Že se kariéra Clinta Eastwooda odvíjela především ruku v ruce s kouřícími hlavněmi koltů a s westernem jako takovým, je poměrně známá věc. A jednou z prvních kovbojek, na kterých dnešní držitel čtyř Oscarů participoval, natočenou ovšem až po Leoneho „dolarové trilogii“, byl právě western režiséra Teda Posta Pověste je vysoko z roku 1968. Clinta Eastwood hraje mladého oklahomského rančera Jeda Coopera, který na konci 19. století vinou devíti lynčujících samosoudců, jež ho obvinili z krádeže dobytka a z vraždy farmáře, nyní visí na stromě a čeká na milosrdnou smrt. Ze spárů zubaté ho ale na poslední chvíli zachrání projíždějící šerif Dave Bliss. A dá mu krom života ještě něco navíc. Poté, co se zjistí, že je Jed nevinen, ho vyzbrojí možností pomstít se. S odznakem ruky zákona a s devíti zatykači má nyní za úkol pochytat všechny muže, kteří ho málem zavraždili. Za zmínku jistě stojí i fakt, že western Pověste je vysoko byl prvním snímkem vzešlým z Eastwoodovy vlastní produkční společnosti The Malpaso Company. (oficiálny text distribútora)

sepp

Jak už zde psal uživatel B!shop, je to prostě podivně natočený. A některé skladby a návaznosti scén jsou až zarážející. ()

kinej

Slušný western se zajímavým příběhem, kterému však něco chybí k tomu aby mohl být nezapomenutelný. Je to škoda, protože úvod je hodně slibný a scénář, kde smazávají hranice mezi dobrem a zlem a spravedlnost se jeví jako nejdnoznačná potenciál rozhodně má. Clint Eastwood + western je navíc kombinace, která snad nemůže nefungovat, jenomže režisér Ted Post nevyužívá potenciál na maximum. Za všechny příklady bych zmínil zůčtování se třemi zločinci, které coby finále vysloveně selhává. Zde si rozhodně mohli tvůrci dát záležet více a to i při zachování scénáře. Škoda. ()

cheyene

Slibný začátek jinak průměrného westernu přiměje diváka k pozornějšímu sledování následných minut. Clint Eastwood jako obvykle skvělý. Za zmínku stojí také hudba, která přinesla alespoň jeden zajímavý motiv. ()

Fiftis

Film som videl prednedávnom a musím povedať že ma zaujal snáď najviac zo všetkých Clintových westernov, až na Dobrý, zlý a škaredý. Inak samozrejme klasický western, s už nie začínajúcim Clintom Eastwoodom. V čase nakrúcania mu bolo takmer 40 rokov a za sebou mal už dolárovú trilógii Sergia Leoneho. Je to jeden z raných westernov Clinta Eastwooda, ktorým začala dlhá séria jemu podobných a to väčšinou viacmenej kvalitných westernov. Clint Eastwood je jednoducho ideálny predstaviteľ týchto úloh a navyše vie aj hrať a režírovať. Vynikajúci western ktorý prekvapí mnohých. ()

Javert

Jeden z těch slabších Clintových westernů. Námět jistě není k zahození, ale provedení pokulhává. Občas je to fakt nuda. Nicméně dobré herecké výkony film zachraňují, stejně jako výborná Postova režie, ve které můžeme sledovat stejné rysy jaké jsou o pět let později ve výborném Magnum Force. ()

nascendi

Westernová krimidráma bez slovenského názvu sa iba v niekoľkých málo ohľadoch vymyká z bežnej produkcie tohto žánru. Je to najmä zásluhou Clinta Eastwooda, ktorý nadviazal na svojich najlepších predchodcov a po Leoneho trilógii si strihol ďalšiu zapamätateľnú úlohu. Aj atmosféra divokého Západu, kde zákonom bol sudca Fenton, bola stvárnená presvedčivo. Problémom bola obrátená gradácia filmu, v ktorom po dramatickom začiatku dej postupne upadal, až úplne uviazol pár minút pred záverečnými titulkami. A tiež hudba, ktorá síce bola typicky westernová, ale aj hlučná, vtieravá a príliš násilne zdôrazňujúca dianie na plátne. ()

PetrPan

Clint Eastwood mě svou ranou tvorbou mám pocit ještě nikdy nezklamal, dolarovou trilogii považuju za to nejlepší co se dá ve westernovém žánru vůbec najít a na sérii drsných "harrykriminálek" taky nedám dopustit. A nejinak je tomu i v případě tohoto netradičně tradičního westernu americké provenience. Netradiční je svým leitmotivem, kterým je tady názorový střet mezi lidsky, chcete-li subjektivně, spravedlivým hrdinou - federálním maršálem Cooperem (Eastwood) a justičně, chcete-li objektivně, spravedlivým soudcem Fentonem (Hingle), avšak tato vlastně moralizující příchuť nic neubírá atraktivitě příběhu o pomstě za krutý lynč, který v závěru vygraduje až do lehce thrillerové roviny. Veskrze příjemný dojem pak dotváří i klasicky pojatá romantická vložka, byť s nepříliš pohlednou Inger Stevens. Věším čtyři hvězdy. ()

Rocky62

Trochu mi připadalo, že se Ted Post snaží okopírovat charakteristické rysy Leonových 'spaghetti' westernů. Dle mého názoru se mu to příliš nepodařilo. Námět neni špatný, děj mě také zaujmul, a i hudba nebyla k zahození, ale přece jen to nějak nebylo ono. Postrádal jsem ten správný náboj, který by mě nějak oslnil. 65% ()

