Titanic

• Slovensko Titanic 3D (viac)
USA, 1997, 194 min (Alternatívna 187 min)

Storočná Rose Calvertová (Gloria Stuartová) rozpráva príbeh lásky, ktorý prežila počas prvej a jedinej plavby na slávnom Titanicu. Vtedy mala Rose (Kate Winsletová) 17 rokov a bola zasnúbená s bohatým a nesympatickým Calom Hockleyom (Billy Zane). Na palube sa však zoznámila s chudobným írskym mladíkom Jackom Dawsonom (Leonardo DiCaprio), nadaným malairom, s ktorým prežila najkrajšiu chvíľu lásky. Ich búrlivý citový vzťah však zničila katastrofa lode, Rose sa zachránila, ale Jack sa utopil. Jedinou pamiatkou na chvíľu šťastia zostal jej portrét, ktorý Jack nakreslil. V trezore potopenej lode ležal vyše deväťdesiat rokov... (TV JOJ)

gezko

Ťažko sa hodnotí jeden z najlepších filmov všetkých čias, lebo je takmer dokonalý. Či už po hereckej stránke, režisérskej, trikovej, originálnymi kulisami, príbehom atď. Dať na jeho výrobu 100 miliónov je magalomanstvo najväčšieho zrna, ale práve vďaka tomu je svetová kinematografia obohatená o takéto majstrovské kúsky a preto dávam dolu pomyselný klobúk pred Cameronom. 11 oskarov je zaslúžených a kľudne ich mohlo byť aj viac. A čo vôbec nechápem sú niektoré nízke ohodnotenia. Veď v tomto filme si každý nájde niečo - romantický príbeh, katastrofický príbeh, prepojenie minulosti a súčasnosti, svet noblesy a biedy. Titanic je jediný film, na ktorý som si musel kúpuť lístky v predpredaji, aby som sa naň vôbec dostal do kina a aj to ho robí vínimočným. A výnimočné pre mňa sú aj nezabudnuteľné scény - lietanie na prove lode, lámanie lode ne mieste, kde práve stál sluha Lovejoy a tie nádherné prelety kamerou nad loďou na začiatku. ()

reccal

Ať si říká kdo chce, co chce, tohle je jeden z nejvymakanějších filmů, co jsem kdy viděla. Úchvatné herecké výkony, skvělá dramatická hudba, dokonalé dílo. ()

KIT.HL.JR.

Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl . O tuto lod jsem se vždy hodně zajímal a viděl (krom tohoto filmu) i nejeden dokument. Je to dlouhý a krásný film na který bych se sice už jen tak nepodíval na DVD ale na HBO se podívám klidně kdykoliv tam je. ()

Emmmalie

Oplatí sa vôbec komentovať Titanic? Veď to snáď pozná každý veľkofilm o (v tom čase ) obrovskej lodi ktorá sa nešťastnou náhodou potopí na svojej prvej plavbe do Ameriky. Každopádne je to skvele nafilmované a výkony hercov sa vám určite hlboko vryjú do pamäte tak isto ako krásny hlas Celine Dion ktorá spieva krásny soundtrack My heart will go on áno všetko je to krásne.... :D Vreckovky sú vždy vernou súčasťou tohto filmu. Ale patrí k tým najobľúbenejším klasikám ktorá sa dá pozerať stále dokola. 95% ()

AltairAhad

Tady si můžeme snad jen užívat legendární kousek od Camerona, který je už prostě klasikou. Nemusíme se tu udřít nad velmi kritickým komentářem. Stačí napsat: VÝBORNÉ a nepárat se v kritice, která není vůbec nutná. ()

Ag.Sournamek

za winsletovej cecky a dobré remeselné prevedenie... inak je to zbytočne dlhé, patetické a muziku celine dion fakt nemusím... získalo to síce 11 oscarov - no ani jedného za scenár a ani jedného za herectvo... ()

steews

Je mi opravdu líto těch, kteří dali odpad. Jsou filmy, jejichž umělecká kvalita je na diskusi, někomu se líbí a někomu ne. Tady ale k diskusi nic není, chápu, že jsou tací, kterým se nelíbí ústřední příběh, ale režisérsky, hudebně a umělecky jde o jednoznačně skvělý film ověnčený mnoha oscary. Já jsem navíc z těch, které navíc zcela pohlcuje a dojímá i samotný příběh. ()

