Kelly se dozví o úžasném bohatství ve zlatých prutech, které si Němci ukryli v malé francouzské bance hluboko na nepřátelském území. Seržantu Crapgameovi je hned jasné, jak báječný nápad Kelly má, a naverbuje tu nejbláznivější četu tankistů, jakou jste kdy viděli. Když bojová jednotka přijme ještě drsňáka Velkého Joea, může celá akce začít. Generál Carroll O'Connor je na velitelství poučí, jak mají zaútočit na nepřátelské území. Kdyby jen tušil, o čem je poučuje! (oficiálny text distribútora)

Malarkey

Jestli bych Kellyho hrdiny k něčemu přirovnal tak nejspíš k filmu Tři králové s G. Clloneyem. Je to sice válečný film, atmosféra války na nepřátelském území je patrná již od začátku, ale není to o válce. Partička vojáků chce vydělat a tak se vydají na nepřátelské území, aby získali poklad v hodnotě 16ti. milionů dolarů. Nápad je to neotřelý a na to, že to má vážný podtext to vyzní vcelku legračně i když to ve filmu zas až taková legrace není, teda není taková jakou jsem já očekával. Lhal bych ale, kdybych řekl, že jsem se nebavil už předně díky hercům, kteří mi byli opravdu hodně sympatičtí. Clint Eastwood, Telly "Kojak" Savallas nebo hlavně Donald Sutherland, ti tvořili to zdravé jádro filmu a díky nim se člověk měl stále na co těšit. Tvůrci si vlastně dokázali jedno. I přesto, že v té době vznikaly válečné filmy jak na běžícím pásu a většinou se braly opravdu vážně, Kellyho hrdinové jsou spíše parafrází na válku bráno tou uvolněnější formou, u které si divák odpočine a zároven pobaví. Tak jak jsem to udělal já a věřím, že se na něj klidně znovu a rád podívám. --- Že se kšeftuje s uniformama, ale koupit si tank, to ses musel vážně zbláznit? - Je to překrásnej tank - Je to rachotina, nádrž teče na všech místech - Zase vysíláš ty negativní vlny! ()

Necrotongue

Kellyho hrdinové patří do škatulky amerických filmů, v nichž se k válce přistupuje jako k dobrodružství plnému humorných momentů, ale v tomto případě mi to vlastně ani nevadilo, protože tu žádný černoch nepředstíral, že po navlečení do německé uniformy vypadá jako čistokrevný árijský chasník, a protože se tvůrci posnažili a překvapili mě téměř dokonalou dobovou technikou, výzbrojí a výstrojí. Příběh byl sice patřičně přitažený za pomyslný účes, ale s tím jsem pochopitelně počítal, takže jsem zůstal v pohodě. Abych řekl pravdu, tak mě tohle dobrodrůžo slušně pobavilo, a přestože jsem se nejvíc těšil na Drsného Harryho, snímek jasně ovládl Donald Sutherland, jehož Pošuk byl naprosto dokonalý. P.S. Docela mě pobavili příslušníci Wehrmachtu bojující pod vlajkami Kriegsmarine. Oficiální vlajka Třetí říše přišla Američanům asi málo výrazná:-) / Poučení: Na cestě za pokladem tě nesmí nic zastavit. ()

Pohrobek

Originální námět, spousta akce - takové té typicky akčně-válečné, když Němci padají po desítkách a ani je nenapadne použít granát nebo bazuku, dokonce pár dojemných scén a především velmi prestižní herecké osazenstvo. Clint je tak sympatický, až nechápeme, proč dělá, co dělá. I Savalas zanechá silný dojem, kraluje ovšem postava poněkud praštěného tankového velitele Donalda Sutherlanda. Minimum logiky, ale spousta nadsázky - závěrečná westernová scéna nemůže nevyloudit úsměv na rtech. Verneuilovi Mrchožrouti jsou o kapánek cyničtější, a také proto je hodnotím trochu lépe. ()

IQ Tiqe

Mám podobné pocity jako z Tuctu špinavců, je to podobná atmosféra, byť dějově o něčem jiném. "Pár" vojáků se domákne o německém zlatu a vydá se pro něj na vlastní triko, třeba za nepřátelskou linii. Savalas a komický Sutherland (jen tak mimochodem mi připomíná Ukrajince Olega v 2 Broke Girls) dokonalí. Plný počet je možná nadsazený, ale já jsem spokojen. # příběh 8 | hudba 6 | vtip 2 | akce 6 | napětí 3 | pustil bych si znovu 8 ()

hans500

Kellyho hrdinové jsou netradičním válečným snímkem. Po stránce příběhu film mírně pokulhává (ovšem námět je celkem originální), to ovšem vynahrazuje velkým množstvím humoru (brilantní hlášky), spoustou akce a vynikajících hereckých výkonů Clinta Eastwooda, Tellyho Savalase, Donalda Sutherlanda a dalších (Harry Dean Stonton...). Nadprůměrná stopáž s přiměřeným tempem, perfektní režie Briana G. Huttona, taktéž hudba je výborná. Vlastně jde o válečný western s výraznou komediální linií (např. scéna Eastwood, Savalas a Sutherland vs. tank, v přesném duchu Leoneovských westernů je zkrátka dokonalá). Předchozí Huttonův film "Kam orli nelétají" je sice lepší, ale přesto si Kellyho hrdinové zaslouží 4,5*. Dost možná jedna z inspirací pro Tarantinovy Hanebné pancharty. ()

• Německých tanků Tiger se po válce moc nedochovalo. Ve filmu použité stroje jsou ve skutečnosti ruské tanky T-34, překonvertované tak, aby se co nejvíce podobaly pravým Tigerům. (Foxhound#1)
  • Clint Eastwood nevzpomínal na natáčení filmu i jeho výsledný dojem zrovna pozitivně: „Tohle měl být jeden z nejlepších válečných filmů všech dob. Měl ten nejlepší scénář, dobré obsazení, důmyslné protiválečné poselství. Ale z nějakého důvodu to všechno přišlo vniveč a vzešel z toho film o partě amerických flákačů za druhé světové války.“ (ClintEastwood)