prasecak_cz

Za mě lepší jak jednička - víc akce, víc boje, víc napětí! Opět hrdinka Ripleyová, opět lidská chamtivost. Snímek není laděn tak temně a horrorově jako jednička, ale mě se líbí víc díky výše zmíněným faktům. ()

FrankZabak

Rozhodně nejlepší díl o Vetřelcích. Troufl bych si i říci nejlepší sci-fi film,který jsem kdy viděl. Oproti jedničce přibylo akce a člověk si uvědomí,že i s tlupou mariňáků by neměl vůbec šanci. Třešnička na dortu je souboj Ripleyové s matkou. ()

Edye

Je to akce ! ! ! Je to kult ! ! ! Vetřelec přišel o pozlátko "hororového sci-fi" a v tradici všech 2 dostal všeho víc v tomhle případě, akce, vetřelců, drsnější příšeru (ano slavnou královnu) a konečně i víc bojeschopných lidí co si neserou na paty před každým xenomorphem (čili mariňáků, tedy až na výjimky) a vlastně všeho ostatního. Neodvážím se říct že je to špatně (někdo možná jo, já ne), na to si příliš vážím téhle akční klasiky (a obávám se všech fanoušku s doma na kolenou vyrobenou funkční verzí M41A), nic méně je to o kus vedle než jednička která čerpá především z hororovějších devíz a tím pádem je mi s věkem blíž než 2, ale to je čistě můj subjektivní názor a problém (takže odložit smart guny začíná chvála). I přes tyhle mé výhrady nelze popřít že se jedná o po čertech vypečenou akční jízdu (mladí možná nesouhlasí, ale nebýt těchhle legend nemají dneska na co koukat, tak trochu úcty smradi ) a Cameron tohle opravdu umí, skvělé vyvážení akce a zároveň dostatečný prostor pro seznámení postav a tím pádem větší prožitek jejich osudu na plátně který funguje i po letech (a že jich teda je), je něco co valná většina současných filmů bohužel postrádá (a teď mám na mysli i ty předražené CGI narvané "Mega" filmy) a je to jen škoda. Za zmínku stojí i prodloužená "režisérská verze" která z už tak akčního filmu, dělá ještě akčnější, ale..... Ano ale (zbraně znovu v pohotovosti), jediná výhrada a lehké zklamaní je k něčemu co už jsem nakousnul, na filmu se žel podepsal zub času a i když jsem velmi doufal že právě režisérská verze po vynikající zdigitalizované 1 tenhle problémek vyhladí, nestalo se tomu tak. Přidané scény nejsou pro znalce bonusu bohužel žádnou novinkou a právě více akce a v tomhle případě výbuchů je to co je po letech nejvíc na stáří filmu znát i tak dávám 5 (i když za mě silných 4,5) ()

zucchini

V závěru se film stává soubojem dvou "matek": vetřelčí královny a Ripleyové. Ripleyová zničí královně její vajíčka a sama se stává adoptivní matkou malé Newt. Ve filmu zemře strašná spousta lidí, na kom ale doopravdy záleží, tak je holčička Newt, kterou si Ripleyová zamiluje. Většina hlavních mužských postav naproti tomu vyznívá negativně: jeden je naprosto neschopný, druhý přecitlivělý a třetí je ochotný v zájmu zisku jít přes mrtvoly. Nejvíce mě překvapil android Bishop, od kterého jsem až do konce čekal nějakou kulišárnu, ale ona nepřišla. ()

Homer1912

Tenhle díl se mi líbil mnohem víc než předchozí. Kromě akce totiž nabízí i několik zajímavých témat k přemýšlení - např. kdo jsou ti vetřelci, podle kterých se film jmenuje (většina diváků asi předpokládá, že vetřelci jsou ty "příšery", což je ale poněkud ukvapený závěr, nebotˇ, zjednodušeně řečeno, ti tvorové byli na té planetě dříve než lidé; další možnost je dívat se na to z pohledu lidí, kteří obývali planetu - "příšery" vnikly do jejich obydlí, a proto jsou ony těmi vetřelci). Jenom je škoda, že mě nikdo nevaroval, že tento film je určen pouze pro lidi, kteří neslyší nebo mají opravdu velkou trpělivost (vydržet přes 2 hodiny poslouchat, jak nějaká holka ječí, je opravdu výkon hodný uznání)... Kritéria pro hodnocení filmů, která uplatňují zdejší uživatelé, mi nadále zůstávají záhadou (i bez toho ječení by si film zasloužil max. 4 *... no dobře, bez toho max., prostě by si zasloužil 4*). POZOR, SPOILER Vůbec se mi nelíbilo, že se vetřelcům podařilo utéct. ()

