Major Plachta znova v hre! V domove dôchodcov si vymyslí prípad a hneď sa pustí do vyšetrovania. Až keď sám skoro príde o život, začnú ho Fáberová a Dítě brať vážne. (RTVS)

Pepi74 odpad!

Gerontofilní porno, nic víc! Ve chvíli kdy si tvůrci uvědomili, že se diváci dívají na zástup zarostlých prošedivělých důchodců ať už na straně zákona nebo na té druhé tak tam rychle prskli jedny ňadra a jednu policajtu, co skočí do vody aby vyslechla podezřelého (proč proboha?) a i tak to nebylo nic moc. Navíc kameraman nejspíš na Mácháču užíval pohody, když slunce mu házelo kolečka na tváře herců a nikomu to nevadilo. Bývalý policista si mezi šluky kyslíku kopíruje případy a neustále leze do vyšetřování "budoucích" kolegů. Obávám se, že to by asi v reálu nešlo. Za tento díl naprosto špatný není možné nic jiného než odpad!! PS To krematorium a pálení jako proč? ()

carl.oesch

Souhlas s heliantem a vlastně i rakytníkem. Mácháč od dětství miluju, takže ho dobře znám a ke story, která zase tak vzrušující nebyla jsem si mohl užít i identifikaci míst (dělilo se to rovnoměrně mezi doksanskou pláž a Staré Splavy (hotel na pláži - bývalé šatny...) a i když mi připadal Bareš přestárlý na to, aby hrál policajta a Hanzlík je taky dílo, potěšila mě Marika, vypadala opravdu dobře. Obdivoval jsem ji, jak se vrhla do už asi dost studené vody a litoval jsme kompars (slečny) v bikinách. Jejich nenucený pohyb na pláži i na šlapadle byl výkon docela na úrovni. ()

Winster

Vy budete taky stara Faberova! letni pribeh z doby kdy se barvej stromy, letni pribeh na vode se toci v lete viz. aliby na vode. Tohle vrha takovej divnej stin. Obcasne art vsuvky jsou spise vtipne. Hanzlik se plouzi a necha vozit retro sanitkou. Bares vypada pred 12 lety hure nez ted...dite tam skoro neni a kemp je takovej kem a co budeme delat? ()

Necrotongue

Už si připadám jak v Marečkovi: "Stejné chyby, stejné známky." Hned zkraje bylo jasné, že se asi příliš dobře bavit nebudu, když se ze svého kutlochu opět vybelhal major- vysloužilec, aby všem ukázal, jak se správně vyšetřuje, jak je snadné infiltrovat budovu Policie přes bufet, a o dění v archivu je fakt škoda mluvit. To zas byla jednou slabota. Případ sám o sobě by zas nebyl až tak špatný, to až jeho provedení stálo za exkrement. Atmosféra veškerá žádná, napětí se nedostavilo, protože jsem měl o vrahovi opět jasno hodně brzo, ale podzimní Máchovo jezero vypadalo krásně. / Poučení: Na kvalitně ošetřené plavidlo vstupuj pouze v ochranném oděvu. 2*- ()

elodieB odpad!

Dosud nejslabší díl. Vrah byl zřejmý prakticky okamžitě poté, co se člověk zorientoval v tom lidském propletenci. Reálie dost mimoňské - pokud je důchodce schopen courat sám vlakem na Mácháč, fakt nemá v důchoďáku šanci, že by ho umístili. To, jak se důchodce - nezbeda dostane ke spisu, je už vážně tragédie. Si dělají srandu nebo se tak šíleně vožrali? Aktéři příběhu po dvanácti letech vypadají všichni sešlí jako by od té doby uběhlo nejmíň čtvrt století. Akorát ta Fáberová je pořád za stejnou krávu, to je tady jediná jistota. ()

• Většina děje se odehrává kolem Máchova jezera. (ArthasKarfa)
  • V epizodě se objeví vzácná tříkolová ČZ 175 typ 505 Rikša z 60. let 20. století. (sator)