Príbeh filmu je zasadený do roku 2041, keď ľudstvo používa veľmi vyspelé technológie a ústava všetkým občanom garantuje právo na „jeden celý život“. Po neprirodzenej smrti, ako je napríklad autonehoda alebo teroristický útok, tak môže byť človek obnovený zo svojej digitálnej zálohy. Stačí si každé dva dni pravidelne vytvárať digitálnu zálohu svojej osobnosti – „bod obnovy“. Ale zaslúži si vôbec ľudstvo právo na druhú šancu? (Continental film)

Hall900

Připomíná mi to ruský film Guardians.  Přiznejme si to, Bod obnovy asi někdy nebudou cílem klasickým cinefilů,  Takže je jeho béčkovost a divadelní, místy až ochotnické herecké výkony něco co  vlastně nevadí . Horší je však ubíjející tempo a  veskrze hnusné lokace . Čemuž navíc vůbec nepomáhá otázka v které realitě se film vlastně odehrává.  Jestli v této roku 2041, tak jsem ochoten dát i odpad . Protože v tom případě je sofistikovanost gadgetů a většina rekvizit ( Citroën XM ,Škoda Octavia, Smart, obchodní dům Kotva, chybí snad jenom Libeňský most ) opravdu wtf.  Všudypřítomné Iveca vartující po městě je pouze takový cukřík na vrchu koláče s tím že v této vizi budoucnosti to vypadá že slovo robot stále označuje brigádníka se čtyřmi exekucemi na krku. A to je právě největší problém tohoto filmu.  Pojem Sci-fi bývalo až dosud vnímáno jako dílo  zabaleno  doslova v kulisách smyšleného pokroku . V podání Bodu obnovy je to ale spíš naopak . Bod obnovy je asi první Sci-fi u kterého si připadáte jako když koukáte na stránky Wishe a ani z legrace vás nenapadne :jé to je cool  to bych chtěl.  A je to  právě cit pro detail který mohl Bod obnovy zachránit.  Bohužel.  Zkrátka rok 2023 by se dal číst i jako rok neuvěřitelně prázdných sci-fi  filmů. Ani v tomto film nevybočuje. ()

varg

Na sci-fi žáner som dosť citlivý. Tomuto filmu dávam 1 hviezdu 18% za snahu ... prvých 20 minút bolo fajn, prekvapenie dobrá robota ... potom prišlo 10 minút utrpenia vypol som to hodil za hlavu ušetril desiatky minút života .... ()

LooX

Jak začít? No asi prvotními pocity - čumíte na plátno a nevěříte ze se díváte na český film. Ať jde o vizuál, soundtrack, námět….  Ano, má to místy trochu jalové dialogy. Je tam dost hluchých míst ve scénáři kdy nejsou některé věci dostatečně nebo vůbec vysvětleny a akce je tam poskrovnu, ale…. Ale jako celek to působí vážně skvěle a vizuálně fantasticky.  A ne na poměry českého filmu, ale všeobecně. Samozřejmě to není Blade Runner, ale taky to stálo miniaturní zlomek jeho rozpočtu… Tohle není ,,vztahová romantická komedie” kde každý píchá s každým a je to sranda, ha ha, a kde šedesátiletý Langmajer je ultramacho po kterém každá sukeň vlhne. Tohle je vážně míněné světově působící sci-fi které mě dostalo.  Má své minusy, nepopírám to a jsou viditelné. Ale skoro cely tým jsou debutanti a to nezbývá než smeknout.  Na závěr bych rad dodal ze českými filmy až na par výjimek opovrhuji a rozhodne na ne nekoukám v kině ( a většinou ani jinde ) a na tohle jsem zašel 3x. A koupil si Blu - ray. Protože takovéhle filmy by se podporovat rozhodně měly. Takže doufám ze příště za víc peněz a s trochu lepším scénářem. Ale i tak, znovu, klobouk dolů. ()

Kritickej

Počáteční nadšení postupně ubil těžce průměrný scénář. Hlubokou poklonu tak zaslouží hlavně vynikající výprava. Takhle uvěřitelně vypadající budoucnost se sci-fi prvky se jen tak nevidí. ()

