Roku 2029 ovládajú takmer celú Zem stroje, ktoré sa vzbúrili. Partizánskym spôsobom proti nim v takmer zničenom Los Angeles bojuje hŕstka ľudí, ktorí sa nemienia vzdať. Superkomputer Skynetu sa pokúsi zvrátiť výsledok vojny a rozhodne sa poslať do minulosti kyborga Terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger), spolovice stroj, spolovice človek, aby zabil mladú ženu Sarah Connorovú (Linda Hamiltonová), skôr než otehotnie a porodí hrdinu a vodcu hnutia odporu. Ľudia úmysly strojov odhalia a rozhodnú sa, aby sa do roku 1984 vrátil aj bojovník Kyle Reese (Michael Biehn). Jeho úloha znie – zachrániť Sarah. Mladá žena netuší, čo sa deje, kto ju prenasleduje a prečo ju chce zabiť. Keď Terminátor najprv „eliminuje“ dve ženy rovnakého mena, napokon natrafí na tú „správnu“! Sarah sa mu musí aj s pomocou Kylea, do ktorého sa zaľúbi, postaviť na odpor. Napokon sa jej podarí zvíťaziť – cena je krutá, Kyle pri poslednej bitke v továrni zomiera... (TV JOJ)

HoneyBunny

Oproti druhému dílu slabé, obzvlášť triky jsou v dnešní době občas k smíchu. Dvojku Terminátora miluju, ale tady zkrátka necítím tu vypiplanost a jedinečnost, ten pocit, že sledujete něco opravdu extra. Tím končím srovnávání, faktem je, že všechny akční filmy své doby strčí Terminátor do kapsy (Arnold mě se svým svítícím očkem děsil ve snech). Kéž by jen měl Cameron víc peněz. ()

Tsuki

Poprvé v životě jsem si udělala čas vidět tuhle sci-fi klasiku a byla jsem z Terminátora upřímně v šoku. Rozcházelo se to totiž s mým mylným dojem, že Terminátor (tedy Arnold Schwarzenegger) je možná taky trochu dobrák. Ovšem tady jsem koukala na to, jak hrozivý a nezničitelný vraždící stroj stíhá jednu nevinnou slečnu. Ve výsledku jsem však byla ráda, že byl pro mě film právě takovým překvapením a že jsem si o něm dopředu nic nezjišťovala (teprve poté mi došlo, že můj výše zmíněný mylný dojem možná vycházel z nějakých záběrů, které jsem kdysi náhodou zahlédla, ale netušila jsem, že to není z jedničky ale ze dvojky!) Každopádně, film mě překvapil v dobrém a to i přesto, že jinak akční filmy nevyhledávám. V rámci akčního sci-fi žánru to bylo napínavé až na půdu (ten konec!) a musím uznat, že mě ve své poutavosti tento film opravdu bavil. Na rok 1984 velmi dobře zpracovaný námět. Technicky jsou možná efekty v závěru filmu nedokonalé, ale jako celek film vůbec nezestárl. Těším se, až se kouknu i na pokračování. ~(4,0)~ ()

LION-MR.T

Tady se ani moc komentovat nedá. Kdo to viděl,ví o čem je řeč. Arnold hraje záporáka opravdu super,nemá s nikým slitování,beru to více jako horor než sci-fi,nebo akční. ()

Anderton

Ak raz budem profesorom na katedre filmovej vedy (akože nebudem), budem prednášať Terminátora ako exemplárny príklad toho, ako sa dá 1: natočiť dokonalý akčný film za minimálny rozpočet 2: čo to znamená koncentrovaný strach z neznámeho 3: ako pracovať s dreveným hercom, ktorého sme si vybrali do hlavnej úlohy preto, že sa nám tam hodí kvôli svojmu výzoru 4: ako vygradovať záver filmu na maximum. ()

