Kelly se dozví o úžasném bohatství ve zlatých prutech, které si Němci ukryli v malé francouzské bance hluboko na nepřátelském území. Seržantu Crapgameovi je hned jasné, jak báječný nápad Kelly má, a naverbuje tu nejbláznivější četu tankistů, jakou jste kdy viděli. Když bojová jednotka přijme ještě drsňáka Velkého Joea, může celá akce začít. Generál Carroll O'Connor je na velitelství poučí, jak mají zaútočit na nepřátelské území. Kdyby jen tušil, o čem je poučuje! (oficiálny text distribútora)

Jino

Válečný film s hromadou nadsázky a poněkud netradiční westernovou zápletkou, v němž není nouze o sympatické ústřední postavy v čele s Eastwoodem, Savalasem a neméně zábavným Sutherlandem, vystupuje díky svému zpracování mezi nadprůměrné snímky, ať už na pomezích válečných filmů či v Eastwoodově bohaté filmografii. Kellyho hrdinům bohužel schází propracovanější scénář. Ten stojí v podstatě jen na jedné dějové lince (šílená zápletka v níž se mají vojáci dostat až k němci střežené bance) a charakterech postav. Na skoro dvě a půl hodiny filmu je to opravdu málo. Naštěstí tuto neduhu překrývá pohodová a komedií odlehčená atmosféra. Vtipné hlášky jsou tady na denním pořádku a tím odsouvájí válečný žánr tak trochu do pozadí, což je jen a jen dobře. Jo a abych nezapomněl, hudba je výborná. Škoda toho scénáře. 80% ()

C0r0ner

Což o to, nápad, zpracování i herci, to bylo všechno na jedničku, nicméně ta stopáž to bohužel zcela zbytečně posílá do vod průměru. Chápu, že tenkrát se ty filmy tak točily, ale podle mého to prostě bylo určitě o 45 minut delší, než mohlo být. Škoda, ale i tak celkem fajn film. 65% ()

pakobylka

Kterak vidina zlatého pokladu dokáže spolehlivě probudit bojovného ducha, vynalézavost a odhodlání k hrdinským činům ... S "Mrchožrouty“ s Jean-Paulem Belmondem v hlavní roli se Clint Eastwood alias Kelly a jeho hrdinové měřit nemůžou - ale místo na slunci jim náleží po právu, neboť poněkud kovbojský náhled na Druhou světovou jim umožňuje využít ve vrchovaté míře nadsázku říznutou ironickým, místy trochu trpkým úsměvem. ()

zette

Nejsem zadny obdivovatel valecnych komedii a ani tato me nametem uplne nezaujala. Ale napaditou rezii, soundtrackem a hereckym obsazenim si me film umel ziskat. ()

mortak

Začátek sedmdesátých let - Amerika se bouří proti Vietnamu, Francie žije ozvěnou Mai 68 - západ věří, že války jsou navždy minulostí. A tak se v Kellyho hrdinech sešel celý svět (test: kolik národností se sešlo v jedné četě?), rozhodl se vykašlat na válku a zajistit si krásnou budoucnost. Rozhodně je na co koukat - Clint ve spojení s hláškujícím hipízákem Sutherlandem a věčně naštvaným Savalasem nenudí ani minutu. ()

campix

Eastwoodovi je jedno jestli jde o divoký západ nebo Francii za Druhé světové války, prostě je totální badass a nic ho nedokáže zastavit. Líbila se mi premisa. Skupina vojáků si chce ještě alespoǹ vydělat, když už nasazují krky ve válce, a tak se vydají za nepřátelské linie vykrást nacistickou banku. Bohužel její zpracování pokulhává nad podobnými díly z šedesátých a sedmdesátých let, kde jde o větší realistično. Tady si američané razí cestu nepřátelskými jednotkami bez větších potíží a hromady skopčáků padají na zem. Když ještě vezmeme v potaz, že to má přes dvě hodiny, tak bohužel nefunguje tolik ani komediální stránka. V daném ranku jsou i lepší kusy. ()

