Prízrak v Benátkách

• Česko Přízraky v Benátkách (viac)

Film nás zavedie do povojnových strašidelných Benátok, kde teraz žije na dôchodku a vo vyhnanstve slávny detektív Hercule Poirot (Kenneth Branagh). Poirot sa so všetkým rozlúčil. Jeho skúsenosti so zločinom, vyšetrovaním a videním toho najhoršieho z ľudstva prostredníctvom ďalšej vojny spôsobili, že sa vzdal. Svoj čas trávi tým, že robí všetko pre to, aby na zločin nemyslel; ale zločin, samozrejme, prichádza za ním. Je deň pred sviatkom všetkých svätých a Poirota navštívi stará priateľka, slávna spisovateľka Ariadna Oliverová (Tina Fey), ktorá mu musí niečo jednoducho ukázať, a sľúbi mu, že to nie je zločin. Chce, aby sa k nej pridal na seansu a pomohol jej dokázať, že to nie je skutočné. Poirot napriek svojmu úsudku zistí, že ho to zaujalo, a neochotne súhlasí s účasťou na seanse v rozpadajúcom sa strašidelnom paláci, ktorý vlastní slávna operná speváčka Rowena Drakeová (Kelly Reillyová). Keď je jeden z hostí zavraždený, všetci prítomní hostia sú považovaní za podozrivých, čo belgického detektíva opäť vtiahne do zlovestného sveta tieňov a tajomstiev. (Cinemart SK)

Ewík

18.02.24: Rozhodla jsem se nedávat víc hvězdiček jen proto, že ve filmu hrají velké hvězdy a je to počin magora Sira Kennetha Branagha - je to čistě moje osobní hodnocení. Na jednu stranu se mi líbilo pěkné ztvárnění divokosti Benátek, ale nesedla mi práce s kamerou (samozřejmě možná vlivem momentálního rozpoložení, ale nedělalo mi to dobře) a další věc je, že Hercules Poirot je pro mě jen jeden herec a tím je David Suchet, na kterém jsem vyrůstla. Takže pěkné, ale nein. ()

LdaVinci

Velice povedené a z dosavadní trilogie mě to snad bavilo i nejvíce. Ta mysteriózní atmosféra a pomalé poodhalování, které známe už z předchozích dílů, mi velmi sedlo. Herci hráli skvěle a kamera a celkový vizuál krásný a autentický. Takto podmanivé detektivky já můžu. ()

honeja

Příjemné překvapení! Starý dobrý Poirot, tak jak ho máme rádi, navíc v čarovném benátském hávu. Atmosféra je skvělá, napjatá, příběh nápaditý, velmi dobře natočený a zahraný. Takovým způsobem má smysl Poirota křísit i dnes. Bravo! ()

koty2201

Na začiatok treba povedať, že takýchto filmov je dnes v kinách ako šafránu. Mám pocit, že Prízrak v Benátkach je vlastne jediná detektívka tohto roka a je škoda, že tento žáner nedostáva v kinách viac priestoru. Milujem detektívne filmy ak sú premyslené a dobre natočené. A príbehy Agathy Christie sú už roky asi to najlepšie čo kedy vzniklo. Verzia Hercule Poirota od Kennetha Branagha má bohužiaľ klesajúcu tendenciu z hľadiska kvality. Aspoň to tak v tejto trilógii vyzerá, pretože toto mi prišlo ako najslabší film série. Za to Vražda v Orient exprese bola takmer dokonalá.  Áno, najviac musím oceniť hororové prvky, ktoré zakomponovali do tohto filmu. Pretože tie to veľmi príjemne oživili a keď sa chce, tak vie byť prípad vraždy aj dosť creepy. Aj keď tu to bolo dosť decentné, len na akési dokreslenie atmosféry, keďže dej sa odohrával na Halloweena. Poirot je pozvaný na seansu, kde sa pokúsia všetci pozvaní o komunikáciu s čerstvo zosnulou dcérou majiteľky domu. Celkovo bola zápletka podaná dobre a samotné vyšetrovanie ma bavilo. Páčila sa mi aj tá štipka humoru asi v dvoch scénach. Herecky ma potešili hlavne Kenneth Branagh ako titulný detektív (prekvapivé, však?) a Michelle Yeoh ako špiritistka a zároveň podvodníčka. Aj keď tu vo filme mi to dosť pripomínalo situáciu z Everything, Everywhere, All At Once a Michelle to poňala podobne. Zvyšok ansáblu ma už nejak výnimočne neoslovil, ale nehovorím, že hrali tragicky.  Ale to ako to bolo natočené a scenáristicky zvládnuté, sa mi už nepáčilo až tak a oproti prvým dvom filmom je to slabota, ako som už písal. Totižto, mať kvalitnú knižnú predlohu a kvalitný scenár pre jej adaptáciu, je rozdiel. A tu som sa dosť často nudil. Dokonca som občas pri pozeraní skoro až začal driemať. Na tomto by mali do budúcna tvorcovia ešte popracovať. Ale natočené to našťastie bolo veľmi kvalitne a pekne a zábery sa vydarili. Aj hudobne to podkresľovali piesne zo 40. rokov minulého storočia a dodali tak filmu ten správny šmrnc. Seting v Benátkach bol zaujímavou voľbou, aj keď samozrejme vychádza z knihy. Len občas niektoré scény pôsobili akoby zo súčasnosti a nepomohli ani dobové kostýmy. Takže technicky to hodnotím viac-menej kladne. Vo výsledku som tým pádom relatívne spokojný, ale na viac ako 6/10 to nevidím a mrzí ma, že to nedopadlo lepšie. Všetkým nadšencom detektívok to odporúčam určite. Len sú tu určite aj lepšie. ()