Sexton

Je to levná, ale krásně zpracovaná kopie Blade Runnera, to se asi shodneme, ale ta výprava?! Kdyby Vám vrcholní manažeři IT firem řekli, že jediný způsob jak odstranit virus, který napadl firemní servery, je najít tvůrce toho viru, tak to rovnou ty firmy mohou zabalit a o samotném závěru firlmu se nemá cenu ani zmiňovat. Rád bych se obnovil do doby před filmem a ušetřil čas. ()

naytsirk

Já českou kinematografii sleduju, podporuju, chci, aby byla dobrá a chodilo se na ní do kina... Ale jen pro to, že je to Český a "jiný" to nemůžu nadhodnocovat.... Určitě se jedná o vizuálně kvalitní snímek, o tom žádná. Ale tím to asi končí. A ještě hlavní hrdinka je hezká.... Ale i přes půvab jsem si k ní nevytvořil žádný vztah a to platí i pro ostatní postavy ve filmu. A příběh jako takový je velmi jednoduchý a takový neslaný nemastný... celkově nemůžu dát víc než dvě hvězdy... ()

soukyd33

Ten film je strašně přesaturovaný. Díky tomu jsou některá světla jsou moc zářivá. Vizuálně je to úžasný, na naši tvorbu. Jen si hrajte s mozkem. To nedopadne dobře. Poznámka: Že jsou všechny texty v češtině, to je u těchto filmů hodně nezvyk. Poznámka: Škoda že je tam ta slovenština. Poznámka: Film zdaleka neukázal co se očekávalo. Už druhý den jsem si prakticky nepamatoval, co se vlastně stalo. Hvězdiček 2 ()

mikruu

No... Není zo zrovna můj šálek hrnku, ale dal jsem tomu šanci. Půl hvězdičky za vizuální efekty a za ten Citroen XM, rádoby v elektrice. Děj mě až tak nezaujal. ()

nudlis

Obávám se, že nebudu sdílet nadšení spousty ostatních diváků v tom, že i tady někdo natočí pěknej sci-fi film. Počítače dneska dokážou vykouzlit ledacos, takže když jsou peníze, nápad a tvůrci to neodfláknou, dopadne to takhle. Ano, to se povedlo, pěkně si s tím vyhráli. Casting se povedl jakž takž taky - až na pár výjimek nejde o tradiční obsazení vymetačema seriálů a plytkejch českejch sériovejch "komedií". Co mě pobavilo byly Neužilovy pršipláště (zvlášť ten s klopama ze zátěžový gumový podlahy), ve kterejch vypadal jak sedmdesátkovej estébák. Taky přestavby aut na "ty z budoucnosti" byly vtipný - devadesátkový Citroen XM a Toyota Previa a současná Ochcávka. Co mě moc nebavilo byla snaha tvůrců zasadit příběh do mixu nálad "jako" z Blade Runnerů nebo Potomků lidí. Celkově je film (na český poměry) výjimečnej pěkným prostředím a snahou o netrapný sci-fi ... A to je asi tak všechno. Ale vypadá to, že pan Hloz má potenciál a když to neposere nějakým zbrklým rozhodnutím nebo nepodlehne tlakům sponzorů, mohl by v budoucnu vytvořit něco ještě zajímavějšího. ()

UncleMorty

Šmarja Motoko Kusanagi nám zase zdrhla na dovolenou a v Čechách udělala tenhle cyberpunkovej mrdník! Bod obnovy je snad první a zatím jediné novodobé kvalitní scífo, které není napsané pro zdegenerovanou většinu české populace, ale nebojí se jít proti světu širšímu publiku. Ano má to dost nelogičtností, ano není to úplně originál, ale pořád je to na Českou produkci hodně nahoře. 4 fízlové z 5 ()

a-ja

Sci-fi ráda nemám, ale tohle se mi líbilo vcelku dost, bylo to svižný, dvě hodiny uběhly jako nic. Jen teda Andrea Mohylová je taková kamenná tvář (ale aspoň neokoukaná), Neužil tu vypadá přesně jako v seriálu Metoda Markovič (odehrává se v letech sedmdesátých) a taky neoslnil zvuk (dobře, že jsem nevypnula titulky). ()

vinducha

Pocitově spíš za 3 , ale  s ohledem na současnou kvalitu české tvorby . Tohle je o dost profesionálnější , než cokoliv jiného z poslední doby. Ale pořád je to takové minimalistické , spíš do komorna laděné scifíčko. ()