hans500

Kellyho hrdinové jsou netradičním válečným snímkem. Po stránce příběhu film mírně pokulhává (ovšem námět je celkem originální), to ovšem vynahrazuje velkým množstvím humoru (brilantní hlášky), spoustou akce a vynikajících hereckých výkonů Clinta Eastwooda, Tellyho Savalase, Donalda Sutherlanda a dalších (Harry Dean Stonton...). Nadprůměrná stopáž s přiměřeným tempem, perfektní režie Briana G. Huttona, taktéž hudba je výborná. Vlastně jde o válečný western s výraznou komediální linií (např. scéna Eastwood, Savalas a Sutherland vs. tank, v přesném duchu Leoneovských westernů je zkrátka dokonalá). Předchozí Huttonův film "Kam orli nelétají" je sice lepší, ale přesto si Kellyho hrdinové zaslouží 4,5*. Dost možná jedna z inspirací pro Tarantinovy Hanebné pancharty. ()

Mrkvič

Akcí našlapaná válečná honba za zlatem. Pár známých tváří, ale všechny zastíní pošahaný zarostlý Sutherland. Pořád to ale má 144 minut, během kterých se toho ani moc nestane. Takže lepší honba za zlatem uprostřed válčení jsou určitě Belmondovi Mrchožrouti. ()

Mirokukii

Nesmírná porce zábavy, napětí a dobrodružství v honbě za zlatem hluboko za nepřátelskou linií, kde se to nácky jenom hemží. Eastwood, ten co má plán. Savalas, ten schopný velitel. Sutherland, ten naprostej magor, co mu někdo nějakým zázrakem svěřil velení tanku. Skvělá akce, hlášky, vtipné situace, a vůbec vyznění celého filmu, které je třeba nebrát příliš vážně, a kterému nechybí ani ten správný westernový moment. Hrdinou se stanete tehdy, pokud o to neusilujete. ()

Mr.Bulanek

Joe a Kojak se vydali za nepřátelskou linii pro zlato. Všechny postavy byly super napsané a zahrané. A největší frajer pro mě byl Oddball, IQ Tiqe taky mi připomínal Olega. No hlavně myslet pozitivně a dát filmu 5*, protože to byla parádní jízda se spoustou dobrých momentů. ()

JohnSmith

Výborná zábava od začátku až do konce. Nejvíc asi utkví v paměti podivínský Donald Sutherland nosící na psích známkách železný kříž a nesnášející negativní vlny. ()

Autogram

Film z druhej svetovej na štýl dobrodružného filmu a trochu na štýl MASHu, kde sú vojaci vždy dokonale čisti a upravení a vojna nie je špinavá ani hnusná, a okrem priameho boja všetko vyzerá ako chlapská dovolenka v zelenom. Nechýba dokonca aj hipísacká banda so štýlovým zabíjaním Nemcov za zvukov country hudby a bojuje sa ani nie o životy a ideály, ale o zlatý poklad ako na divokom západe. Často som mal pocit až propagandistického filmu o úspechoch amerických vojakov, len sa minuli s dobou o niekoľko desaťročí. Slabšie tri hviezdy aj kvôli zdĺhavosti filmu. ()

Jello Biafra

Uprostred tvrdých bojov v Normandii dostane skupinka amerických vojakov príležitosť si pre seba ukradnúť poklad zlatých tehál. Tie sa však nachádzajú hlboko za nepriateľskou líniou a sejf je chránený príslušníkmi 1. divízie SS Liebstandarte. Akciou a vtipom nabitý film, kde exceluje trojica borcov Eastwood - Savalas - Sutherland. ()

BMAJTZ

Přesně filmy tohoto typu si užívám úplně nejvíc. Má to akci, dělá si to legraci samo ze sebe a je to poměrně vtipné. Když k tomuhle mixu přidáme zajímavé herecké obsazení dostáváme na můj vkus výborný odpočinkový film, nad kterým sice přemýšlet nemusíte ale přesto vás neskutečně zabaví. A nejlepší herec v tomhle fláku je jednoznačně Donald Sutherland, hodně ujetá postava. ()