Agnostik

V režii Jamese Camerona vznikla nejlepší,nejlegendárnější a nejznámnější verze největší mořské katastrofy v dějinách.Přes jistý sladkobol v teatrálním,klasickém hollywoodském pojetí,má film své kouzlo.Sugestivně a výpravně nadmutý příběh vás pohltí tak jak výborný film má.Kašlu na to že je to pro některé škarohlídy megalomanské a přeromantizované,naopak pro mě je to skvělé a napínavé pokoukání od začátku do konce! ()

ohinek

Titanic je podle mě hodně vyjímečný a specifický film. Jak jsem jednou četl, pro nás co vyrůstali v 90tých letech to byl první romantický film a...pobrečel si aspoň jednou každý. Samozřejmě ho mám doma na DVD, a hodněkrát jsem si ho už pustil, viděl v televizi nebo jen zahlédl nějaké útržky, až to ve mně vzbuzuje pocit že titanic ani není jako ostatní filmy, jako by to byla prostě nějaká stálice a měřítko pro ostatní. Měl by mít aspoň 90% a měl by být v žebříčcích. Co se mě týče, tak je to dost možná to nejlepší co znám. Tím spíš, že na romantické filmy si moc nepotrpím. ()

med

Tak tomu říkám mistrovské dílo.Neskutečná katastrofa za pozadí velké lásky.Katastrofa Titaniku bere dech i po 100letech. ()

mcamino

Jeden z nejznámějších filmů, dost dlouhý, a stejně velmi zajímavý, podle skutečná události, už jako malý jsem na něj koukal, no mám ještě jednu smutnou vzpomínku a to úmrtí v rodině, o kterém jsem se dozvěděl při sledování tohoto filmu. O to je to pro mě dojemnější. Dávám 5*, jednoznačně. ()

SonYc_SvK

Presne tak tok má vypadať romantický film ako si ja predstavujem. V hlavnej skvelej úlohe Leonarda DiCapria, hrdinský výkon (tlieskam). Titanic by som zaradil medzi tie najobľúbenejšie moje filmy. Skvelá atmosféra na lodi, skvelý režisér ktorý si zaslúži pred tým tom svojim dielom poklonu, a aj skvelá hudba. /100%/ ()

marien1039

I dnes, 16 let poté, co byl tento film natočen, co bylo natočeno mnoho "lepších" filmů, filmařsky vyspělepších, efektivnějších, stále má Titanic, co nabídnout. I těm, kteří nemají rádi unylé a předpovídatelné příběhy o lásce. Navíc neuvěřitelně oceňuju fakt, že do hlavní role Rose vybral Cameron pořádnou ženskou, ne žádnou vyhublinu bez prsou a zadku, kterých jsou moderí filmy plné. Také moc nemusím DiCapria, ale tady se vážně předvedl a zasloužil by si podle mého názoru Oscara daleko více, než za jiné jeho filmy. Překvapivě si tento film oblíbil i můj metalový drsný manžel, který celý život odmítal na tento snímek kvůli jeho publicitě a romantičnu podívat. ()

conflig

James Horner? Horner?! vážně!! Titanic je jediný film kde obdivuji hudbu tohoto skladatele, je neuvěřitelné jak člověk co skládá tak neuvěřitelně lacinou a monotónní hudbu může složit něco tak nádherného.. ()

MachPavel

Můj první film u kterého mi tekly slzy - totální romant.drama - takže , vždy je něco poprvé - můj skvost sbírky - spec. DVD edice..!!!! Jinak bez komentu - romantici chápou. ()

kodwin

Co chcete od zábavy víc? Já nic. Romantika, napětí, dvě silné dějové linie, které se náramně doplňují. Když jsem na tom byl v kině v pražském Edenu, ptal jsem se vycházejících lidí: "Dalo se to tak dlouho vydržet?" Odpověď: "Bylo to skvělé!" Souhlasím. Titanic od Camerona je skvělý a kdo říká, že ne, tak mu prostě vůbec nerozumím. ()

Zemřel herec Bernard Hill

07.02.2024

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

18.01.2024

Warneři si nejspíš připíšou další hit, alespoň po kvalitativní stránce. Do nového filmu se jim totiž podařilo zlákat samotného Leonarda DiCapria. Co je ale přednější - od Scorseseho přechází DiCaprio… (viac)