Malá skupina amerických vojáků, kteří bojovali na území Iráku během války v zálivu, se rozhodne zůstat o něco déle, než v podobných situacích bývá zvykem. Mají k tomu pádný důvod. Rozhodli se ukrást velký náklad zlata, který měl být tajně ukryt poblíž jejich pouštní základny. S mapou, o níž věří, že je ke zlatu dovede se vydávají na cestu, která navždy změní jejich životy a zavede je do nebezpečí, proti kterým byla právě prodělaná bitva jen hrou na vojáky... (oficiálny text distribútora)

TV spot

Kothy

Pro mě dost zapadlý válečný film se slušným obsazením. Co začne jako cesta za chamtivostí skončí jako cesta pomoci uprchlíkům. Čtyři američtí vojáci se na konci války v Kuvajtu rozhodnou ukrást Sadámovo zlato. Věci se ale nevyvíjí podle plánu a do cesty se jim připlete skupina místních povstalců. Navzdory tomu, že o zlato možná přijdou, se jim rozhodnou pomoci. Pak už jen začíná snaha o to, jak je dostat přes hranice. "Povolte mi ten kohoutek!" ()

Jordan

neviem, čím presne, ale tento film si ma niečím chytil od prvých sekúnd... a držal do posledných... funguje tam skvelá chémia medzi postavami, má to super spád, je to miestami vtipné, miestami silné (emočne, akčne...) a hlavne si to uchovalo akúsi zvláštnu ľahkosť (napriek všetkým možným zákulisným historkám z natáčania); ()

nash.

Tenhle film pro mě byl kdysi velkým překvapením. Čekal jsem tehdy zábavnou akční variaci na Kellyho hrdiny přenesenou do Pouštní bouře a zpočátku tomu vše i nasvědčovalo. K mému překvapení mi však úsměv postupně vyprchal z tváře, jak se zábava a nadsázka postupně měnila ve vážné, téměř protiválečné drama s řadou silných momentů. I nyní to fungovalo, když z válečného dobrodružství postupně začaly problikávat vážné tóny, které okamžikem smrti mladé matky ovládly film a místo slibované zábavy začaly vyprávět o tom, co znamená válka a politické čachry pro obyčejné lidi, ať už mají uniformu nebo ne. A přestože se vlastně pořád efektně vypráví o tom jak dostat ukradené zlato, najednou jako by to bylo ve skutečnosti nepodstatné, jako by fungovalo spíš coby alibi, pro to, co chce příběh opravdu říci. Nekorektně a bez servítků. Pro mě nejsilnější scénou byl tehdy a byl i nyní, rozhovor zajatého Barlowa s jeho iráckým mučitelem. ()

B!shop

Tak tohle byla slusna jizda. Sice trva zhruba 10 minut nez se film rozjede, ale pak to stoji za to. Vtipku tu moc neni, ale ty co tu jsou, jsou umisteny ve spravnej moment, takze nerusi a daj chvilku odpocinout od zbesily akce. Akce tu je skutecne hodne svizna a prislo mi, ze celej film je hodne realistickej (hlavne pri plynovym utoku mi bylo, jako bych tam fakt byl). Hlavni trojice je perfektni a presto, ze Clooney ve filmu rika, ze chce jit do duchodu, dokaze to slusne rozjet a ostatni za nim nijak nezaostavaj. Navic tu je pekne svizna hudba a naprosto cool a dokonala kamera. Jediny co mi vadilo a proc nedam 5*, jsou nektere zdlouhave rozhovory s rebelama, ale jinak sem se skvele bavil. David O. Russell natocil netypickej akcne-valecnej film a je to to nejlepsi, co dosud natocil. ()

Chrustyn

Tak trochu jiný film než na jaký jsme z Hollywoodu zvyklý. Ale to vůbec nevadí. Spíše naopak. Originální, akční, napínavá a chvílemi humorná (většinou černě) honba za pokladem s výborným obsazením v čele s charizmatickým Georgem Clooneym, kterého skvěle doplňují Mark Wahlberg (v jedné ze svých nejlepších a možná i nejnáročnějších roli) a Ice Cube (moc se tu neprojevuje, takže se na něj i dá koukat). Takovýhle film jste ještě určit neviděli (a to fakt nekecám). ()

• Většina poradců pro film zažila skutečnou válku v Kuvajtu. (don corleone)
  • Ponuku hrať majora Archieho Gatesa dostal aj Nick Nolte, ale odmietol ju s tým, že je na to príliš starý. (Niles)

Bale trénuje Wahlberga

Bale trénuje Wahlberga

22.04.2009

V čempak asi? V klení asi těžko, Mark si vystačí sám (mrkněte třeba na Skrytou identitu, jak mu to jde). Pár hereckých lekcí by Bale Wahlbergovi dát mohl, ale to taky není správná odpověď. Půjde o...… (viac)

Jessica Biel má v hlavě hřebík

Jessica Biel má v hlavě hřebík

08.11.2007

To není metafora, to je základní východisko politické satiry Nailed. Pokud máte zájem o jeden z nejšílenějších námětů roku, čtěte dál. Jessica si zahraje maloměstskou nymfomanku, která svede dělníka… (viac)