DavidAAAA

Tady se snad všichni posrali, co tohle dělá v TOP žebříčku? Se zas klasicky hodnotí jména? Ano, režie výborná, efekty skoro dokonalé, ale to je asi tak všechno. Dějová linie má děr jak zralý ementál, dost velká část dialogů je na hraně stupidity, spousta totálních nesmyslů. Většina herců je super, ale Weawer je totální šlápnutí vedle, ten její vystrčenej pysk a rádoby odhodlanej pohled je na zabití. V jedničce šlapalo skoro všechno okolo, tak to docela ušlo, ale tohle je prostě hrůza. A navíc to zabíjí absolutně tragický český dabing. ()

Blablador

Nejlepší akční sci-fi film všech dob! Nadčasová věc, která i po třiceti letech strčí do kapsy jakoukoliv jinou produkci. Special Edition rulez! ()

Wiceman

Fíha ... po vosliznutym šmejdovi z jedničky nikdo asi moc nečekal, že ho pokračování překoná. No a ... překonalo. A to že dost. Ripleyová se vrací o xxx let později jen aby zjistila, že na LV - 426 si pár blbejch šašků postavilo kolonie, což by bylo fajn, kdyby nebyla celá planeta prolezlá těma voslizlejma sráčema, co ve tmě nejsou vidět. Tedy do chvíle, než vás Monster killne :D V jedničce byl jen jeden a jak si poradil s celou posádkou Nostroma a teď si vemte, že jich tu je najednou gazilion plus jejich obří a nasraná královna a vy v tomhle bordelu pobíháte s bandou drsnejch vesmírnejch mariňáku a hledáte přeživší. No nic moc job to Vám povim. Výbornej počin Jamese Camerona, kterej tenhle žánr postavil na velmi solidních pevnejch základech a i dnes si stojí (čteme funguje) velice dobře. Perfektní atmosféra byla dobrá už v prvním díle, ale tady je dovedená k absolutní dokonalosti. Skvělá práce, skvělej film, skvělý herci, skvělá hudba, skvělí příšery. Pět hvězd jak vyšitejch. ()

andydufrsn

Hodně, ale hodně slabé pokračování. Ve kterém se jednička postavená na skvěle vypracovaném napětí změní v úplně obyčejnou přitroublou akční střílečku. Jediné co film aspoň krapet zachraňuje jsou triky. ()

lukas.pukas.

rok 1986 to se filmy museli točit trochu jinak , žádné zelené plátna a ani počitačově dodělaváne efekty,to se muselo udělat všechno hezky pěkně ve studiu, chcete bojové vozidlo? uděláme bojové vozidlo speciálně pro tento film. A to je ten důvod proč se tento film stal tím čím to je , protože to všechno něco stojí a musí se to vrátit , tady se u toho muselo přemýšlet , opravdu i po tolika letech není co vytknout už 86roce natočili prvni verzi skypu , hybernace , atd.Nezlobte se na mě ale já to zelené plátno poznám a vemte si film MAD MAX, tam se to dělalo hezky pěkně postaru (až na pár vyjímek)a jak se to povedlo, a je to jenom o tom že se jede tam a z5:-) No a tet k vetřelcům,kdo to neviděl nemá právo snad ani chodit na tenhle server:-) za mě Cameronovo nejlepší dílo, první polovina má náběh který vás dostane do děje aniž by jste museli první díl ,seznamite se ze všemi postavy ,a už se nemůžete dočkat až uvidíte tu obludu , a od druhé půlky to je jenom napinavá akčně hororová podívaná která skončí a pak vlastně neskončí a naloží vám 2x tolik . ()

Flexkillah

"Vasquezová, nespletli si tě s chlapem? Ne, a tebe? " Dnes již kultovní film, který bezesporu patří mezi klenoty žánru scifi, osobně mě více zaujal druhý díl než první, film jsem viděl už jako párletý parchant a noční toulky na wc jsem nějaký čas vskutku zredukoval na minimum. Řekl bych, že i dnes je to stále legendární film a věk mu rozhodně na kvalitě neubírá. Vetřelcům zkrátka prospělo víc vetřelců, víc vypálených nábojů a hlavně husí kůži nahánějící atmosféra, která by se dala krájet i lžící od bot. Už jen prostředí na planetě, déšť, vylidněné ulice, prostory stanice, dechberoucí a úžasná práce. A hlavní hrdinové? Najdete zde charaktery, které si prostě musíte zamilovat (RIP Bill Paxton). Příjemná je i přítomnost Michael Biehna, Ripleyová - k tomu snad není třeba co dodávat. Rozhodně jeden z filmů, které před kremací či případným zasunutím do penálu nutno vidět. ()

