Nadějná mladá zpěvačka Daniela měla našlápnuto k slibné kariéře, ale pak zmizela v Austrálii. Jenže teď se najde její tělo. Kdo je vrah? A kdo za ní posílá dopisy od protinožců? (Česká televize)

Šimpy

Skvělý díl, ale co ten závěr proboha? SPOILER Vůbec nechápu, proč se ten týpek přiznával....nic na něj neměli, pouze svědectví vyhazovače, že odjel s tou holkou autem...a co jako? To bych popřel...vyhazovač má na mě pifku a kecá. Jinak nic neměli. Auto bylo dávno sešrotovaný a pochybuju, že by po jeho nálezu před 13 lety dělali odběry dna v tom vraku...aspoň, nemluví o tom, že by to bylo v té zprávě z nálezu auta..i když tam nutně musela být krev oběti....prostě by mu nedokázali, že to auto řídil on. ()

Hombre8

Případ, jeho konstrukce a i nalezení pachatele silně kulhá. Saxofonista, jako většina umělců, byl samozřejmě mimo, ale že by na pohledu, kterým se neustále oháněl, nepoznal (tak typické) písmo svojí družky? Rovněž i umělec č. 2 - rocker, se choval značně debilně. Zahrabávat do hrobu oběť autonehody, o které mohl jednoduše tvrdit, že prostě řídila ona... O majorovi a jeho drbanovi ani nemluvě. Prostě samé hlouposti tentokrát. ()

sportovec

Zdánlivě neřešitelný případ si odpouští různé dějové rádobyvložky a přibližuje se skutečné podobě kriminalistovy práce. A ono silácké hujerství v slovech a slaboduché v činech, ztělesněné Etzlerem, je potrestáno elegantním způsobem, který se blbovi mstí duchovní převahou. Šoposká je jako policejní pracovnice neobvyklá, ale ne nepravděpodobná a silná intelektem. I takové ženy existují. Není jich málo. ()

Chudobka

Tak nevím. Připadá mi nepravděpodobné, že by otec neznal písmo svého dítěte. Že by mu stačila  jedna pohlednice za 13 let, aby uvěřil, že jeho dcera je v pořádku. Nevím, proč musí být inteligentní člověk vykreslen jako nesvéprávné dítě. Jen proto, že je to umělec? Nechce se mi věřit, že by jeden lísteček se seznamem nákupu stačil, aby si  někdo všiml podobného písma. Že by členy kapely nezajímalo, kdo jim naboural a zničil auto? Že by se nikoho nezeptali a nepátrali, co se vlastně stalo? Vyhazovač byl k dispozici. A pak přijde naše úžasná dvojice a všechno vyřeší. Po tolika letech. Srovnám - li s některými zahraničními kriminálkami, měla bych asi přehodnotit své hodnocení. Některé by byly na 10 hvězdiček. Pochválila bych rekonstrukci na jiném místě činu. ()

ArthasKarfa

Ten případ by nebyl špatný, kdyby díly nepodsouvaly divákovi jak se má na osoby v jednotlivých případech dívat. Objasnění přijde až když se vyždímají všichni lidé okolo, aby byl pak důkaz vlastně u samotných dveří případu. Vedlejší hráčská minulost, rodina Fáberové a hudba jsou pojítkem, které případy nějak ztemní a celkový význam dílů je někde jinde. Mně osobně se na seriálu líbí vlaky, hudba a jakýsi dotek s minulostí převážně devadesátek. Ta forma ovšem někdy kulhá. ()