V luxusnom Karlovarskom hoteli sa nájde prst v polievke a mŕtvola kuchára v smetiaku. Hlavný podozrivý z dávno odloženého prípadu sa náhle objaví v Prahe. Dítě musí hrať vysokú hru. (RTVS)

carl.oesch

Hodně dobrej díl. Zatím asi životní role Štěpána Benoniho a vůbec dobrý casting i ostatní herci. A hotel Pupp ve Varech byl dobré "jeviště" story...koukám, že na rozdíl od Kriminálky Anděl, Modravy i Specialistů je tady hodnocení trochu výš, ale proti tomu nic nemám. Marika Šopošská má roli, kde konečně nahraje naivku nebo blbku a vede si docela dobře. Spokojenost. ()

Marze

Solidne zvladnuta krimi na Ceske televizi.Nazev Octopus predstavuje zkratku pro "oddeleni kontroly terminove odlozenych pripadu utvaru S", tedy nevyresenych zlocinu, u kterych hrozi promlceni. ()

honajz

Tak jaké koníčky a záliby ještě policista Dítě má? Minule dostihy, teď karban, příště možná bude případ o vlašáku s rohlíkem, které si rád dává ke snídani. Některé motivace postav jsou minimálně značně nejasné, Hanzlík zde nemá moc co hrát, Šoposkou pořád berou z profilu, takže si vždy vzpomenu na Panoramixe, jak potkal Kleopatru ("ten nos, ten nos!"), a nakonec mě vlastně potěšilo jen to, že po dlouhých letech se točilo v interiérech, kde Sváťa Kuřátko bojoval proti Bruderově alkoholismu v jiném seriálu. Podané naprosto nevzrušivě, a ačkoliv je zřejmé, kde tvůrci chtěli, aby jako byl humor (někdy dokonce intelektuální, což mi připomene jeden díl Comebacku), na mne to zrovna moc nepůsobí. ()

Necrotongue

V podstatě podobný průběh jako u předchozí epizody. Na jednu stranu to bylo vcelku sledovatelné a v některých momentech i zábavné, na stranu druhou to byla chvílemi nuda, chvílemi nesmysl, a tak je i mé hodnocení téměř stejné jako minule. Největší prohrou byl návrat vyžilého ex kriminalisty v podání Jaroslava Hanzlíka. Cimrmani používali postavu zvídavého invalidy, ale ta byla zábavná, kdežto u mjr. Jindřicha Plachty (wtf?!) každou chvíli očekávám, že vykašle nějaký vnitřní orgán. A abych pravdu řekl, asi by mě to i potěšilo. / Poučení: Není palačinka jako Palačinka. ()

rakovnik

Filmařsky na výši,  scénáristicky dobré, herecky celkem fajn. Ale prostředí mě opět nechytlo, tempo je pomalé a nejvíce mě opět zaujal Krvesaj. Možná by to chtělo oživit alespoň větší dávkou humoru. Nakonec jsem byl i spokojený, ale cesta k slušnému závěru zdála se být zdlouhavá. ()

bourec

Nešťastný je zejména obsazení Krobota. Herec spíš pro jinej druh filmů, ale jako kriminalista prohrává na plný čáře. Pachl navíc k ohledu na složení vyšetřovací trojice musel zvolit unyle odfláklý případy. Nemá to tempo, nemá to mysterium jako Rapl, nemá to nic. Musim uznat, že sedmu jsem nesledoval, a končím. 30%. ()

Šimpy

Mě tohle celkem sedí. "Chtěl jsem hrstkovou polévku a ne prstovou". :-D Prst v boršci taky dobrý. :-D A pobavilo mě, že jsme okamžitě poznal exteriér hotelu ze Sváti Kuřátka, aniž bych v tu chvíli věděl, že se jedná o hotel Pupp. :-D A ještě je možné si povšimnout mrkající mrtvoly Jeřábka v kontejneru. :-D ()

otík

Čím dál lepší. Detektivní případ je v pohodě, takové to klasické pátrání, sem tam krok vedle, ale nakonec to zvládnou bez obtíží vyřešit. Ale těch vtípků, které v tomto díle jsou, je spousta a jsou parádní. Fáberová je čím dál "zkaženější", Dítě čím dál vtipnější a postava Jaromíra Hanzlíka je sice dost tupá, ale aspoň to fádní vyšetřování rozbije. Jo jo, jde to dobrým směrem. A pařížák bych si dal hned. ()