Chrustyn

Western je jeden z nejhlavnějších žánrů v Eastwoodově filmografii a přestože tento patří k těm slabších a hlavní hrdina není tím typem, které máme od Eastwooda tak rádi, nedělá mu v jeho mohutném seznamu filmu, žádnou ostudu. ()

klerik

Mohlo ísť o klasický film o pomste. A možno by to tak bolo lepšie. Zamyslenie sa nad spravodlivosťou je síce fajn a odbočky od hlavného príbehu pôsobia reálne, ale film postupne akosi vyšumí a finále (nijak extra výnimočné) som už odzýval... ()

classic

Výstižný názov,ktorý presne vypovedá,čo sa tu bude diať,že poväčšinou sa bude vešať vysoko bez náznaku svedomia. Na začiatku sa práve o to snažia intenzívne grupáč tupcov,ktorí chcú vehementne povesiť budúceho maršála Clinta Eastwooda,ale čo čert nechce,urobia chybu a potom kápo vezme spravodlivosť za pačesy a nastáva zúčtovanie... Trocha odlišný western od spolupráce na leoneovkách,kde bol vajgel v hube a drsný výraz,ten tu ostal spolu s minimalistickým vyznením vízie režiséra,ktorého štýl som si užíval aj napriek niektorým logickým dieram v deji,ale o čom snímok je,to je za uši vzaté,že tu sa činmi plytvať nebude s vynikajúcim hlavným predstaviteľom. ()

jojinecko

Hang ´Em High je taký "nedorobený" western, ktorý sa snaží kombinovať staré známe a osvedčené postupy (zápletka, pomsta) a prinášať zároveň niečo netypické (záver, pokec o práve) a celok vyznieva ..ehm...nijako, bez chuti, nezaujímavo. Clint ešte nevychytal všetky grify, ktoré mu budem neskôr žrať aj s navijakom, nie je ani natoľko drsný, ani cool... Pri skoro dvojhodinovej stopáži si človek môže na pár miestach mierne pospať a o nič svetoborné nepríde. Na "hráča" Clintovho kalibru ide o podpriemerný western! ()

eraserhead666

Tak už konečně vím, proč asi tady má nějaký výborný horror tak nízké hodnocení. Možná k němu přišel jako tento film k mému hodnocení. Western totiž není žánr, který by mě nějak extra bral. V podstatě mi nic neříká. Chápu, že má své fanoušky a fanynky a že může dosahovat i obrovských kvalit, ale není to můj šálek kávy. V tomto případě dokonce i s faktem, že v něm hraje Eastwood. Film to zřejmě není špatně natočenej, není v něm nic, co by mě nějak extra iritovalo nebo nasíralo, ale prostě a jednoduše - na tomhle žánru nevidím nic zajímavého a tento film mě skoro vůbec neoslovil a nezaujal. Takže proto zcela subjektivně mé hodnocení. ()

Lacike

Taký dosť vlažný western v ktorom prevláda dráma ako akcia. Prestreliek je tu minimum a sú také tuctové.  A tá Eastwoodova cesta za pomstou postráda poriadne grády. Ústredná banda zloduchov vlastne len spravila jednu blbú chybu, takže čím ďalej tým ťažšie sa Eastwoodovi fandí. Našťastie úlohu nekompromisného krutého kata prevzal sudca, takže nakoniec divák môže najviac nenávidieť systém. Záver je tiež taký horký. Divný film, ktorý ma v žiadnom ohľade nenadchol. 6/10. ()

MrCreosote

Clint Eastwood se mstí a dělá to v rámci spravedlnosti. Musím ale říct, že kdyby si vzal radši do ruky bouchačku, vykašlal se na nějakou minulostí sužovanou ženskou a vyzval všechny padouchy postaru na férovku, dopadlo by to mnohem líp. A hudba k tomuhle snímku také není žádná velká sláva - je až příliš dramatická a jednotvárná. ()

Padme_Anakin

V černé barvě se stříbrnou hvězdou na prsou je Clint Eastwood nepřekonatelný, on je nesmírně charismatický a svou výškou nepřehlédnutelný.. Příběh farmáře, který je neprávem obviněn z krádeže dobytka, zabití majitele, vzápětí bez soudu oběšen, je poutavý a strhující od samého začátku.. Zajímavé jsou dialogové střety se soudcem, který ctí pouze zákon, tak nějak bez srdce.. Zdařilý western, po tolika letech stále koukatelný a pěkný, čas se do něj nezakousnul a jsem za to ráda, mohla jsem se k němu bezpečně vrátit i po dvaceti letech.. ()

Korbitch

Tohle bylo po Walesovi jako koukat se na Ramba a pak na záběry z mírové konference. Neuvěřitelně klišoidní kecy o právu a spravedlnosti, který Clint sice přecházel se svým pověstným úšklebkem, nicméně stále poslouchající fanatického soudce, který věší každýho za všechno, jen aby chudinka své jméno zapsal do historie. Clint má pochytat devět samozvaných soudců, což z počátku i vypadá, ale sotva má dva, už to začne politicky drhnout, vléct se a pak se z toho stane pomalu West Side Story říznutá Duchem. Přestřelky jsou všeho všudy 2. Ano, DVĚ. Špatný film určitě ne, ale sliboval něco a dodal nic. Přesto, kdo má mezery ve westernové tvorbě, doporučuju shlédnout, i takto vypadal pozdní divoký západ. ()

Maq

V průběhu pár dní jsem absolvoval tři Leoneho westerny, a po tom nejapném pózování mi tenhle kousek přišel jako doušek čerstvé vody. Nepózuje a střílení je v něm málo. Je to svého druhu ojedinělá výpověď o úvodní fázi zavádění práva a pořádku na Západě. Právo je moje profese, dějiny moje vášeň, a historie práva vůbec nejvíc. Jako takový jsem film neshledal pitomým, naopak docela cenným. Jak se s takovým doporučením vypořádáte, je na vás. ()