Carol Pifková

Prvého Terminátora som videla ako malý zasran. Usúdila som vtedy, že nie je to moc pre mňa, pretože scénu ako si reže ruku a vyberá oko nebola pre mňa v tom veku znesiteľná. Odvtedy som videla tento film možno ešte raz alebo 2x a všetky zvyšné filmy okrem Salvation, som videla len tak letmo, dosť útržkovito som si ich pamätala. No a nakoniec som sa rozhodla, že si dám Terminátor maratón. Po tomto maratóne som sa rozhodla dať tomuto prvému dielu zaslúžený plný počet, pretože i keď som tu mala pôvodne 4* usúdila som, že voči trojke by to bolo tak trochu nefér, pretože jednotka sa mi jednoznačne páčila viac. ()

Frajer42

No kdyby zde lidé nosili lepší sestřihy, tak by to pravděpodobně ovlivnilo i moje výsledné hodnocení, které ovšem nízké nebude, protože tento terminátor není špatný. Triky jsou samozřejmě takové jaké jsou, protože se nejedná o film úplně nejnovější - tedy odporné. Arnolda Schwarzeneggera mám jako herce rád a tento snímek dost výrazně, na pomyslném žebříčku oblíbenosti, posunul směrem nahoru. Rozhodně se však nejedná o tak geniální snímek, jak ho někteří popisují. Nevidím to na víc než 3*. ()

boshke

Jak tohle může být legendou. Nechápu. Takové béčko. Takový řadový akčňák. Kromě obnaženého Terminátora, který chodí jako ochrnutý nebo mentál (opravdu bylo v té době tak problematické tu plechovku rozhýbat? Lucas o pěknou řádku let dřív rozhýbal jinší potvory), na tom není nic výjimečného. A finále, kdy se Terminátorova lepší polovička plazí za Sárou skrz lis, mi přišla jako ze špatného hororu... 60% ()

Dzeyna

Podle mě celkem kravina. Nijak zvláště mě to nezaujalo, samozřejmě, že o napětí a akci není nouze, ale to je asi tak jediné. Velké plus dávám botám Nike, které měl Michael Biehn, protože ty jediné mi nepřišli tak staré a tuctové. Zajímalo mě, co na tom každý vidí, proto jsem si tento film pustila a nepochopila jsem to, budu hodně zvažovat jestli si pustím dvojku. ()

Kothy

"I'll be back" je asi jedna z nejznámějších filmových hlášek. A Arnold Schwarzenegger se o to velmi přičinil. Roli chladnokrevného vraždícího stroje zvládl bez problémů. Jamesi Cameronovi se povedlo vymyslet něco nového. Tenkrát ještě nebyl tak známý. ()

AllShallFall

James Cameron a jeho nepochopitelně povedené dílko. Po snímku piraňa 2, to asi byla nějaká nehoda, že se mu povedlo něco tak dokonalého. Terminátor bylo pro něj vstupenka do síně slávy. Zaslouženě!! Tento film dal podnět dalšímu ještě úspěšnějšímu pokračování. Naprosto geniální! Obdivuji každou minutu toho filmu. Ze všeho ale nejvíce, tu unikátní hudbu, která mě sráží na kolena. Terminátor je snímek, který ve mě zanechal obří stopu obdivu. 100% ()

swamp

Když si vzpomenu, jak otec přinesl domů tisíckrát přehranou videokazetu s tímto cameronovým kusem a řekl: "Na tohle jsi ještě moc malý." .. myslel jsem, že umřu. Naštěstí šli naši o víkendu pryč a já se mohl tajně dívat. Ještě teď mám gatě posrané. :) ()

Okara

Katapult Camerona mezi režisérskou elitu, jeho první a jedno z nejpovedenějších děl. V té době to musel být strašný trhák, mě přišli efekty místy vtipné (možná už jsem zhýčkaný dnešní filmografií) a lekačky byly občas spíše k smíchu. Ale jinak má to spád, má to napětí má to vše, co to musí mít a navrch ještě Arnolda, který se pro tuto roli evidentně narodil. 80% ()