iz67

Neskutečná sračka, kde fungují jen Benátky. Teda v záběru před závěrečnými titulky, protože je spojen s úlevou, že došlo ke konci, který ukončil trápení i těch na plátně. Nezajímavé, dlouhé, bez P atmosféry. Prostě z Poirota je tam zero ()

Kebabkony

Jsem lehce zklamán, protože se z třetího filmu vytratila ta detektivní složka, která zde v určité míře je, ale více se zde dbá na hororové prvky. Právě proto tento film vypadá úplně jinak než předchozí dva. Určitě to mnohé bude bavit, ale mě to prostě nesedlo. Posledních 20 minut mě bavilo ze všeho nejvíc. Tam se právě nejvíc ukazují Poirotovi dovednosti a má to skvělé tempo. Kdyby to bylo víc krimi, tak budu asi radši, ale asi to takhle má být, protože knihu jsem nečetl a nevím, jak moc přesné to je. 6,5/10 ()

Hyperbolic

Branagh i napotřetí servíruje výbornou adaptaci/reaimaginaci, tentokráte jednoho z mých oblíbených dílů. Letošní první příprava na Halloween a to jsem ani nečekal. Napětí, jumpscary, strašidelný dům a lore. Hraje tu spíš na atmosféru a jeho režijní um jde tady opravdu oslnil. Moc se mi to líbilo a opět doufám v další pokračování. ()

TOMEK17

6/10. Jsem velkým fanouškem Kennetha Branagha a jeho objetí jedné z mých oblíbených postav počínaje 'Vraždou v Orient Expressu' (moje zatím nejoblíbenější a bez ohledu na tento film chci víc), musím říct, že mě tento film zklamal. Nabitá neuvěřitelným talentem, nepochybně miluju Tinu Fey, ale postrádala humor a chemii Toma Batemana jako jednoho z mála v Poirotově okruhu „přátel“ („Nemám žádné přátele!“), přesto nám umožnila vidět, jak neuvěřitelný herec je. Uprostřed jsem si všiml, že se nudím. Tmavé pozadí požadované pro tento typ filmu, ale chybělo neuvěřitelné potěšení z natáčení na 65mm film Kodak. Ano, Benátky jsou exotické, ale my jsme podvedeni. Chyběly neuvěřitelné citáty od Poirota a dalších. Chyběly talenty tohoto obsazení. Jsem odvedený! Úhly kamery používané údajně k vytvoření napětí, ale způsobují bolesti hlavy. Zůstal jsem, jak řekl jeden recenzent, abych viděl „kdo to udělal“, ale jen proto, abych po hodině přidal všechny odpovědi (záchytné body) k vraždám a navíc v typickém Poirotově slam dunk bez vodítek, které tak intelektuálně zanechával Poirot. Přesto chci víc. Ze všech předchozích herců, kteří přivedli Poirota k životu, Albert Finney, Peter Ustinov, David Suchet, miluji Kennetha Branagha. Doufám, že bude pokračovat. Na tento film jsem se tak těšil a nerad píšu negativní recenze, ale abych citoval velkého Poirota: "Ano, je to velmi smutné. Pravda je smutná!" Ale buďte si jisti, že jsem neztratil svou víru... ()

MyrnaAlec

Kenneth s francouzským přízvukem v klasickém kuse odehrávajícím se ve famózním palazzu v Benátkách. Baví mě propracovanost záběrů, detaily, hudba, atmosféra. ()

PlayEasy

Napoprvé z toho byl načančaný průměr, napodruhé kýčovitý průser. Popravdě, už jsme se modlili, aby Branagh v prznění díla Královny zločinu nepokračoval, jenže ono ejhle! ... Vřelé přijetí nás dotlačilo do kinosálu a my si užili příjemných 100 minut brilantní výpravy, nezapomenutelné atmošky a překvapivě i skvělých hereckých výkonů. Kennethovi jen volná inspirace od Agathy prospěla; více tvůrčí svobody, zasazení do překrásných kulis a především - poprvé jsme mu toho Poirota žrali. 80% ()

