V oblasti severného Texasu pred 35-tisíc rokmi v jaskyni postihla dvoch mužov čudná smrť. V súčasnosti sa na tomto mieste rozkladá vyprahnutá krajina. Malý Steve spadne pri hre s kamarátmi do hlbokej jamy, kde sa stane obeťou čudnej hmoty, ktorá mu vstúpi do tela. Chlapci privolajú hasičov. Dvaja z nich sa spustia do jamy, vzápätí prichádzajú muži v bielych kombinézach a z jamy vynášajú obete. Nikto nevie, kto muži sú a čo sa vlastne stalo. Špeciálni agenti FBI Fox Mulder (David Duchovny) a Dana Scullyová (Gillian Andersonová) už pred nejakým časom uzavreli Akty X. Stále však spolu pracujú, hoci sa zdá, že nadriadení by ich najradšej videli rozdelených. Práve hľadajú bombu v budove FBI. Mulder objaví vo vedľajšej budove amatérsky vyrobenú bombu a tú prichádza zneškodniť agent Darius Michaud (Terry O´Quinn). Rýchlo sa však ukáže, že sa o to ani nepokúsil. V stanovenom čase bomba vybuchla a pochovala nielen Michauda, ale aj dvoch hasičov a neznámeho chlapca. Tajomný výbuch nedá obom agentom pokoj, najmä keď zistia, že hasiči a chlapec boli mŕtvi už pred explóziou. Ktosi sa ich potreboval zbaviť a disciplinovaný agent Michaud obetoval život. Mulder a Scullyová začínajú pátrať... (TV JOJ)

WolfIssen

Není to, jak tady píše uživatel Gemini, několik dílů slepených za sebe, ale regulérní film, který chronologicky zapadá mezi 5. a 6. sérii seriálu. Píše se to i v zajímavostech, na stránkách Kult Akta X a každý, kdo se o mytologii Aktů X zajímá, to pozná. ()

helrohir

Nekritickým fanúšikom seriálu som sa nikdy nestal, hoci som ho určitý čas pravidelne sledoval. Filmová verzia "Aktov X" mohla byť celkom dobrý nápad, keby sa stopáži filmu prispôsobil aj príbeh. Ono sa totiž zdá, že v základná kostra príbehu by sa kľudne zmestila aj do klasickej seriálovej epizódy a nemusela sa nasilu rozťahať na ploche takmer dvoch hodín. Tým pádom je film sem tam nudný a rieši zbytočné odbočky. Okrem toho mi chýbalo viac konfrontácie so samotnými mimozemšťanmi, pretože tá konšpiračná omáčka okolo ma až tak úplne nenadchla. 60%. ()

Olafsson

Velmi dobré, připomnělo mi to léta strávená u seriálu v 90. letech. Poprvé v životě jsem sledoval X Files v původním anglickém znění a musím říct, že hlasy Muldera a Scully v českém dabingu se mi líbí víc než jejich originální hlasy! ()

Blazkowicz

Opravdu dobrý a kvalitní film. Pokud bych si odmyslel seriál a viděl jen toto jako další z řady sci-fi filmů, dal bych rovné čtyři. Spolu se znalostí seriálu jsou to nakonec lepší čtyři, ale víc ne. Tak jako většině seriálů převedené do filmové podoby, tak ani tady se tomu nevyhnula menší ztráta identitě řekněme. Prostě Akta X jsou spíš dělaná na seriál. 4+* ()

Marg

Obsahuje naštěstí to lepší ze série Akt X. Plus zajímavé rozuzlení některých seriálových témat (např. vztah Scully-Mulder). I na druhé shlédnutí je to za 4 hvězdičky. ()

Squib

No, na svůj obdiv k serálu jsem byla docela zklamaná a čas od času jsem nechápala o co tady jde, ale snad to byl účel. ()

ric

Seriál mám radši - tady se sice snad nudit nemůže ani ten, kdo seriál nesledoval, ale díky poměrně vysokému tempu je tu zase moc málo prostoru k vybudování té správné mystické atmosféry a k přemýšlení. ()

krivkin

seriál jsem sledoval hned od začátku, byl super, pak se do toho začala hodně míchat politika a kvalita šla dolů, nicméně film překvapil, v tomhle prostředí a stylu je filmová délka určitě lepší než 45 minut seriálu, nemá to snad jediné hluché místo a....já taky věřím :-) takže si tyhle fantazie dost užívám ()

moviepill

Považujem sa za fanúšika všetkého záhadného a seriálu Akty X obzvlášť. Tento film poteší nielen x-filov, ale aj menej zainteresovaných divákov a to je niečo, čo je pre celovečerák veľkým plusom. Napätie od začiatku až do konca, hoci záver filmu je trošičku uponáhľaný, akoby narýchlo... Celkový dojem je však úžasný a tá energia medzi Mulderom a Scullyovou je jednou z najkrajších "romancí", ktoré na filmovom plátne možno vidieť. ()

Nikolas__

Film se mi líbil, bohužel mě ale mírně zklamal, jelikož od X-files bych čekal o něco víc. A závěr ve vesmírné lodi už se mi vyloženě nelíbil, prostě nevím. 7/10 ()

Jánošík

Akty X buď milujete alebo nenávidíte. Já na ne nedám dopustiť. Veď si ich len porovnajte s tou blitkou LOST, ktorá kopíruje jeden nemecký seriál a musíte uznať že Akty X majú svoju kvalitu! ()

imaginer21

Prostě stará klasika ve filmovém podání. Upřímě, čekal jsem ještě trošičku víc - přeci jenom ve filmu je šance se více "rozmáchnout". Ale zase chápu, že toto byl jen začátek další série, takže tolik se rozmáchnout by nebyl chytrý tah. Slušná nadprůměrná The X-Files jízda... ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

04.03.2022

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje 9. března pražskou část festivalu v kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní filmové soutěže, legend žánru a… (viac)

Další záhada pro Muldera a Scullyovou

Další záhada pro Muldera a Scullyovou

04.11.2007

Příští rok to bude přesně deset let, co se na plátnech kin objevila celovečerní Akta X. Od té doby se pravidelně objevují zprávy o chystaném pokračování. Když už jsme si říkali, že k tomu asi nikdy… (viac)