Western z obdobia americko-mexickej vojny. Joe Kidd je bývalý lovec ľudí a tvrdý chlapík na americkom juhozápade. Práve tu je skupine Mexičanov odoprené právo na ich pozemky a všetky záznamy o ich majetku sú zničené. Na čele s Louisom Chamom, charizmatickým mexickým vodcom, sa so zbraňou v ruke domáhajú svojich práv a žiadajú pozemkovú reformu. Bohatý statkár Frank Harlan má tiež záujem na týchto pozemkoch a chce veci riešiť po svojom. Najme si skupinu zabijakov, aby zlikvidovali Mexičanov a od Joe Kidda chce, aby mu pomohol vystopovať Chamu. Joe Kidd nechce mať spočiatku s celou vecou nič do činenia, ale keď mu Chama ukradne kone a vyhráža sa jeho priateľom, dochádza mu trpezlivosť. (oficiálny text distribútora)

RakeW

Dobře naložený Eastwood, sympaticky slizký Duvall, pěkná výprava a zajímavá hudba. K tomu pár kouzelných a originálních momentů, třeba kyvadlo s hliněnou nádobou či neslavný konec samozvaného největšího Kiddova soka stojí za to. Také závěrečný grandiózní příjezd lokomotivy je fajn, přestože, stejně jako většina dění okolo, nedává valný smysl. Zhruba od poloviny, kdy lovecká družina dorazí do horské vesnice, se příběh začne plácat v čím dál tím větších pitomostech a nevyhrabe se z nich prakticky až do konce. ()

RedDuck

To byla teda bída. Tolik zbytečně mrtvých kvůli chování hlavní trojice. Každý měl mít jiné pohnůtky, ale nedávaly žádný smysl. Ani Clintův ksicht to nezachránil. ()

Inozuka

Film, který hodně stojí na charismatu Clinta Eastwooda a Roberta Duvalla. Bez nich by to byla dost slabota, ti dva vytahují celkově nedotažený western alespoň k průměru. Úplně nejlepší jsou Eastwodovsky drsné vtípky z vězení a brokovnicová vykopávka z baru v úvodu filmu... Já ale čekal víc. ()

kyLuke

Jsem rád že John Sturges stále točí westerny i po "megahitu" Sedm statečných . Není to asi úplný nadprůměr , spíše takových 70 % , ale příjemná atmosféra a dobrý Clint dělají z tohoto filmu velmi dobrý zážitek .... ale když se na to podívám z jiné stránky , tak nakonec to musím změnit na ty tři hvězdičky . Přeci jen film mě někdy nudil ! Nicméně stále dobrá zábava ! ()

Tormentor665

Clint tentokrát vyzkouší i sniperku a mauserovku a docela mu to jde. Ovšem slavnější westerny především od Leoneho vrhají nekompromisní stín, v němž se ztratí spousta zajímavých kousků. Kdyby tohle točili Italové, troufám si říci, že by z toho vznikla chutnější podívaná. Takhle je to jen průměr. ()

jprmusic

Takový trochu rozpačitý film. Kdyby tu nehrál Eastwood, tak to nestojí za zhlédnutí. Na Clinta je to překvapivě naivní film. Aby se mexikán, co je ještě navíc v právu, nechal dobrovolně odvézt do vězení ? Z tohohle pohledu se krádež Clintovejch koní jeví jako dost chabá berlička. Kde je Joseph Wales Clinte ? ()

carter...

30% Western i Eastwooda můžu. Kde se tedy stala chyba? Jak už poznamenal ve svém komentáři T2, western je sušší než troud. Vzhledem k obsazení je to o to větší překvapení. Docela by mě zajímala délka natačení, jelikož působí hotovým dojmem jako puberťák při svém toporném finiši - maximální rychlost za minimální vykonané úsilí. Pro mě nejslabší western, ve kterém Eastwood hrál. Proč (ne)vidět: Je bez debat, že jsou daleko lepší filmové westerny (bez i s Eastwoodem) než tento; s klidným svědomím můžu doporučit Bledý jezdec, který sice nepatří mezi top, ale pokud jste jej neviděli, je to rozhodně lepší volba než Dítě Joe. ()

ozzman111

Drsný Harry vo westernovom prostredí, postavy ako vystrihnuté z Tarantina, pohľady a la Sergio Leone. Charaktery postáv ako aj samotní herci sú geniálny. Jeden z najštýlovejších westernov, ktorý je neprávom zatratený. ()

mac000

V letech 1955 - 1971 Clint Eastwood působil v kinematografii pouze jako herec, od roku 1972 do roku 1999 dělil svou "přizeň" mezi hraní (u jiných) a režírování a po roce 2000 hlavně režíruje , hraje jen sporadicky (a to ve svých vlastních filmech). Joe Kidd je tedy na přelomu jeho výlučně herecké hereckého a začínající režisérské éry a nechává naplno uplatnit Clintovo charisma v roli, která mu sedne nejvíc - jako drsný westernový typ . Pod vedením (v té době) ostříleného režisérského veterána Surteese vytvořil skvělou roli. Film byl zakoupen pro čs. kina a promítán od roku 1974 ()

weasel.p

Tentokrát Eastwooda šetřit nebudu, film na mě působil televizním dojmem, byl krátký, poměrně nezábavný. Zpestřením byly scéna s pánví :) a pěkný pád ze zvonice. ()

Fíma

Vynikající záležitost. Skvělé obsazení, dobrý příběh, drsný Clint, který ovšem na začátku tak drsně nevypadá a namluvil toho na další tři filmy. Zápletka se mi líbila, přesřelky byly ucházející, vše opepřeno na western netypickými moderními zbraněmi. Jinak ta poloautomatická pistole byla nejspíš Mauser C96. Plus na štítu jednoho z domů bylo 1896, takže počítám, že děj filmu se asi měl odehrávat na přelomu století, což není typicky westernovská doba, ale jinak všechny reálie typické byly. ()

Douglas.

Klasický americký western, kterých existuje tisíce, avšak s bezchybným Clintem Eastwoodem a Robertem Duvallem v hlavních rolích. Příběh je napínavý, ale bohužel chvilkami zdlouhavý. Celý film jsem se těšil na pořádnou přestřelku plnou kulek či rvačku střídající jeden úder za druhým. Nakonec jsem se přestřelky sice dočkal a trochu se i po příjezdu vlaku zasmál, ale i tak to moje očekávání nenaplnilo. ()

brasek

Z celkového pohľadu priemerný western... začne to však dobre, snímok má našliapnuté naviac, ale niekde sa stala chyba a je z toho len tuctová záležitosť, bohužiaľ s veľmi trápnym koncom. ()

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon

26.07.2020

Ve věku 83 let zemřel v sobotu v americkém státě Tennessee herecký veterán John Saxon. Podlehl zákeřnému zápalu plic, jak médiím potvrdila jeho žena Gloria Martel. Rodák z Brooklynu s italskými… (viac)