Policista, který v Polsku roku 1987 vyšetřuje případy záhadných zmizení, pronikne mezi osazenstvo kláštera na odlehlém místě a odhalí tam velmi temné tajemství. (Netflix)

tsatsiki

Zajímavý námět, který však zůstal na půl cesty.Policajt jde zjistit do kláštera,  co se děje, že mizí lidé a jsou spojovani s klášterem, pátrá bez nějaké akce, od půlky filmu ho zájmu, mučí ho, dají mu sníst lidské maso, zbytečně ho zabijou a konec. Pak když se probere hned zemře a nakonec umřou všichni. Žádná velká akce, samé mše a modlení a vymítaní. Za mě to byl slabší kousek od Netflixu, za mě 40%. ()

brasek

Film nemá žiadnu pointu, záver snímku je blamáž. Nikomu nič nehovorí novic, postnovic, dočasné a večné sľuby...obliecť si reholné rúcho nie je iba tak. Pár momentov buduje atmosféru, ale tápeme v príbehu "kade tade", režisér a scenárista v jednej osobe zabudol že dvoch zajacov naraz nechytí. Celkovo to nie je nuda, ale bolesť hlavy po filme je silnejšia a tak hodnotím o dve hviezdičky nižšie. ()

Kushina

Mělo to vcelku strašidelnou atmosféru a umělo to držet relativně dobře napětí. Zvuky byly fakt dobrý a creepy. Příběh jako takový nebyl špatný, vlastně docela dobrý, jen ten konec ve stylu Lady Sylvanas byl docela přehnaný, ale proč ne. Nějak se to ukončit muselo. Řekl bych, že to bylo dobré hororové béčko. 60% ()

swenyx

Polda co vyšetřuje nedávné zmizení několika žen jde v převleku kněze do kláštera, aby je našel. Tam ale zjišťuje že jsou všichni totálně postižený a myslí se že je Marek vyvolený pro zkázu lidstva. Musím říct že jsem od toho nic nečekal, ale docela to překvapilo, jen to zakončení bylo takový nijaký, nevím co si z toho odnýst :D ()

hony23

Mladý detektiv přichází v přestrojení do kláštera objasnit zmizení několika žen. Polský pokus o horor vyšel dobře, mělo to temnou atmosféru i dostatečně šílené mnichy, snad jen ten závěr šel vymyslet líp. ()

Draconian

Další film, co má hodnocení vcelku pod psa. Nicméně ono záleží, jakého jste ražení. Pokud máte rádi horory, nejlépe ty gotické a se satanskou tématikou, tak tady budete možná dost spokojeni. Hned v úvodu vidíte nepovedený rituál, kdy chce kněz zabít nemluvně se znaménkem dábla...no dítě přežije. O třicet let později do kláštera nastupuje nový kněz, a co čert nechce, je to ono mimino. Film působí zpočátku minimalisticky, moc vám toho neřekne a libuje si především v temné atmosféře podivného kláštera. A je to dobře...na druhou stranu se snímek neloudá a brzy jste svědky vymítání dábla z mladé slečny. Náš hlavní hrdina, ten nový kněz, stále nad něčím dumá a vy jako divák nevíte, o co jde. I když se ve filmu objeví pár klišé a většinu stopáže je vlastně dost věcí předvídatelných. Jenže...jenže Kowalski (režisér...mimo jiné obou dílů Dnes v noci nikdo nespí...přičemž druhý díl je bizár jako řemen) rád překvapuje a tak poslední čtvrtina filmu úplně změní auru. Film má velmi netypický závěr, ale ti, co rádi epické konce, budou snad nadšeni.  Snímek má místy divný střih, jeden zbytečný jumpscare a nelogičnost, jakože náš kněz ví, že je možná sledován, ale na dvoře kláštera si takřka bez obav vykopává hrob. Potěšila dobrá hudba a znovu se musí vyzdvihnout ta silná temná atmosféra. Tohle je dobrý horor. 75% ()

Saxos

Polská tvorba konečné z jiného soudku. Nechybí ponurá atmosféra, výborná hudba a zvuky, pěkný slizouni v kutnách, finálový ďábel, závěr. Prostě gút. Závěr: doporučuji. ()

taibrek

To je tak, keď máte dobrú loď a nemáte skúseného kapitána. Škoda toho záveru a mohlo to byť fajn. Možno tam už nemuseli pchať toho čerta... Stačila tam možno pomsta hlavného hrdinu, ktorý by zázrakom prežil a z dobrého človeka by sa zrazu stal nejaký zabijak - pomstiteľ činov ktoré spáchali mnísi... ()

Sunwheel

Poliaci sa vyhrali s tematikou a musím povedať, že si to celé držalo latku nejakej serióznosti. Žánrová jednohubka, ktorá miestami vyčarila aj atmosféru. Neobjavíte novú horu, ale pôjdete na známe miesta. Pôvodný názov mi príde zaujímavejší, ako ten preložený nezmysel. Koniec nejako prísť (ne)musel. ()

Ace.A.T.L.

Podíval jsem se na to na doporučení, jak je to super. A ono se to super nekonalo. Od začátku je to utahaný, snad všechno je předvídatelný a celkově je to takový nemastný, neslaný. Ano, na Poláky je to super krok vpřed a pokud se na to koukáme, bez očekávání, tak to je i sledovatelný(jen jednou). Spíš nebudu cílovej divák, protože tohle téma už tu bylo tolikrát v tolika verzích, že to prostě nemůže ohromit. Finále jakš takš a rozhodně dalo filmu něco, co mu celou dobu chybělo. Ale i tak to na 3* dosáhlo tak tak. Takže za mě slabý 3*, ale tentokrát NEDOPORUČUJU ()

Easykill

Už víckrát mi dokázali "bratři" z Polska, že také umí. Ono, je to celkem fajn, dobře se na to dívá (I když mi hlavní hrdina absolutně nezapadl do konceptu), atmosféru si to drží, prostředí je správně odporňoučký, vizuál se taky dá, ale herecky bída a extrémně předvídatelné. Věděl jsem od začátku do konce všechno a to jsem ani nemusel zapínat mozek. To jsou 2 (za mě) dost velké mínusy. A to nepočítám pár nesmyslů a scénář... ()

Miroslav.Zac

Jestli Poláci něco umí, tak točit retro filmy a seriály, odehrávající se v osmdesátých a devadesátých letech. Proto jsem se na tenhle film tak těšil. Bohužel, krom parádní atmosféry a posledních cca deseti minut děje, jsem na filmu nenašel nic, co bych podtrhl. ()

LoArmistead

Ach jo. Formálně je to super. Atmosféra, hudba, kamera, zasazení, herci, všechno se povedlo. Ale obsahově? Scénáristicky to vydá tak na jednu slabší epizodu Akta X. Nešetří se tu klišé, chybí vykreslení postav, hloubka, chybí vysvětlení jejich motivace. Závěr de facto neexistuje. Čili pokud by to formálně bylo na 4* a obsahově na 2*, dal bych za 3*. Ale jelikož se režisér nestydí do role hlavního hrdiny obsadit komunistickýho fízla a ještě drze zmínit Popiełuszka, je to nakonec za 2*. ()