Zayl

Výborná ukázka toho, jak překonat syndrom druhého dílu. Jestli byl Vetřelec výborný, tak zde bych mohl superlativy jen hýřit. Dodnes je to pro mě na scéně sci-fi hororů naprostá jednička. James Cameron dokazuje, že je to ten správný muž pro natáčení druhých dílů. Jeho talent a vizuální cítění je pastva pro oči. Hutná atmosféra, že by se dala krájet, prokládaná svištícími kulkami a mistrovsky zvládnutými exteriéry planety, nabízí vynikající adrenalinovou jízdu, která nikdy neomrzí. Vrchol vetřelčí ságy, na který potřebuji více hvězdiček. 100% ()

fcreading

Votrelci musia mať všetko, čo by ste museli milovať. Vynikajúca réžia, dej, postavy, hrozivé nebezpečenstvo, akcia, hrdinstvo, bitky, priateľstvo, napätie, hudba, emócie a nakoniec statočnosť. Sci-fi film, ktorý je dokonalý v každom smere. Je to najlepšie pokračovanie, aké v histórií filmu bolo. ()

NinonL

Není to sice už takový nářez jako jednička, ale přesto velmi dobré pokračování. Jen to megalomanství brání dát ještě vyšší hodnocení. ()

agentmiky

James Cameron se po úspěchu s prvním Terminátorem ujal pokračování Vetřelce, a nutno podotknout, že to pojal diametrálně odlišně než Scott. Kde jednička excelovala v minimalismu a důrazu na atmosféru, tak druhý díl se utrhl ze řetězů a předložil nám divákům akční inferno, kde se vetřelčí žíravou kyselinou za žádných okolností nešetří. Jsem v mírném úžasu, že za necelých 20 milionů dolarů dokázal Cameron natočit tak technicky dokonalý film po všech stránkách, za ty peníze neskutečný výsledek. Herecky mě to (opět) bavilo, Sigourney coby Ripleyová nezklamala, z vedlejších postav jednoznačně nejvíce vyčnívá uřvaný a hysterický mariňák Bill Paxton (kdybyste někdo neměl co dělat, tak zkuste spočítat, kolikrát tato postava řekne "man", nedopočítáte se :D). I Biehn coby desátník Hicks potěšil. Za mě z filmu nejlepší dvě scény, určitě nadupané finále s Matkou, to nezklame i po těch mnoha uplynulých letech, plus sekvence, kdy je Ripleyová s tou malou holčičkou uvězněná v jedné místnosti s facehuggerem, ta atmosféra se dala krájet. Suma sumárum, audiovizuální skvost, který si někdy rád zopakuji, ale jednička mě svou tíživostí zasáhla více, to je fakt. Vetřelci si odnáší 8,5/10 ()

Pan Filuta

9/10 Není to zas až tak dávno, co jsem s Rawenem diskutoval na téma nejlepší akční film. Oba jsem se dokonale shodli a zazněly dva návrhy. Vetřelci a T2. Ale srovnání je těžké. Spíše bych podotknul, že se jakoby doplňují. Vetřelci natočil Cameron jako drsnou podívanou s výbornou hororovou atmosférou. T2 je zase z jiného úhlu. U toho se člověk i baví a ne jen bojí. Osobně upřednostňují právě T2, ale těžko říct.... ()

Korbitch

Naprosto fenomenální dílo.Pan Cameron je prostě king a tenhle masakr je jen předvoj jeho největšího orgasmu a tím samozřejmě později byl T2.Oba tyto filmy rozhodně ale sledovat pouze ve speciálních edicích. ()

frashmaker

Camerona nijak zvlášť nemusím ale tohle se nebojím považovat za jeho nejlepší film. Vyvážený děj, zajímaví herci, spousta akce, žádné přeplácané scény, kde by bylo vyloženě něco navíc... Prosté téměř bezchybný film, který si zdejší hodnocení zaslouží jako málo který. ()

LV.Helter

Director's cut. Filmová poézia. Naprostý unikát, ktorý Scottového Votrelca, maximálne valcuje, vo všetkých smeroch. Cameron sa toho perfecionistický chopil. Síce ubudla celková komorna atmosféra, ale Cameron to celkový prevedením a vypravou deja posunol na inú ligu. Pribudlo množstvo akcie, horda votrelcov a čistého/priezračného vizuálu. Napetie a atmosféra by sa tu dala krájať a nie je to len Hornerova zásluha. Srdce rozžiarené a hlava v oblakoch. Nezapomuteľný pocit po skončení filmu. Bohužial koniec je tu moc "detinský" na moj vkus.. Škoda toho, ináč by sa jednalo o zcela výnimočný sci-fi mohument. ()

Alqarin

Cameron popřel zákony sračkoidnosti, když vzal atmosferickou hororovou pecku, přimixoval do ní tunu akce a místo logicky očekávatelné vygumované jízdy ukutil naprosto ultimátní hnusnou sci-fi, stojící rovnoměrně jednou nohou v původním lekačkovém rybníce a druhou v kaluži prvotřídního nářezu. Sorry, Ridley, ale Jimmy je prostě o ten malej ždibec lepší... ()

