hraje hudba tak divák jen může odhadovat co říkají. Mimochodem, Pavlíčkova hudba také není žádný zázrak. Co člověk od kriminálky očekává? Napětí, překvapení, nečekané zvraty... Tady není nic z toho. Jen táhlá nuda, navíc plná nesympatických postav, které není ani zábava sledovat. Několikrát jsem se přistihnul, že se dívám kdy už to skončí, což asi vypovídá za všechno. Bod dávám za docela dobrou kameru a za Krobota, který jediný hraje trochu civilně. ()

• Hotel s diskotékou, kde se udála vražda, je hotel Kladno na Kladně. (rakovnik)
  • V 17. minutě projíždí policejní auto přes Nuselský most v Praze. (Winster)