Desať rokov po neúspešnom pokuse zabiť Sarah Connorovú (Linda Hamilton), matku budúceho vodcu ľudstva vo vojne proti strojom, sa do Los Angeles vracia z budúcnosti nový Terminátor, typ T-1000 (Robert Patrick), aby zlikvidoval už narodeného Johna Connora. Dospelý Connor (Michael Edwards) v roku 2029 na svoju ochranu posiela do minulosti druhého terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger). Oba stroje nezávisle od seba pátrajú tínedžerovi Johnovi (Edward Furlong), ktorý zakrátko zistí, že T-800 je naprogramovaný na jeho ochranu a s jeho pomocou oslobodí svoju matku z psychiatrického ústavu, kde ju liečia z údajnej schizofrénie. T-800 obom vysvetlí, čo prinesie budúcnosť - tú však možno zmeniť... Teda, samozrejme, len ak sa im podarí uniknúť nemilosrdnému a zdanlivo nezničiteľnému T-1000! (TV Markíza)

Sany33

Skloňovať slovo nestarnúci či dokonalý v každom druhom odseku je pri tomto filme skutočne na mieste. V dobe svojho uvedenia znamenal T2 obrovskú udalosť, priam technickú revolúciu. Vydržala síce len dva roky, pokým Steven Spielberg neuviedol Jurský park, ale Cameron to so svojím tímom dotiahol na štyroch Oscarov. Robotí opus získal zlatých plešivcov za vizuálne efekty, zvuk, strih zvukových efektov a masky. Všetkých štyroch absolútne oprávnene. 98% ()

Jacob23

Hodne stylove..skvela hudba,kamera,uzasne akcni sceny,zajimavy scenar(ikdyz ten se mi libil mozna vic u 1cky)mrazivy T-1000,dokonale triky nepusobici prehnane..jedna z nejpovedenejsich trilogii-tenhle dil asi nejvic 95% ()

Spock

Jeden z mála druhých dílů, který překonal svého předchůdce a vystoupil z jeho stínu. Opět se nám představuje starý známy Terminátor T-800, tentokrát jako „kladný hrdina“. Jeho jediným úkolem se stává ochrana mladého Johna Connora. Ten je v hledáčku nového, tentokrát mnohem nebezpečnějšího zabijáka, T-1000. Skvělý příběh, velkorysé zpracování a v neposlední řadě chytlavá hudba, dělají z tohoto filmu nejlepší akční sci-fi, které znám. ()

liuk

Cameron tohle musel natočit minimálně v dnešní době a pak se s tím do roku 1991 vrátit, protože to co trikaři v T2 vyvedli, to je fakt něco neskutečného. I některé nové rádoby blockbustery musí trikově k T2 shlížet z hodně hluboké propasti. Nojo, jenže on pan režisér moc dobře věděl, že se super triky možná oblbne generaci současnou, ale těžko udělá z pouze akčního filmu klasiku. A tak si nechal napsat velmi slušný scénář, který se nebojí otvírat rodinná a technologická dilemata, je zcela prost nějakých vycpákových dialogů, každá věta má své místo. Atmosféra v blázinci je tak skvěle sklíčená, paranoidní, při roadtripu po poušti vzdáleně pohodová, vyčkávající ve vzduchu něco velkého. No a grandiózní konec s jednou z nejlepších dálničních honiček, které kdy byly natočeny, si těch 5* musí vydubat stůj co stůj. Nežádoucí účinek T2: časté mrazení v zádech během scén, kdy vůbec netušíte proč, ale hltáte je jak maliny. ()

KASUGI

Kladný terminátor působí trošku komerčně, každopádně je to biják jako blázen. Úchvatné akční sekvence. Nenapodobitelný T-1000. Špička na poli akčních filmů. ()