Pete

První dva díly byly opulentní velkofilmy, v tom třetím Branagh elegantně změnil pojetí směrem ke komorním dramatu, které mu sedělo vždy lépe. Tento Poirotův Halloweenský speciál tak působí svěže, zvlášť když se povedlo několik režijních lahůdek, a chválit se bude i kameraman a střihač. Příště (a doufám, že nějaké bude) bych ale rád viděl nějaký normální, klidně obyčejný případ, kterých má Agatha v zásobě spoustu. ()

Solverino

Tak takhle ne. Další nepodařený pokus o "divadelní" film. Dialogy jsou deklamovány jak na forbíně a "belgický" detektiv má "srandovní" přízvuk jako totální retard. Viděl jsem i jiné filmy s Poirotem, ale tohle je veliká bída. Nechápu vysoká hodnocení?! Film nemá žádnou atmosféru, slabé. ()

SAINTS

Prízrak v Benátkach veru nie je typickou detektívkou, jemný prienik do sveta duchov je však príjemným osviežením. Celý film má výborný spád, tvorcovia nepremrhali jedinú sekundu. Dokonca ani začiatok nie je nijako zdlhavý. Divák nemá v jednotlivých postavách žiaden guláš, a aj keď zo začiatku pôsobia archetypálne.  Poirot čoskoro rozkryje ich bolesti z minulosti aj skutočné úmysly. Nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Novému Poirotovmu dobrodružstvu skutočne nie je čo vyčítať. Či už ide o dej a jeho tempo, vedľajšie linky, obsadenie, vizuály, charakterové posuny, temné vizuály, zvraty, práca so strašidelnými prvkami alebo o spôsob, akým sa tvorcovia vyrovnali s prekvapujúcim vyvrcholením. ()

AgnesDee

Na to, jak moc nemusím tohoto detektiva a Smrt na Nilu se mi vůbec nelíbila, tak tento díl jsem si celkem užila. Mělo to skvěle vybudovanou atmosféru, místy byly vize dost psycho, kamera byla v některých scénách naprosto úžasná a bylo znát, že se Branagh inspiroval jinými mistry hororu, a skončilo to nezodpovězenou otázkou - bylo vše jen výplodem fantazie, nebo mohlo být něco z toho alespoň částečně skutečné? Byla tam nádherně vybudovaná symbolika s příběhy Edgara Allana Poea a jablky s odkazy na Bibli. Bohužel v některých místech jsem se dost ztrácela, absolutně jsem nechápala, jak k některým dedukcím Poirot přišel (i když se postavy chovaly poněkud podezřele) a navíc byl film tak zvláštně chaoticky sestříhaný, že jsem se často ztrácela v prostoru i čase. Nejvíc to bylo znát po scéně, kdy Poirot sdělí všem, co se tedy vlastně stalo: podezřelý zamkne nějaké dveře a utíká, Poirot se vydá kamsi do patra, vleze na balkón a najednou je tam s ním i podezřelý. Jak se tam dostal? Bylo vchodů na balkón více? Možná se na film budu muset podívat vícekrát, abych to pochopila. ()

janahorova

Kvalitní televizní/VOD film. Zajímavé rozuzlení. Nemám úplně co vytknout, ale stejně bych uvítala větší napětí a spád. Trošku jsem kolem půlky usínala, než konečně došlo na rozplétání. Také se mi trochu pletly na začátku postavy, mohly mít výrazněji odlišný vzhled. Film má 103 minut, klidně by stačilo o 15 méně. ()

Tomacek

Absolutní překvápko. Tohle je přesně to co jako divák čekám od nově zpracované adaptace Hercula Poirota. První díl Vražda v Orient expresu pro mě byla také skvělou (ačkoli zapadám do menšiny), ale Přízraky v Benátkách ji pro mě překonaly. O nepovedené dvojce se ani nebudeme bavit. Benátky nám nabízí široké spektrum zajímavých úhlů, ze kterých jsou samotné záběry pořízeny...opravdu slast na to koukat, ale co nám nabízí samotný film je né tak budgetový a výpravný dej jako tomu bylo naposledy, a to je právě nejlepší změna co se mohla stát. Jedno tmavé sídlo, kde se přihodí něco zvláštního a za okny se rozplývá déšť, a to vše pokryto spirituálními jevy. Za mě povedená záležitost a těším se, jak si Poirot povede pri další záhadě.***** ()

kubas369

7/10. Zajímavý případ a režije i nadále drží Branaghovu verzi belgického detektiva nad hladinou průměrnosti. Tenhle příběh jsem neznal a jsem hodně potěšen, že jsem po hodině odhadnul vraha. Malé, osobní a zcela nedůležité vítězství. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě