Titanic

• Slovensko Titanic 3D (viac)
USA, 1997, 194 min (Alternatívna 187 min)

Storočná Rose Calvertová (Gloria Stuartová) rozpráva príbeh lásky, ktorý prežila počas prvej a jedinej plavby na slávnom Titanicu. Vtedy mala Rose (Kate Winsletová) 17 rokov a bola zasnúbená s bohatým a nesympatickým Calom Hockleyom (Billy Zane). Na palube sa však zoznámila s chudobným írskym mladíkom Jackom Dawsonom (Leonardo DiCaprio), nadaným malairom, s ktorým prežila najkrajšiu chvíľu lásky. Ich búrlivý citový vzťah však zničila katastrofa lode, Rose sa zachránila, ale Jack sa utopil. Jedinou pamiatkou na chvíľu šťastia zostal jej portrét, ktorý Jack nakreslil. V trezore potopenej lode ležal vyše deväťdesiat rokov... (TV JOJ)

J-o-k-e-r

Klenot mezi filmy. Možna ´slaďák´ ale hlavně velkolepý snímek zachycující největší námořní katastrofu co kdy byla. 11 zasloužených Oscarů a historické tržby přesahující 2 mld USD mluví myslím za vše...James Cameron se zaskvěl ve skvělé formě....L. diCaprio a K. Winslet měli perfektní odrazový můstek v následující bohaté kariéře...ukázkový velkofilm! ()

mirec88

Titanic - pri tomto slove sa mi vždy zatajuje dych a to pred rokom 1997 najväčšou lodnou tragédiou v dejinách ľudstva a po roku 1997 týmto úžasným filmom. Cameron ukázal aj v tomto prípade, že všetko do čoho sa pustí, dokáže priviesť k dokonalosti. 11 Oscarov je podľa mňa zaslúžených, lebo toto je film, aký sa fakt vidí málokedy. Ja som naňho bol v kine na základnej škole spolu s celou školou a fakt to stálo za to. Nižšie ročníky to síce až tak nevzalo - hlavne tá romantická vložka, ale ja som to zobral všetkými desiatimi. Aj vďaka tomuto filmu som sa zamiloval do Kate Winslet :) A neskôr sa stala jednou z mojich najobľúbenejších herečiek. Koniec, ktorý síce hrá na city viac ako treba, si ma úplne získal a... plakal som. A nebol som jediný. ()

Elleannie

Velmi krásný romantický příběh (vůbec mi nepřijde přeslazený, jak někteří píšou) a velmi smutný pravdivý základ.. Titanic nám pustili ve 4. třídě základní školy, takže tehdy jsem sice zamilovaný příběh vnímala, ale více mě zajímal příběh Titanicu, jak se to vůbec stalo, jaká obrovská panika musela nastat, když už nablízku nebyla žádná záchranná loď a voda byla až příliš studená.. Takže když jsem o pár let později viděla Titanic znovu, nepamatovala jsem si jen Leonarda Dicapria, jak to měly mnohé jeho fanynky, ale v paměti mi utkvěla scéna, kdy se v místnosti, kde stoupala voda, objímají babička s dědečkem - ona pláče a on ji pevně svírá v náručí. Druhou mou vzpomínkou byla matka, která vypráví dětem příběh na dobrou noc.. Ano, samozřejmě jsem si pamatovala také milostnou scénu v autě, protože přece jen mi bylo asi 9 let, a tehdy jsme to se spolužačkami musely probrat:-) Je to útok na city, ale taková katastrofa přece ani nic jiného u člověka vzbudit nemůže, nebo snad ano? Viděla jsem ještě dvě jiná zpracování, ale tohle je prostě nejlepší a nic se mu nevyrovná. Ještě k tomu výborní Leonardo Dicaprio a Kate Winslet, takže spolu se vším ostatním jde prostě o dokonalost. ()

