Třicet let straší kapitána Dítě kostlivec ve skříni z případu Jordán. Kdysi byl tak naivní, že slíbil matce zmizelé dívky, že případ vyřeší. (Česká televize)

honajz

Mně tedy přijde, že tohle vznikalo nějak nahonem, nejenom proto, kolik je tam logických lapsů, ale i ve skriptu. Na druhou stranu jsem rád, že jsem viděl zas vidět hrát pana Štěpničku. K těm chybám, jak jsem si je postupně psal do poznámek: - jde na Masaryčce na regionální vlak na Slovensko, ale v následujícím záběru jede v kupé? Jakože z Prahy na Slovensko nic přímého nejede a musel přestupovat? Na hlaváku jim zakázali točit, nebo co? Navíc na Slovensko jezdí noční vlaky s lůžky, ne kupé. - Další věc: on, zkušený polda, a nejenom, že si ve vlaku nehlídá věci, ale ještě je v batohu položí nahoru, aby je zloději mohli hned ukrást? Ale no tak. - Vlak na Bory v roce 1988 s dřevěnými lavicemi? Takové vlaky jezdily tak v 60. letech, ale koncem 80. let určitě ne. - Jako fakt nechá zkušená kriminalistka ležet důkaz nejenom jen tak na stole v pokoji, ale podezřelému na očích? - Fakt, když viděli, odkud vyšel při jejich příjezdu, netušili poldové, kde mají Fáberovou rovnou hledat? - A jako fakt kvůli manželce budete 40 let tajit smrt své dcery? ---- Prostě mi to přišlo plytké, a tak jsem nakonec tvůrcům nežral ani ty pokusy o znovu obnovenou romantiku, toulavou duši Dítěte a nostalgický smutek ze zbořeného starého baráku, protože to působilo jen jako kašírka, jen takový vnější ozdobný nános. A role Fáberové v tomto seriálu, kromě toho, že se párkrát ukázala v mini a v plavkách, mi zcela unikla, protože v podstatě k vyřešení čehokoliv nikdy nijak neprospěla. ()

Nerajohn

Závěrečný díl určitě nejlepší. Docela určitě inspirováno skutečným příběhem tří zmizelých trampů v oblasti Pravčické brány v roce 1987, kdy byla nalezena těla dvou mladých mužů a dívky několik měsíců po smrti. Dodnes není případ vyřešen a určitě se neodehrál tak, jako tady na Jordánu. Ale tuto filmařskou licenci beru, scénaristicky nakonec velmi povedené. ()

otík

Na závěr nás čekal 30 let starý případ - Případ Jordán. Určitě to nebyla pecka na závěr, ale byl to plně kriminální případ, který obstojí sám o sobě. Retrospektiv je mraky, ale jsou super, v reálu je určitě zábavná pasáž s postavou Jiřího Štěpničky, výborný je Pavel Nový, u Šopovské jsem čekal nějaký zvrat, který nepřišel, Krobot klasicky výborný. Příběh zajímavý, vyvrcholení očekávané a taky tak trochu otevřené. Prostě podařená tečka za podařeným seriálem. ()

fafejt001

Myslím ,  že  asi  nejlepší  díl . Solidni  zakončení celé první série  , neboť  bude zřejmě i druhá . Tento díl byl dobře spletitý a zamotaný . Nakonec otec vzal vše do svých rukou , aby pomstil svou  dceru . Dítě zamlada  dobrý  týpek  . A  závěr na  dostizích  měl  také  něco  do  sebe . Celkově  dost dobrý  seriál  .  Za  mne   ***  a púl . ()

quokam

Stale mi to nejak neharpuje. Nejak mi unika duvod vojenskeho tutlani. Kdyz se vrazda netykala ani cviceni, ani syrskych soudruhu, tak nac ta snaha? Jenom k navozenu divacke atmosfery? Byl aspon ten Plojhar kamarad s tim velitelem? Byla ta habadura na velitele na zacatku vazne nutna? Proc se tak slozil, kdyz s tim fakt nemel nic spolecneho? Co ten klicek pod kaminkem? To si ten scenarista opet ulehcil praci? Retizek s ctyrlistkem mel byt v laboratori,  jakto ze jej Faberova mela u sebe? Proc tedy nakonec fakt ten sklep nerozkopali? Pro Plojharovo cestne slovo? Ceho chtel Plojhar docilit, kdyz v tom sklepe uveznil Faberovou? Mame jako verit, ze ji tam chtel umorit hlady? No to je dost v protikladu s tim, jak jinak byla Plojharova postava prezentovana. Hvezdicka nahoru pouze za symbolismus na konci, za herce hrajici mlade Ditete a za minimalni roli pana mistra Polaka. 5/10 z milosti ()