Ospalek

Akčňák jak má být, rozdíl mezi prvním a druhým dílem je patrný a řekl bych, že je dobře, že se tak stalo. Svižné a napínavé až do samého konce. A ten účes Ripleyové je boží. ()

70s80s90s

7 rokov po trháku od Ridley Scotta prichádza na rad druhý diel, ktorý si zobral na starosť režisér akčných filmov James Cameron. Temnú vesmírnu prázdnotu jednotky strieda vojenská mašinéria dvojky. Nuda neprichádza do úvahy. Dej a napätie sa neustále stupňuje a votrelcov je oproti prvému dielu nespočet. Pri pozeraní si vždy spomeniem, ako som si v detstve lepil k sebe dva umelohmotné samopaly, ako to robila Ripleyová v tomto kinohite. ()

JaraJ

Mám opravdu rád sci-fi a s ním i Vetřelce, ačkoliv jsem všechny filmy viděl teprve nedávno, a to v režisérských verzích. Po prvním filmu, který se mi opravdu líbil svou atmosférou a ačkoliv jsem čekal silnější kafe, byl jsem spokojený, přicházejí Vetřelci Jamese Camerona a já říkám: „Co to sakra?!" Nic proti akčním filmům, dobře zpracované akce není nikdy dost, jenomže v tomto případě je velký problém v tom, koho si tvůrce vybral za „plechovky na odstřel." Hned na začátku jsem se musel přenést přes pozměněný vzhled vetřelců, který sám o sobě narušuje onu záhadnost a monstra vypadají dle mého spíše směšně. A tak je to s celým filmem. Z vetřelce, z té bytosti, vyznačující se záhadným typem jakési pokroucené inteligence, se stala zvířata, která nabíhají tupě na odstřel po stovkách a i ta nejmenší pistole ve filmu jich po pár výstřelech skolí hned několik. Zřejmě mě ovlivňuje, že jsem po prvním filmu začal hrát videohru Alien: Isolation, ale nemyslím si, že by se s nepřítelem, jakým je vetřelec, mělo bojovat takto snadno. Z filmu jsem byl tedy neskutečně zklamán, což časem umocnilo také uvědomění, že organismus, potřebující k rozmnožování královnu, není ani v nejmenším dokonalý a tento Cameronův tah udělat z vetřelců „obyčejný" hmyz, podráží nohy celému původnímu záměru. Stále však doufám, že časem dostaneme nějakou informaci, vyvracející nutnost královny v cyklu a potvrzující tak vystřiženou scénu z prvního filmu, ačkoliv po preguelových filmech si nejsem jistý, jestli by další byl dobrý nápad. Suma sumárum, máme zde film, který na mě působí zbytečně dlouze, s nepříjemnými charaktery a směšnými vetřelci. Dávám 2* a tím jej umísťuji ve svém žebříčku dokonce i pod Vzkříšení, které mě na rozdíl od tohoto filmu alespoň pobavilo. Díky, Jamesi Camerone. ()

Vedjat

4 hvězdičky díky nostalgii. Je to úplně jiný film než Vetřelec Ridleyho Scotta, nicméně v době svého vzniku nadčasový a má silné momenty. Cameron to rozjel ve velkém stylu. Banda mariňáků s trapnými hláškami, na hony vzdálená profesionálním vojákům, ponurá a nevlídná atmosféra vybydlené planety, světelné efekty, technické vychytávky a hrůzu nahánějící stádo vetřelců. V závěrečné části filmu už nezbývá nikdo akceschopný. Důstojnice Ellen Ripley (Sigourny Weaver), vybavena plamenometem, automatickou pulsní puškou s granátometem, se vydá zachránit jediného přeživšího kolonistu – holčičku Newt (Carrie Henn). Nalezne ji v doupěti vetřelců, kde se střetne s ohromnou vetřelčí matkou, právě snášející vajíčka. Ta se po vypálení svého hnízda odtrhne od megakladélka a začne jednat. Rypleyová poznává, že se nevyplácí nasrat matku. Armáda vetřelců, adekvátní počtu kolonistů/hostitelů, se stáhne a od té chvíle jsme diváky konfrontace dvou individualit. Rypleyová s holčičkou v náručí prchá před obludou, vetřelec, aby ji dostihl, použije výtah a následně se nepozorován přemístí do záchranného kosmického plavidla. Závěrečný souboj je již impozantním finále. Rypleyová v robotickém nakladači uštědří matce několik drtících ran a nakonec ji shodí ji do nákladového prostoru. Následuje scéna, ve které několikatunové monstrum visí hlavní hrdince za nohu. Ani síla umocněná podtlakem z otevřených dveří do vesmíru Ellen nepřemůže, za což ji pochválí android Bishop…“Slušný výkon, na člověka“. Bylo první vejce nebo matka? ()