Puyi

Krásný film, možná ten neúžasnější velkofilm vůbec, ale něco takového James Cameron prostě umí. :) Ale celkově vychválit? Skvělé je naprosto vše! Navíc i přes svoji délku mě baví po celou dobu. :) Krásná hudba, skvělá kamera (spousta super záběrů,výborná režie, skvělé obsazení...a takhle se dá pokračovat ještě hodně dlouho... Tento film nemá jedinou slabinu, všech těch 11 Oscarů je skutečně zasloužených. :) Kate a Leo zahráli taktéž bezchybně. :) Původně jsem dal Titanicu jen 4 hvězdy, ale po čase jsem musel své hodnocení změnit! ()

Koryntos

I když jsem nikdy nebyla fanynka katasrofických filmů, natož filmů o lásce, tak Titanic je dnes opravdu klasika i pro mě. Navíc je dobře zpracovaný a má skvělý hudební podklad. ()

Gerret

Tak jsem konečně viděl Titanic na velkém plátně a to jen díky tomu, že ho Cameron převedl do 3D a vrátil do kin. Pro mě nejlepší katastofický film. Cameron tenkrát vsadil na jistotu a povedlo se mu to natočit skvěle. Samotný závěr filmu je doslova dechberoucí, když si člověk představí že se něco podobného opravdu stalo. Soundtrack se jim moc povedl, nejvíce se mi líbí The Portrait: http://www.youtube.com/watch?v=DKScIzz7kYk. Hodnocení 90%. ()

AsylumFan

Asylum natočilo Titanic 2 za setinu toho, co nacpal Cameron do této limonády. A hlavně v poloviční stopáži, takže na konci filmu člověka nebolí jeho sedací orgán. 15 %. ()

mkubalikova

Je to skvělý, filmařsky téměř dokonalý film, ale na mě to celé působí jako kalkul. Plus dvě věci, které mi strašně vadí, proto film nepatří k mým oblíbeným a asi nikdy nebude - pekelná stopáž a dvojice Winslet/DiCaprio. 80% ()

Avari.73

Ano, právě Titanic považuji za nejlepší film Jamese Camerona. Přesný ve všech ohledech. Vybroušený diamant, kde každá scéna má své místo. Musím smeknout, protože po 15-ti letech snímek nezestárl ani o píď, spíše naopak. ()

Roseinka

Důvody, proč miluju tenhle film píši na svém profilu. Je to pro mě největší srdcovka už od 13 let a přestože vím, že jsou lepší filmy, tenhle navždy zůstane pro mě tím jediným. Co nejvíce obdivuji je, jakým způsobem Cameron film o Titanicu pojal a jak úžasně natočil scény s potápějící se lodí. To samotné už bylo nesmírně nadčasové a neuvěřitelně realistické. Loď byla naprosto monumentální a nádherná. Mým snem je, že ji jednou někdo znovu postaví a já se v ní projedu. Co se příběhu týče, tak ho považuji za jeden z neromantičtějších vůbec. Pár dní a vznikla největší láska, která nebere ohledy na nebezpečí. "Když skočíš, já taky..." = Nejsilnější věta! Moje nejoblíbenější scéna, při kterém brečím, i když jsem film viděla asi 40x (u 24 jsem to přestala počítat) je, když se Rose vrací na z člunu na loď. Nejenže v tu chvíli hraje nejkrásnější melodie ze soundtracku, ale v tu chvíli já nejvíce cítím opravdovost té obrovské lásky. Kate Winslet je tady naprosto přenádherná a to, že umí perfektně hrát, víme všichni. Celkově výběr všech postav se povedl více, než by se dalo čekat. Nebyl nikdo o kom bych mohla říct, že mi tam nesedl. .......Miluju tenhle film a nikdy nepřestanu. ()

vyfuk

Další film o ničem, o Titanicu. Velký omyl!!! Film s rozpočtem jako Tokio se navrátil jako celý svět. Až do roku 2009 nejvýdělečnější film všech dob. Trochu se tomu divím, ale asi chápu tu lásku vůči filmu. Začátek DiCaprioci kariéry začíná perfektně. Z chlapečka se stal muž. První zhlédnutí na mne mělo silný slzný dopad, ale druhé jsem přežil. Moc se nestydím za to, že jsem film (zatím) viděl pouze za celý svůj život dvakrát, ale obdivuji naše a celosvětové lidstvo, že film klidně vidí jednou za měsíc a zahodí tak tři hodiny svého života, ale od toho koneckonců filmy jsou. Nemám nic proti tomu vidět tento nejromantičtější příběh všech dob, vícekrát, ale vydržet koukat na celý film i s reklamy - TO JE VÝDRŽ HODNÁ FRODA. Beru v potaz, že Cameron je úžasný režisér, který umí vytvořit blockbustery a myslím, že kdyby natočil Titanic 2 asi by to byl bulshit, ale vyděl by i 10 miliard. Děkuji za předčtení, jenž doufejme nebylo zdlouhavější než samotný film. ()

