Kojak

Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (1973–1978), 95 h 35 min (Minutáž: 45–52 min)

Tvorcovia:

Abby Mann

Predloha:

Selwyn Raab (kniha)

Scenár:

Jack Epps Jr., Halsted Welles, Abby Mann, William P. McGivern (viac)

Telly Savalas, Dan Frazer, Kevin Dobson, George Savalas, Sylvester Stallone, Roger E. Mosley, Lee Wallace, Michael Mann, Ken Foree, Robert Alda, Louise Sorel (viac)

Telly Savalas ako policajný poručík Theo Kojak neúnavne dokazuje newyorskému podsvetiu, že do starého železa zďaleka nepatrí. So zmyslom pre cynický humor, túžbou po spravodlivosti a spôsobom sebe vlastným bojuje proti zločinu v južnom Manhattane bez ohľadu na to, čo si myslia jeho šéfovia. Kojak sa s nebezpečným podsvetím nemazná. Vezme si svoje typické lízatko a vyráža do zapadnutých uličiek odhaľovať zločin… (TV JOJ)

Big Bear

Kdyby Telly nenatočil už nic jiného, tak seriálový Kojak mu zajistil nehynoucí slávu. Mně na tomhle seroši baví nejen Kojak sám, ale i ta doba sedmdesátých let. Manhattan brázdí neskutečné káry vskutku mamutích rozměrů a všemožných tvarů, přičemž zádím dominují dlouhé pruhy rudých světel... Lidi sou oháklí dle té doby, široké límečky, kotlety.. prostě sedmdesátky. Občas si to jako jednohubku v telce dám. V souhrnu se jedná o solidní televizní průměr s chytlavou ústřední melodií. Tři klobouky. * * * ()

worm14

Dnes už pěkně stará klasika. Místy seriál ztrácí dech ale celkově Kojak úroven má. Takový seriál na všední odpoledne. Telly Savalas už zůstane pro všechny lidi poručíkem Kojakem. Byla to jeho životní role a snad všichni Kojaka znají. U nás se Kojak svezl s vlnou amerických seriálů v 90tých letech, ale to mu rozhodně kvalit neubírá. ()

swed

Nízké hodnocení mnoha seriálů je mi záhadou (stačí porovnat zdejší výsledky s imdb!). Vsadím se, že většina diváků tyto seriály ani neviděla, nebo se jejich hodnocení opírá o letmé zhlédnutí několika epizod, které si nedokážou zařadit do příslušného kontextu. Nejinak je to v případě tohoto seriálu. "Kojak" je průkopníkem v oblasti krimi, s výbornou atmosférou, prokreslenými postavami a reálným scénářem. Dnešní hyper-moderní seriály typu "CSI" sázejí pouze na efekt a ve srovnání s "Kojakem" působí velmi naivně a nereálně. Zdejší hodnocení (nejen) tohoto seriálu je tedy důkazem, že většina hodnotících viděl "Kojaka" maximálně z rychlíku. 8/10 ()

Garch

"Poručíku, něco nového?" "No jo, češu si teď pěšinku na druhou stranu.". Ani víc než čtyřicet let neubralo případům na uvěřitelnosti a poručíku Kojakovi na důvtipu, tahu na branku a suchém humoru. Vždy elegantně oděn, vždy nad věcí, ironický, ale ne krutě sarkastický. Nadprůměrné scénáře a výborné zpracování. Plus zákoutí New Yorku, především jižního Manhattanu, sedmdesátých let. Seriál se nesnaží šokovat a má to čemu se říká úroveň. Bonus: Moravcův dabing nemá konkurenci. ... PS: většinou platí , že starší díly jsou lepší. Mínusem snad jenom občasné "mluvící hlavy". ()

Gilmour93

Veterán policejního sboru Kojak a jeho tým (Saperstein, Stavros, Crocker) v akci. Pokud máte rádi drsný feeling kriminálek 70.let, tak při čištění Augiášova chléva zvaného newyorkské ulice na vás bude z obrazovky cákat po litrech. Co ušetřil Theo za kadeřníka, rozfofroval za cukrovinky na umělohmotné špejli.. ()

• Představitel detektiva Stavrose George Savalas je bratr Tellyho Savalase, který hraje Kojaka. (Kaufman)
  • Telly Savals (Kojak) jedného dňa dostal list odoslaný z Afriky, na ktorom bola uvedená len táto adresa: Kojak, USA. Pisateľ nevedel adresu obľúbeného herca, a tak napísal len toto. Zamestnanci americké pošty ale pochopili, kam chcel odosielateľ list poslať, a tak ho bez problémov doručili adresátovi. (kalnel)
  • Ve 4. epizodě 2. série s názvem "Velmi nebezpečná hra" říká Kojak (Telly Savalas): "Připadám si jako James Bond." Představitel Kojaka Telly Savalas hrál v "bondovce" V tajné službě jejího veličenstva (1969) postavu Blofelda. (Kaufman)

Z Vina Diesela bude nový Kojak

Z Vina Diesela bude nový Kojak

21.06.2015

Člověk by řekl, že půjde o jeden z těch projektů, nad kterými se rychle zavře voda. Ale kupodivu ne. Remake seriálové klasiky Kojak, který studio Universal chystá s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile 7… (viac)

Vin Diesel konečně zaútočí na Řím?

Vin Diesel konečně zaútočí na Řím?

25.12.2012

O tomhle projektu slýcháme v nepravidelných intervalech už dobrých deset let. Pro Diesela jde dokonce o celoživotní sen – příběh o velkém kartáginském vojevůdci jej zaujal už jako dítě. Historický… (viac)