Gerret

Skvělá režie Jamese Camerona překonala už tak skvělou akci z jedničky. Arnold Schwarzenegger je prostě do role terminátora ten nejlepší herec a celá Sci-Fi mě udržela po celou dobu v napětí. Už jako malej jsem sledoval filmy s Arniem a ten je pro akční filmy ten pravej hrdina :) a T2 je bezpochyby jeho nejlepší film. Hodnocení 100%. ()

mirec88

Cameron priviedol na svet najlepšieho akčného hrdinu aký bol kedy vytvorený v prvom dieli a tu ho priviedol k dokonalosti. Fakt výborný film, asi najlepšie sci-fi aké kedy bolo natočené. Veľmi prelomové efekty a vtedy keď Robert Patrick bol rozštvrtený aj trocha hororové. Aspoň ja ako krpec som mal pri takých scénach strach. Cameron fakt všetko čoho sa chopí privedie do dokonalosti. Naviac okrem akčnej jazdy vás čaká aj úžasný príbeh, ktorý je veľmi dobre prepracovaný a má úžasnú filozofickú myšlienku. Určite si položíte otázku: čo ak stroje naozaj začnú vládnuť....? Cameron dokáže ťažké a výstražné veci zabaliť do krásneho vizuálu. 100%. Nie je tomu čo vytknúť. ()

J-o-k-e-r

První díl byl průlom v žánru sci-fi, to bezesporu. Ovšem jeho pokračování tento kult poponeslo ještě na vyšší level, odkud ho už jen tak něco nesesadí. Arnold se přetransformoval ze záporné postavy na čistě kladnou, přibyl démonický R. Patrick jako T-1000, a vznikla akční jízda s efekty, které vyrážejí dech. To je T2 - asi nejlepší akční sci-fi co byla zatím natočena!! ()

svobik

Pamatuju si, když jsem Den zúčtování poprvé viděl. Nejkratší verze, navíc v televizi, v ořezu, s reklamními pauzami... i tak jsem ale byl doslova "posranej až za ušima". Cameron mě na začátku totálně zatlačil do sedačky a až do konce mě nepustil. Vlastně díky bohu za ty reklamy, díky kterým jsem si mohl vždy aspoň na chvíli od té až hororové atmosféry vydechnout. Jedno z nejlepších sci-fi všech dob. ()

Joe123

Najlepší akčný sci-fi triler aký som kedy videl. ODPORUČAM. James Cameron je kráľ sci-fi a týmto filmom sa zaradil medzi mojich top 10 režisérov. Proste kult. 100% ()

ghatos

Výstavní kousek 80. let natočený v hypermoderním trikověpřelomovém devadesátkovém stylu té doby. Nadčasový akční nářez. 93%. ()

Kali4

Už navždy Cameronova vlajková loď, vynikající příspěvek k tématu fatality a nejspíš nejlepší akční sci-fi vůbec (pokud nějaká taková kategorie filmů existuje, Terminátor 2 jí dozajista vládne). Úvodní titulky s hořícím dětským hřištěm mě vždycky uzemní a neskutečně natěší. ()

vyfuk

Terminátor 1 byl pro mne začátek něčeho nadpřirozeného, uměleckého a krásného. Dvojka mi ukázala T-800 v jiném světle, které mi bylo mnohem příjemnější. Den zúčtování ani tak neproběhlo podle nepřátelových představ. Dvojka byla napánavější, zajímavější a byl jsem rád jak to dopadlo. Trojka byla zbytečná!!!!!!! Dvojka měla vše ukončit. Souhlasím s případnými prequeli ve stylu čtyřky, ale jinak--------- ()

Autogram

Jednoznačne môj film Number One, nič lepšie odvtedy nebolo natočené. Spomínam si ešte na časy, keď sme to sledovali z požičanej VHS kazety na požičanom videu. Aj napriek piatej zašumenej kópii to bol neuveriteľný zážitok vidieť takúto dávku akcie, atmosféry, trikov, Arnolda a jeho hlášok. Pozerali a počúvali sme to s chabými znalosťami angličtiny a jednohlasným dabingom v poľskom štýle, nad tým sa dnes v dobe veľkých obrazoviek a FullHD kvality obrazu aj zvuku len zasmejeme, ale všetko to tak zľudovelo, ako odvtedy asi žiadny iný film. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

10.05.2020

Režisér James Cameron je více než schopný filmař. Dokáže lámat box office rekordy jako nikdo jiný, a zvládá točit sequely, které jsou lepší než původní filmy – to samo o sobě z něj dělá jedinečného… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (viac)