Oktopus

• Česko Oktopus
Česko, 2023, 13 h 20 min (Minutáž: 56–70 min)

Réžia:

Jan Pachl

Kamera:

Marek Janda

Miroslav Krobot, Marika Šoposká, Kryštof Hádek, Zuzana Stivínová, Jaromír Hanzlík, Sara Venclovská, Pavlína Mourková, Tomáš Bambušek, Tereza Dočkalová (viac)

OKTOPUS je skratka „Oddelenia kontroly termínovo odložených prípadov útvaru S“. Vymyslel si ju starnúci kapitán Dítě hlavne preto, aby sa mohol venovať tridsať rokov starému prípadu Jordán. U podplukovníka Schwarza, svojho nadriadeného, nachádza pochopenie, ale keď mu pridelí mladú ambicióznu kapitánku Fáberovú, je zrejmé, že len pri jednom prípade nezostane. Kauzy, ktoré OKTOPUS rieši, sa odohrali v minulosti a na detektívoch je, aby nachádzali nové okolnosti a indície, ktoré im pomôžu staré prípady konečne vyriešiť. Ich pátranie nás zavedie do zaujímavých prostredí málo známej Prahy, medzi uzavreté sociálne skupiny, ako aj do hráčskych brlohov a na závodisko v Chuchli, kde hráč a stávkar Dítě trávi voľný čas. (RTVS)

Recenzie používateľa Pepi74 k tomuto seriálu (6)

Stratený prípad (2023) (E01)

SPOILER ! Táákže další nesympatická policistka, které je ale alespoň rozumět. Krobot chroptí, Hanzlík chroptí. Pár rádoby hlášek. Případ je o tom, že někdo někoho klepl trubkou. Po dvaceti letech se zjistí, že je to trubka instalatéra co se všude kolem motá od začátku. Noo tak to teda Hanzlík tenkrát celé podělal. Ale nakonec jdou všichni na panáka.  Jako nečekal jsem zázraky ale rozumím, že pan režisér má Hádka v oblibě a tak mu přihodil další šolich do kterého se vůbec nehodí. Krobot má navíc a dost dobře nevím, jestli tohle vzal jako další z rolí k zapomenutí a nebo ho to něčím zaujalo. Za mě jedna hvězda a teď ani nevím za co. Ale jo. ()

Falzum (2023) (E02)

Nenapínavý díl, který se točí chvíli kolem obrazů, chvíli  - jo vlastně - vraždy. Krobotovi není z 90% rozumět, takže si divák musí domýšlet co vlastně říká. Chlápek, který si myslí, že ve stoce, navíc kousek od volně přístupného vchodu, kde je tuna graffiti se tělo nenajde musí být hodně naivní. Chtěl bych vidět toho, co by si to pustil podruhé. PS Šéf oddělení co střídá při zásahu bundy policií celého světa, to je jako fór?? ()

Srdcová sedma (2023) (E06)

Znělka jako by v příštích minutách měli odhalit definitivně kdo zastřelil Kennedyho a pak případ, který mi připomíná Malý Pitaval. S tím rozdílem, že tenkrát jsem jim to věřil. Tady je to vlastně všechno jedno a vyšetřování je jen taková ta nuda co se musí udělat. A mimochodem, proč musí všichni kriminalisté chodit oblíkaní jak bezdomovci? Vím, že Cybill Shepherd (ano nebyla to policajtka ale detektivka) z Měsíčního svitu se asi už nikdy nevrátí, ale proč se musí každá žena v současných kriminálkách oblékat do strašných hadrů, na každého neustále štěkat jako by měla své dny celý měsíc? ()

Dobrý pastier (2023) (E07)

Nebýt imrvére na...štvané Šoposké dám snad i 5*. Konečně případ, který má hlavu i patu a i logické pátrání. Byl jsem příjemně překvapen i když vrah byl jasný hned jak se objevil. :-) PS jedna hvězda byla za to, že se zde naštěstí nevyskytoval chrchlající Hanzlík. ()

Žihadlá (2023) (E08) odpad!

Gerontofilní porno, nic víc! Ve chvíli kdy si tvůrci uvědomili, že se diváci dívají na zástup zarostlých prošedivělých důchodců ať už na straně zákona nebo na té druhé tak tam rychle prskli jedny ňadra a jednu policajtu, co skočí do vody aby vyslechla podezřelého (proč proboha?) a i tak to nebylo nic moc. Navíc kameraman nejspíš na Mácháču užíval pohody, když slunce mu házelo kolečka na tváře herců a nikomu to nevadilo. Bývalý policista si mezi šluky kyslíku kopíruje případy a neustále leze do vyšetřování "budoucích" kolegů. Obávám se, že to by asi v reálu nešlo. Za tento díl naprosto špatný není možné nic jiného než odpad!! PS To krematorium a pálení jako proč? ()

Kobyla (2023) (E09)

Tak nevím. Indicie náhodně sehnané od kluka vylosovaného z komparzu... No dobře, fórek hozené kytky do čaje u lůžka nemocné za * a ta druhá ani nevím za co. ()