Drinovak

První hodina filmu se mi celkem líbila,ale druhá polovina mi moc nesedla.V prvním díle jsem měl strach z vetřelce, poněvadž jsem nevěděl kde zrovna muže být schovaný,nevěděl jsem čeho je schopný a to mi přivádělo pocit nejistoty.Po nějakém čase jsem zjistil,že je velmi odolný,chladnokrvný,přizpusobivý na prostředí a až hrozivě inteligentní predátor.Potkat ho osobně,tak koktám pozbytek života schovaný v trezoru.V druhé polovině tohoto dílu tento pocit absolutně zmizel a zbyla jen přestřelka do plyšových zvířátek plněné horkou polívkou.Nejvíce ze všeho se mi ale příčil závěrečný boss-fight.Opět jako poslední zůstala na nohou statečná holka Ripleová a akce asi nebylo dost,tak ji ještě pošleme do sršního hnízda ( naprosto přebytečná scéna ).Sice se mi moc nelíbila akce v tomto díle,ale byla uvěřitelná.Souboj titánů do tohohle filmu nepatří. ()

baronGrga

Cameron si dokázal dát jedna a jedna dohromady, čímž vznikl film nejen o vícero vetřelcích, ale také sequel, který se dokázal díky odlišnému přístupu režiséra vyrovnat zdánlivě nevyrovnatelné jedničce. Vetřelci už logicky nemohli těžit z neklidu divákova, jenž trnul hrůzou, co očekávat od velkokapacitního kurníku na LV-426, a tak naopak tohoto vědomí, kdo že to na hřadě vyčkává na pevné obejmutí, využívají a právě díky němu vám zajistí od prvních minut opět řádné tetelení. Na místo, které totiž podle všeho právě trhlo rekord ve vetřelčí porodnosti, posílá Cameron zhruba desítku vojáků, kteří sice mají tolik zbraní, že jen na jejich vyjmenování padne 20 vteřin filmu, detektory pohybu snad s ještě lepším zvukem, než co měli vesmírní pošťáci z jedničky, odhodlání ostravských hooligans při návštěvě Letné a Ripleyovou v apartních Reebookách jako poradkyni, jenže kdo ví, ten musí souhlasit s holčičkou, jejíž vysokofrekvenční křik musí být i ve vesmíru slyšet, a jednou z jejích mála replik "it won't make any difference". Co se ale opravdu povedlo, je finále s vetřelčí královnou. Ne snad kvůli královně samotné, za kterou spíš procenta strhuji, protože ta nemá s Gigerovými monstry kromě čumáčku společného téměř nic. Ale to, co se odehraje mezi Ripley a královnou, a to úplně beze slov, je totiž naprosto strhující a možná vůbec to nejlepší z celého filmu. Nejen kvůli intenzivnějšímu zážitku právě z finále, ale i kvůli scénám z ještě fungující kolonie Hadley´s Hope doporučuji 150minutový director´s cut a dávám pět hvězd. 85 % ()

dodo357

Vetřelci. Po 50 letech v unikovém modulu se Ellen Ripleyová probudí ve vesmírné stanici kde zjistí že planet ze které si před padesáti lety přievzli na loď Vetřelce, je teď obydlená a žijí tam lide, ale nikdo se neozivá zpět. Proto tedy bude muset podstoupit s novou posádkou záchranou misi a vrátit se zpět. Pokračovaní je dobře udělané a hlavně davá smysl narozdíl od většiny pokračovaní. Prostřední je více Vetřelecké takže se víc vžijete do jejich prostředí. Hudba je stejně dobrá jako v 1. díle této ságy. Herci mají charizma a ke každému si vybudujete nějaký vztah. Pro mě je snímek Vetřelci od Jamese Camerona příjemné pokračovaní. 5/5 hvězd. A nezapomeňte, ve vesmíru vás nikdo neuslyší křičet. ()

megacik

Toto dielo, to je Mekka....keď sa mu nebudem klaňať, tak ho aspoň budem uctievať...a ako tak čítam, tak vôbec nie som sám. Na to, v ktorom roku toto vzniklo, sú efekty stále výnimočné a nestratia sa ani v dnešnej šedi najnovších vysokorozpočtových trhákov. Atmosféra a dej 101% ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015