Oktopus

• Česko Oktopus
Česko, 2023, 13 h 20 min (Minutáž: 56–70 min)

Réžia:

Jan Pachl

Kamera:

Marek Janda

Miroslav Krobot, Marika Šoposká, Kryštof Hádek, Zuzana Stivínová, Jaromír Hanzlík, Sara Venclovská, Pavlína Mourková, Tomáš Bambušek, Tereza Dočkalová (viac)

OKTOPUS je skratka „Oddelenia kontroly termínovo odložených prípadov útvaru S“. Vymyslel si ju starnúci kapitán Dítě hlavne preto, aby sa mohol venovať tridsať rokov starému prípadu Jordán. U podplukovníka Schwarza, svojho nadriadeného, nachádza pochopenie, ale keď mu pridelí mladú ambicióznu kapitánku Fáberovú, je zrejmé, že len pri jednom prípade nezostane. Kauzy, ktoré OKTOPUS rieši, sa odohrali v minulosti a na detektívoch je, aby nachádzali nové okolnosti a indície, ktoré im pomôžu staré prípady konečne vyriešiť. Ich pátranie nás zavedie do zaujímavých prostredí málo známej Prahy, medzi uzavreté sociálne skupiny, ako aj do hráčskych brlohov a na závodisko v Chuchli, kde hráč a stávkar Dítě trávi voľný čas. (RTVS)

Recenzie používateľa elodieB k tomuto seriálu (4)

Škaredá streda (2023) (E03)

Hele, jako ale vytvořit deprivantku kapitánku, vedle které je i ten Krobot v podstatě milej člověk, to už je vážně kumšt. ()

Žihadlá (2023) (E08) odpad!

Dosud nejslabší díl. Vrah byl zřejmý prakticky okamžitě poté, co se člověk zorientoval v tom lidském propletenci. Reálie dost mimoňské - pokud je důchodce schopen courat sám vlakem na Mácháč, fakt nemá v důchoďáku šanci, že by ho umístili. To, jak se důchodce - nezbeda dostane ke spisu, je už vážně tragédie. Si dělají srandu nebo se tak šíleně vožrali? Aktéři příběhu po dvanácti letech vypadají všichni sešlí jako by od té doby uběhlo nejmíň čtvrt století. Akorát ta Fáberová je pořád za stejnou krávu, to je tady jediná jistota. ()

Kobyla (2023) (E09)

Postava Denise je milá a sympatická. Navíc má v tomhle díle logiku. Nicméně je zajímavé, že Fáberová o existenci "nevlastního" bratra nemá ani ponětí, i když je jasné z dílu Falza, že jeho matku zná až tak dobře, že kvůli ní odešla z otcovského domu. Proč, když se někdo už jednou rozhodne dělat seriál, musí to podělat zfušovaným a odflinknutým scénářem? ()

Jordán (2023) (E13)

Konec dobrý, všechno dobré. Tenhle seriál měl nějaká slabší místa, dokonce i celé epizody, ale celkově to nebyla žádná tragédie. Finálový příběh měl kvalitní zápletku i řešení. Solidní byl i otevřený konec na dostizích. Jen mě trošku mrzelo, že Fáberová se nějak nedočkala vyřešení divnovztahu s pitomcem otcem. ()