V luxusnom Karlovarskom hoteli sa nájde prst v polievke a mŕtvola kuchára v smetiaku. Hlavný podozrivý z dávno odloženého prípadu sa náhle objaví v Prahe. Dítě musí hrať vysokú hru. (RTVS)

Hombre8

V každým díle prostě musí být nějaký úlet. Tady byly dva. Jednak ta střelba na flašku utopenců. Druhak nošení zbraně člověkem, který se jí vyhýbá jako čert kříži. Příliš prvoplánové. Kdyby si aspoň urval čelist slepákem... Nehledě na sebevraždu pistolí zespodu do brady... No nevím... moc se v tom krimu nenaučil. Repete prospěje. Jinak dobrý. ()

honajz

Tak jaké koníčky a záliby ještě policista Dítě má? Minule dostihy, teď karban, příště možná bude případ o vlašáku s rohlíkem, které si rád dává ke snídani. Některé motivace postav jsou minimálně značně nejasné, Hanzlík zde nemá moc co hrát, Šoposkou pořád berou z profilu, takže si vždy vzpomenu na Panoramixe, jak potkal Kleopatru ("ten nos, ten nos!"), a nakonec mě vlastně potěšilo jen to, že po dlouhých letech se točilo v interiérech, kde Sváťa Kuřátko bojoval proti Bruderově alkoholismu v jiném seriálu. Podané naprosto nevzrušivě, a ačkoliv je zřejmé, kde tvůrci chtěli, aby jako byl humor (někdy dokonce intelektuální, což mi připomene jeden díl Comebacku), na mne to zrovna moc nepůsobí. ()

otík

Čím dál lepší. Detektivní případ je v pohodě, takové to klasické pátrání, sem tam krok vedle, ale nakonec to zvládnou bez obtíží vyřešit. Ale těch vtípků, které v tomto díle jsou, je spousta a jsou parádní. Fáberová je čím dál "zkaženější", Dítě čím dál vtipnější a postava Jaromíra Hanzlíka je sice dost tupá, ale aspoň to fádní vyšetřování rozbije. Jo jo, jde to dobrým směrem. A pařížák bych si dal hned. ()

carl.oesch

Hodně dobrej díl. Zatím asi životní role Štěpána Benoniho a vůbec dobrý casting i ostatní herci. A hotel Pupp ve Varech byl dobré "jeviště" story...koukám, že na rozdíl od Kriminálky Anděl, Modravy i Specialistů je tady hodnocení trochu výš, ale proti tomu nic nemám. Marika Šopošská má roli, kde konečně nahraje naivku nebo blbku a vede si docela dobře. Spokojenost. ()

• Ve 40. minutě hraje Fáberová (Marika Šoposká) hazardní hru a bankéř jí rozdá karty. Jakmile je zvedne do ruky, vidíme, že drží křížovou pětku a srdcovou dvojku. Jakmile karty vyloží na stůl, vidíme, že měla křížovou dvojku a károvou pětku. (dejv997)
  • Bankomat, kam jde kpt. Fáberová (Marika Šoposká) vybrat peníze pro kpt. Dítě (Miroslav Krobot) pro zinscenovanou karetní hru, filmaři umístili do původní mýtné brány mostu Legií v Praze. Ve skutečnosti se zde bankomat nenachází a je zde malý krámek s občerstvením. (ArthasKarfa)
  • Dům, kde se uskuteční zinscenovaná karetní hra, při které dojde k zatčení podezřelého „Gruzínce“, se ve skutečnosti nachází na Malostranském nábřeží v Praze. (ArthasKarfa)