Paxxx.cz

Jedničku jsem bohužel neviděl, ale dvojka je na svou dobu určitě velmi nadčasovým filmem - skvěla akce, dobré herecké výkony. Na druhou stranu je tu několik typických klišé, kdy se striktně dodržuje to, že na hlavní postavu se neútočí, i když šla v pohodě zlikvidovat...8/10. ()

Tayen

Nejsilnější díl celé série. Zatímco v jedničce se bojovalo proti jednomu "exempláři", tady vetřelci nastupují v nekonečných zástupech. Oproti jedničce stvůra dostává spíše podobu obtížného hmyzu, a ať okolo sebe střílíte, jak chcete, nikdy se nezbavíte všech. Tiché, ale deprimující scény, kdy nevíte, jestli na vás z tamtoho osamělého rohu něco nevyskočí, střídají akční a strhující sekvence. Dokonalou volbou je přidání malé holčičky do děje, která nutí ty drsné, a vypjaté vojáky, brát na vědomí slabý článek řetězu, o který je nutné se postarat. Brilantní zvuk v nejvíce dech beroucích scénách přípomíná kov, a to je to báječné a originální. Ovšem finále s královnou je bez detailů jedna z největších scén hororových sci-fi všech dob. ()

javak810i

Pocit zklamání z prvního dílu vystřídal pocit překvapení u dílu druhého. Cameron sequely opravdu umí. Vetřelci si zachovávají svou hororovou atmosféru, ale přidávají pořádný nášup akce - hlavně přibylo Vetřelců, včetně královny, a také lidí - mariňáků. S Cameronem za kamerou šlo na horu i technické zpracování, takže je opravdu na co koukat. Bál jsem se, ale hlavně jsem se bavil. 5* ()

Laxik

Áčkové sci-fi béčko od největšího z áčkových sci-fi béčkařů, mistra Camerona. Narvaný béčkovými herci, kteří předvádějí béčkové herecké výkony a minimálně céčkové pózy (drsná Vasquézová důkazem). Mezi tím vším jeden roztomilý cukroušek a ve všech ohledech áčková Sigourney ve své nejbéčkovější roli. Napínavý jak kšandy a vůbec nevadí, že víte, jak to dopadne, i když na to koukáte poprvé. ()

kobejn

Nic naplat, než se Cameron rozhodl, že potopí Titanic a že se pak zaseká na Pandoře, točil skvělý filmy, hlavně oba Terminátoři a Vetřelci se ční nad zbytkem jeho filmografie. Když točil jen akční sci-fi byl nepřekonatelnej. Vetřelci jsou super. ()

Džejkop

Lepší, švižnější, akčnější než jednička, první díl měl navrch v tom, že působil více hororově. Ale mně prostě vyhovuje styl dvojky. Víc vojáků, víc vetřelců, víc prostroru. To vše rovná se větší nářez. Právě tady vynikne ta obrovská síla vetřelců, když i tvrdé mariňáky dokáží pořádně vyděsit. Sigourney Weawerovou jsem nikdy moc nemusel, ale role seržnatky Ripley jí sedne jako ušitá a bez ní by to nebylo ono. ()

UncleG

Na světě je jen málo věcí, které nemají smysl. Nemá smysl vsázet Sportku, nemá smysl koukat na záznam ze sněmovny, nemá smysl milovat bejvalky a nemá smysl psát komentáře k Vetřelcům. Většinu canců, které bych tu vypustil, už napsal někdo přede mnou. Takže si neodpustím jen krátkou osobní poznámku: Je určitě hodně pozitivní, že se k celé sérii (1-4) přichomejtly otevřené hlavy a místo neustálého "opakování téhož“ do blba, vznikly čtyři výrazně odlišné filmy. Neříkám, že jsou všechny dokonalé, ale rozhodně jsou originální a každý režisér si v sobě toho aliena odchoval po svém. Takže Cameron, místo aby natočil Scottova vetřelce "znovu a lépe“, natočil ho "jinak a lépe.“ Director´s cut navíc nabízí ještě větší porci zábavy a příběh má o dost logičtější strukturu. ()

Popluh

Hodnocení DC: Atmosférický akční nářez, který je přesným opakem prvního Vetřelce. A z mého pohledu tenhle militantní háv sluší slavné sérii o něco více. Poslední půl hodinka je naprosto strhující a vyvažuje tak chvilkový pokles tempa v polovině filmu. Těch 20 režisérských minut navíc je pro fanoušky série a Cameronova filmu obecně super bonus a bonusem zůstavají i ve výsledném filmu. 80 % ()

aluna

Čekání na rozjezd je sice trošku delší, ale rozhodně se vyplatí, potom je to totiž solidní řežba se vším všudy. Vetřelci Jamese Camerona jsou jiní než Vetřelec Ridleyho Scotta a mně se "dostali pod kůži" víc - výbuchy, spousta potvor a skvělý prostředí planety včetně líhně - jsou zkrátka megalomanštější, jak je u Camerona zvykem. Sympaťák Hicks, android Bishop, malá Newt, pološílená vojanda Vasquez, Burk, krásně lidsky podělanej Hudson a samozřejmě Ripley jsou bandička k nezaplacení. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015