Polux

6/10 | Na jednu stranu respekt, že něco podobně brakového se u nás protlačilo až do produkce (tak přece jen to jde), na druhou stranu zklamání, že takový slibný potenciál se do značné míry vyhodil do koše. Produkční hodnoty (výprava, triky, kamera, hudba) jsou na tuzemské poměry pomalu zázrak, bohužel všechno ostatní (režie, scénář, herci) je na tuzemské poměry obvyklý standard, tj. v těch lepších momentech neurážející průměr, v těch horších vyloženě bída. | Premisa vykrádající Altered Carbon a plno dalších sci-fi klasik není nic proti ničemu, ale tady se bohužel zapomnělo na to, že ve slavných předobrazech to atraktivním sci-fi set-upem nekončilo, ale naopak vše (příběh, charaktery, emoce, atmosféra, podtext, atd.) začínalo. Scénář plný logických nedotažeností (reinstalovat sw na fyzicky poškozený hw je tak trochu k ničemu, takže jak přesně funguje zdejší zálohování, když dojde k fatálnímu poškození životně důležitých orgánů?), nevzrušivý televizně-inscenační děj, šroubovité dialogy (jako by se scénář napsal původně v angličtině a teprve následně se (otrocky doslovně) přeložil do češtiny), až na čestné výjimky ploché a v některých případech až toporné herecké výkony a finále, které úplně vyšumí do ztracena. Kudos za fakt, že něco takového se tady netočí už dlouhé dekády a odvahu všech zúčastněných to zkusit, ale skončilo to bohužel někde na půli cesty. | PeZet ()

Thalin

Na filmu mě rozhodně zaujala ta myšlenka a vizuál. Na české poměry je to povedené sci-fi. I když jsem poměrně podobnou myšlenku už četla v jedné knižní sérii, ale tam to fungovalo trošku jinak, co se týká absolutní smrti. Možnost se zálohovat a tím trošku občůrat smrt je zajímavá a film s ní pracuje dobře, pokud jde o technickou stránku věci. Co mě ale moc nechytlo bylo časté kličkování, z místa na místo, z řečí do řečí a člověk čekal, kdy konečně padne nějaká vážně užitečná informace. Po chvíli divákovi přijde, že ho děj tahá neustálými dialogy trošku za nos, aby ho u filmu udržel. Ono totiž nebýt té možnosti obnovy, která je tu řečená, tak je to vcelku průměrná detektivka. Je sice fajn, že tu budoucnost není vyobrazená přehnaně technicky a futuristicky, ale až na pár chvil člověku ani moc nepřijde, že by se to mělo v nějaké budoucnosti odehrávat. Hlavní hrdinka mě taky moc nezaujala. Herečka prostě musela pracovat s tím, co její postavě napsali a přišla mi spíš, jako uspávačka hadů. Ale protože jsem neměla od filmu kdo ví jaké očekávání, pořád to vidím docela kladně. Jen to není něco, co by mě vystřelilo do nějakých wow rovin. Na naše vody je to ale pořád slušně odvedená práce. ()

Tak.normal

Nevěřila bych a během sledování jsem to několikrát komentovala, že tohle opravdu snad ani není české. Nemůže být, protože tohle my točit neumíme, fakt nám to nejde. A tady obrat o skoro 360, protože to bylo fakt dobrý a uvěřitelný. Dobrý výběr herců, škoda snad jen toho, že bylo móc brzy jasné, odkud vítr vane. Ale nezačalo to nudit, i když bych si dokázala představit rychlejší scény, na můj vkus hodně pomalé. Mohylovou jsem snad doteď v ničem neviděla, předvedla takové Cageovské hraní - jeden ksicht všude, ale to bylo ku prospěchu. ()

milbelQ

Absolútne prehnané hodnotenie je spôsobené lebo však CZ+SK+PL 🤔 ❓ Ak sa v čomkoľvek i keď len na pár sekúnd objaví akože tzv.herec - hlavný tribúnovy prihriaty vreskľúň STANKE,  film bude kategória D - - 👎👎👎 Viac ako dve minúty mal priestor Ondrík a opäť ma presvedčil, že nie je a ani nikdy nebude aspoň podpriemerný herec. Bod obnovy pripravovali 9 rokov - FAKT ? To tak dlho trvalo dať dokopy všetko to vykradnuté ❓👎 Tento nepodarok je ODPAD 👎, ale 1* som dal preto, mali odvahu, žiaden SEX, dokonca žiadna čo i len skrytá propagácia LGBT 👍👍👍👍 ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky