Titanic

• Slovensko Titanic 3D (viac)
USA, 1997, 194 min (Alternatívna 187 min)

Storočná Rose Calvertová (Gloria Stuartová) rozpráva príbeh lásky, ktorý prežila počas prvej a jedinej plavby na slávnom Titanicu. Vtedy mala Rose (Kate Winsletová) 17 rokov a bola zasnúbená s bohatým a nesympatickým Calom Hockleyom (Billy Zane). Na palube sa však zoznámila s chudobným írskym mladíkom Jackom Dawsonom (Leonardo DiCaprio), nadaným malairom, s ktorým prežila najkrajšiu chvíľu lásky. Ich búrlivý citový vzťah však zničila katastrofa lode, Rose sa zachránila, ale Jack sa utopil. Jedinou pamiatkou na chvíľu šťastia zostal jej portrét, ktorý Jack nakreslil. V trezore potopenej lode ležal vyše deväťdesiat rokov... (TV JOJ)

sophianne

Nevím, asi neumím brečet na povel. Ty ryzí hollywoodské emoce do vás od první minuty pumpují v takovém stylu, že se mi nešlo se tomu nebránit a podlehnout podle scénáře. A jakmile se ubráníte emocím, ten film po vás sklouzne jako ústřice po citronu. Až později, mnohem později jsem zjistila, že DiCaprio je famozní herec, tady nebylo jak na to přijít. Mladý, pohledný floutek s holou prdelí a krásná, ale bezduchá panenka (chudinka si vzala boháče) se zamilují. Poví mi někdo, ale upřímně, že kdyby to nebylo zrovna na Titaniku, že by tomu někdo dal aspoň jednu hvězdu? ()

as.anetka

Hlavní roli hraje Leonardo DiCaprio a Kate Winslet, už to o sobě napovídá, jak skvělý film to bude. Tato v té době mladičká dvojice se po tomto filmu stala ještě slavnější, než byla. Chudý Jack Dawson se hned na první pohled zamiloval do mladičké Rose Dewitt Bukater. Jack zachrání Rose život, když chtěla spáchat sebevraždu, a od té doby se stali přátelé, a pár dní později víc než to. Film trvá sice tři hodiny, ale opravdu stojí za to, to dokoukat do konce. Konec konců nejedna dívka se nemůže dočkat konce, až nebude mít ani jedno oko suché, jak je při tomto filmu zvyklé. ()

petaechelon

Vzor romantických filmů že... Na Titanic live nikdy nezapomenu. Vím že tento film má hodně chyb,ale kdo si toho všimne? Pro mě je toto perfektní ve všech směrech. Často se mi stává že když shlédnu (třeba dobrý) film,že si místo hlavních rolí dokážu představit někoho jiného. Ale u tohohle filmu prostě ne. Nedokážu si představit že by někdo místo Lea a Kate stál na špičce Titanicu a volal: Já letím! (:D). Samozdřejmě jsem u toho brečela jak malá želva. Cameron je mistr těchto filmů,napětí,láska,katastrofa,zlom.milostný trojúhelník,noo,já to prostě žeru. Nikdy nebudu tvrdit že se mi Titanic ohraje,jedinečné. 100%. ()

Herrydos

Nevím co říct o Titaniku nového :-D. Včera sem zavrhl večerní nudu v televizi a pustil si ho ve 3D. A trochu si vzpomínal na geniálního skladatele Hornera který společně s Cameronem vytvořili a nebojím se to říct filmařskou legendu film z roku 98 a může směle konkurovat dnešním hollywoodským trhákům. Je dobré že Cameron se před pár lety k filmu vrátil a zrestauroval a převedl do 3D políčko po políčku je to poznat. A já to vnímám velice pozitivně a ne jako další vytřískání peněz pokud by to nedělal sám Cameron tak možná i jo. Styděl bych se nedat tomuhle skvostu 5*. Můžeme být jen rádi že tenhle film nepotopil čas tohle snad ani nestárne 5* ()

NikoKovac

Tenhle film je pro mě záhadou. No, respektive ani nevím, jak pořádně hodnotit. Je to perfektní projekt, slavný, známý. Neznám nikoho, kdo by to neviděl. Co mně ale trochu vadí, je ten milostnej příběh, to už je takový hollywoodský kýč. A pak taky to ztroskotání lodi je moc natahované a zdlouhavé, ale jinak fajn. ()

Suly

Reálná loď, reálná událost, reálné příběhy a James Cameron si vybere jediný, který není reálný, zajímavý ani cokoliv jiného. Tři hodiny čisté nudy a dveře, na které by se prokazatelně vešli oba dva. Co víc k tomu říct... ()