Campbell

První a zároven druhý nejlepší Terminátor. Je tu pár chyb který se mi nelíbily, a nějak to neskrývám. První je pro mě sám schwarzig kterej at co slovo to perla, tak jeho herectví bylo strašný, chápu že se oťukával a že terminátor nemá emoce, ale přišlo mi to strašně okatý. No a to jsou asi všechna mínuska. Nemůžu dát plný počet. Ale ostatní jde do plus, scény z budoucnosti se mi dost líbily, hudba byla parádní a uvodní theme je naprosto unikátní. Hamiltonová i když se mi nelíbí hraje dobře a Beihn je klasik a je neskutečnej sympaťák. No navíc malá role Millera je prostě parádní, jen ten Henriksen mi nepřišel moc využitej hodně v pozadí. Což je u takovýho herce škoda. Efekty byly výborné, nejsou tu nějak obsáhlé ale působí velmi dobře. Téčko jednička je klasika na kterou se právem vzpomíná, ale rozhodně to nepovažuju za nejlepší ter. film. ()

predators

Jak jen popsat moje nynější pocity z této pecky? Čtyřmi slovy...slušný začátek pro pokračování...a možná i nejlepší akční film všech dob. :-) Ta 80. léta jsou zde znát, ale to nebrání tomu, udělit absolutní hodnocení. 90% ()

Eawy

Oči pučím, hlavou točím a to všetko keď terminátora zočím.Neskoro ale predsa len, filmovú klasiku by sme mali poznač ak chceme hodnotiť iné filmy.Tento originálny nápad so skvelými hercami len dokazuje, že sa dá natočiť niečo, čo bude dobré aj o 20 rokov, či 30. Mimochodom, ten Michael je ale fešák!(to bolo povrchné ale čo už)-100% ()

nascendi

Ani po 30 rokoch od vzniku nestratil Terminátor svoju príťažlivosť. Pri včerajšom sledovaní som mohol obdivovať s akou precíznosťou namiešal James Cameron všetky ingrediencie do diela, ktoré bolo vo svojom žánri prelomové, úspešné a dlho neprekonané. Mne osobne trochu prekážalo množstvo mŕtvol, ktoré produkoval terminátor. Ale to iba v čase, keď som videl film premiérovo. V súčasnosti mám obavu, že porovnateľné množstvo mŕtvol sa bude vyskytovať aj vo Večerníčkoch. ()

PetrPan

Arnold Schwarzenegger jako zabijácký stroj z budoucnosti...nejlepší role pro tohoto svalnatého Rakušana a skvělá akční podívaná od Jamese Camerona, která patří do síně slávy světové sci-fi kinematografie. ()

nash.

Nekompromisně razantní akční jízda, která ani po čtvrt století neztratila nic ze své ohlušující síly. Cameron ji začal zběsilou bitvou lidí s roboty, pak šlápl na plyn a až do závěrečných titulků ho tlačil k podlaze. Snad až na jediný krátký moment nedá divákovi vydechnout a řítí se příběhem, vytaveným do jediné dlouhé nelítostné štvanice. Vzhledem k rozpočtu a roku vzniku má dokonalé efekty, geniálně obsazeného Schwarzeneggera, výtečně budovanou temnou syrovou atmosféru a infarktovou gradaci. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (viac)

Terminátor se dočká anime

Terminátor se dočká anime

02.03.2021

Netflix, Skydance a tvůrci anime Duch ve stroji: SAC_2045 uzavřeli novou spolupráci, za účelem převést příběh Terminátora do anime podoby. Scénář k seriálu pak chystá Mattson Tomlin, jenž pomáhal… (viac)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Jak je vidno z nedávného obnovení smlouvy na Spider-Mana mezi studii Sony a Disney, duševní vlastnictví je v Hollywoodu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. V podstatě stačí vlastnit práva na… (viac)