R1CH1E

Nestárnoucí klasika, která obměkčí snad každé srdce. Mohl bych vidět nesčetněkrát a pořád by mě to stejně bavilo. ()

Pedross800

Jak bylo v roce 1997 v módě i já patřil k zarytým odpůrcům tohoto filmu a Leonarda a tak když ke mě přišla kolegyně v práci, zda bych nechtěl jít na Titanic zadarmo do kina hnal jsem ji ...... za půl hodky jsem šel k ní do galerie a hned na mě vyjela krásná hnědovláska "tak to jste vy kdo se mnou nechce jít na Titanic?!?" samozřejmě že jsem řekl, že to v žádném případě není pravda a skončil v kině na premiéře :-)) no a nakonec si to "užil" na jedničku a to jsem ještě netušil, že ten proklínaný DiCaprio se stane jedním z mých oblíbených herců....jo to je život, nikdy nevíte.... :-) ()

Autogram

Prvotriedna dnes už klasika a dodatočne musím uznať jedinečné kvality tohto filmu a korigovať na plný počet. Nápad, scenár, réžia, herci, efekty, niet čo vytknúť. Dávnejšie mi vadili pridlhé emotívne pasáže, veľmi jednoduchý príbeh na taký dlhý film, ale čo z toho vyčaril Cameron, ma uchvacuje. –––– První cesta Titanicu se musí dostat na první stránky! –––– Lístek na Titanic jsem vyhrál v pokru. Štěsti mi přálo. ()

J.Lajner

Pokořen během své první plavby, odpočívá na dně vodního vězení, jako zrezivělá socha svobody. Dlouhá léta netečnosti zanechala na Titanicu nánosy bahna a nemilosrdná koroze se zažrala hluboko do jeho kovových kostí. Kamera kolem něj krouží, zkoumá ho opatrně zdálky, ale nakonec odhodí ostych stranou a pronikne do jeho útrob, kde bloudí mezi dveřmi a ukazuje nám kajuty milionářů, které již dávno zdědili korýši. Tyto působivé záběry doslova rozeznívají pomyslný hlas potopené lodi, která z tenat svého hlubokého hrobu křičí o pozornost, aby mohl být konečně odvyprávěn její velký příběh. Kamera létá od přídě k zádi, mapuje délku atakující téměř devět set stop a jistý hlas nám později sděluje, že jde o „nepotopitelnou" loď, což je velmi pomíjivý argument, na který nám dá v pozdějších minutách filmu obrovský ledovec svou vlastní odpověď. Se stopáží dotýkající se magické hranice dvou set minut, nám James Cameron předestírá příběh o tragické cestě natočené za desítky milionů amerických dolarů. Cestě, jejíž základ ctí tradice starých hollywoodských velkoprodukcí typu Ben Hur (1959), Spartakus (1960) či Kleopatra (1963). Titanic je zkrátka ukázkou geniálních vypravěčsko/technických schopností Jamese Camerona. Filmové příběhy jaké předkládá Titanic asi není těžké natočit, ale je prakticky nemožné udělat to dobře. Více. ()

Kaja

Velkofilm jak má být. Úžasně dojemný příběh, u kterého mě ale sklamala poslední scéna kdy se Kate opět ocitne na lodi a Leo ji vezme za ruku. Všechno jsem jim sežrala, ale tohle už je na mě moc. Jinak dokonalé ()

Zemřel herec Bernard Hill

07.02.2024

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

18.01.2024

Warneři si nejspíš připíšou další hit, alespoň po kvalitativní stránce. Do nového filmu se jim totiž podařilo zlákat samotného Leonarda DiCapria. Co je ale přednější - od Scorseseho přechází DiCaprio… (viac)