Flurysek

Co na to říct. Jako malej jsem přebíhal z bytu do bytu od babičky k mámě a koukal se na tenhle film chvilku tady chvilku támhle. Je to naprosto úžasný film výbornými hereckými výkony a suprovou hudbou. A ty kulisy jsou taky neuvěřitelný... Prostě můj nejoblíbenější film :) ()

Bagis

Maximalistický terakýč, ideální pro dámy uprostřed periody, jejichž drsná polovička se právě vydala "na jedno". V takové chvíli stačí sada kapesníčků (klidně těch nejlevnějších z tesca, to je fuk), krabicové víno ze sudetských svahů a o denní dávku emocí bude postaráno. Neuškodí ani malá příprava v podobě pár videí na youtube o umírajících štěňátkách. Ne že by Kuba Cameronů nebyl špička ve svém oboru, ale zde je snaha o dobrý vkus tak nevkusná, že by se za ni nemuselo stydět ani Bavorsko. V kombinaci s neskutečně otravnou titulní písní od Celine Dion je pro mě Titanic Kubův největší životní omyl, který si však dříve i později vyžehlil Terminátory, Vetřelci či Avatarem takovým způsobem, že jej manželka jistě nechala celý týden sledovat večerní fotbaly. Dvě hvězdy za efektní potopení lodi a za DiCapria, že zhynul a způsobil záplavy v biografech po celém světě. ()

hevys

za ty prachy a s cameronem u kormidla to ani jinak dopadnout nemohlo.precizní, do posledního detailu odvedená práce.ano je to velkolepě kyčovite,ale dát tomu odpad muže jenom magor takže jednu přidávám. ()

tomoch

Navzdory veľkému úspechu diela Jamesa Camerona je Titanic celkom kontroverzným filmom. Niektorí fanúšikovia Terminátora celkom nerozumejú, ako mohol ten istý režisér neskôr natočiť trojhodinový ,,romanťák" odohrávajúci sa na jednej lodi, zatiaľ čo pre iných je Titanic tým pravým filmovým umením so všetkým, čo k filmu patrí. Ja patrím určite do tej druhej skupiny. Nie len, že je po technickej a vizuálnej stránke Titanic skvostom (minimálny počet počítačových efektov nahradených autentickými kulisami či modelmi), ale odohráva sa v ňom jeden z najdôveryhodnejších romantických príbehov, aký môže byť vo filme s katastrofickým žánrom nakrútený. Filmu značne pomohla hudba Jamesa Hornera, vďaka ktorému sa mi pri spomienke na Titanic vždy vynorí tá epická melódia vystihujúca plavbu minimálne tak tragickú, aká bola ambiciózna. (Titanic som videl asi 70 krát - seriously - vždy ma jednoducho vie nadchnúť celá výprava tohto filmu). ()

arsko

Jeden z nejúžasnějších filmů. Herci podali vynikající výkony. Každá scéna je skvělá. A nejlepší záběry jsou z chvil kdy jde Titanic ke dnu. Hudba, atmoféra - naprosto skvělé. ()

Krastom

Titanic jsem miloval už od dětství. Nedokázal jsem pochopit a vyrovnat se s tím, že se tak obrovská loď potopila. Poté, co jsem uviděl tento film se z něj v mém dětství stal ten nejoblíbenější a koukal jsem se na něj stále dokola. Odstartoval u mě všechno to fanouškovství ke katastrofickým filmům. Začal jsem sledovat filmy Leonarda DiCapria a oblíbil si tohoto herce. Časem jsem začal vnímat Leonardův herecký vzestup a je mi jasné, že právě Titanic byl důležitým snímkem v jeho kariéře. Nemohu udělit méně, než pět hvězd. ()

andydufrsn

Jeden ze dvou filmů, který otevřel zcela nové odvětví zábavy, tím prvním je Jurský park. Film je hloupě naivní a patetický a podle toho co jsem byl schopen se kde dočíst tak ani věrnost realitě není zrovna veliká. ()

pekos

Opakovanie neškodí, vidieť po mnohých rokoch tento film nebolo vôbec na škodu. Pozerať sa na utrpenie mnohých síce nie je romantické, no príbeh dvoch mladých ľudí v tomto filme bol viac ako romantický. Film natočený s maximalistickým prístupom autora a štábu je zaujímavou sondou do pocitov tých, ktorí katastrofu neprežili. ()

Zemřel herec Bernard Hill

07.02.2024

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

18.01.2024

Warneři si nejspíš připíšou další hit, alespoň po kvalitativní stránce. Do nového filmu se jim totiž podařilo zlákat samotného Leonarda DiCapria. Co je ale přednější - od Scorseseho přechází DiCaprio… (viac)