Vlkolak - Nočný lovec

(TV film)
  • Česko Vlkodlak: Noční lovec (viac)

Počas temnej a pochmúrnej noci sa z tieňov vynorí tajná skupina lovcov monštier, ktorí sa po smrti svojho vodcu zídu v strašidelnom sídle prastarého rodu. Pri podivnom a hrôzostrašnom pamätnom zhromaždení na počesť vodcovho života sú lovci vyzvaní k tajomnému a smrtonosnému súpereniu o mocnú relikviu. Čaká ich nočný lov, ktorý ich nakoniec privedie tvárou v tvár nebezpečnému monštru. Tento mrazivý a napínavý špeciál, inšpirovaný hororovými filmami z 30. a 40. rokov minulého storočia, si kladie za cieľ nahnať hrôzu a des, a predstaviť nové zákutie filmového vesmíru štúdia Marvel. (Disney+)

Kushina

To byl ale hezký film o monstrech, ve kterém se vlastně ukázalo, že největší monstra umí být ti, co monstra loví - lidé. Společnost odsuzuje něco za něco, za co vlastně to něco nemůže a chovají se přitom hůř jak to něco. Každopádně bylo to rychlý, spádný, prostředek trošku ukecaný, ale finální happy friend feeling se mi fakt líbil. 65% ()

Scaevola

Oceňuji žánrový úkrok stranou, nicméně trailer sliboval mnohem víc. Jakmile se totiž rozhrne opona, divák nedostane mile starosvětský horror ani dobovou stylizaci, ale "pouze" klasickou marvelovku v černobílém. O atmosféře klasických filmů od Hammer Studia tak nelze mluvit... nebo vlastně o vůbec žádné atmosféře. A navíc mám nejasný dojem, že o představených postavách ještě někdy uslyšíme. Ach jo. ()

Mangano

Thriller Krále popu Michaela Jacksona je jedinečné umělecké dílo, a já i po čtyřiceti letech obdivuji jeho vliv na dnešní umělce. Chápu to. Asi bych se taky pokusil udělat si vlastní adaptaci, kdybych dostal tu příležitost... ()

kishi_SO

fajn napad a pekna odbocka od duhoveho Marvelu. Ubrat trochu toho vtipu alebo parodie, ci co to bolo a pridat viac horroru. No to by nemohol byt zase Disney. ()

Marcecek

Originálne, atmosférické a hlavne čiernobiele, teda po väčšinu času, čo dodalo nenapodobiteľnú atmosféru. Minifilm vzdáva poctu čiernobielym monsterhororom z 30. a 40. rokov a darí sa mu to. Ten kdo chcel čerstvý vánok do tvorby Marvelu, tu má teda poriadny víchor. Krátka stopáž tu sedí, nedá vám nudiť sa ani sekundu. Sympatické hlavné postavy sem dobre zapadajú a nesklamú. Experiment s veľkým E a veru podarený. Príbeh je jednoduchý, priamočiary, ale nejaké vetvenie deja v tak krátkej stopáži nemôžete očakávať. Potvrdzuje sa príslovie, v jednoduchosti je krása. Určite najoriginálnejší a možno aj jeden z najlepších Marvel počinov 4. fáze. Musím vrelo doporučiť. 80%. ()

Honzich

Kurník no čekal jsem že to bude zajímavé ale až tak? Tohle je přesně to co Marvel potřeboval od začátku fáze 4 kdy, co si budem bylo těch projektu moc a všechny tak nějak spadají do 1 pytle. Vlkodlak je svěží boží experiment a upřímně doufám ze takových veci Marvel udělá víc. Film je cely černobílý a nebojí se přitvrdit na brutalitě a zato velké plus. Zároveň musím pochválit celkove pojetí a stylizaci horroru z 30 až 40 let. ()

CheeseFigure

MCU projekty sa stali továrenskym produktom. Darmo traileri vyzerajú a sľubujú inak ladený projekt, výsledok je rovnaký, ako jeho predchodcovia. Preto, aj keď ma trailer na Werewolf by Night potešil, tak som sa mal na pozore. Ako to dopadlo? Fajn, mohlo byť aj lepšie, ale našťastie sa niektoré moje obavy nepotvrdili. Úvod má dobrú atmosféru a diváka navnadí. Škoda len, že tá desivá atmosféra sa netiahne celým projektom, ale skôr len niektorými scénami. Taktiež tvorcovia mohli spraviť ten snímok viac retro, lebo jediné, na čom je vidieť snaha priblížiť sa starým Universal monster hororom je to, že je to čiernobiele a sem-tam sa na obraze objaví ,,kaz". Taktiež mi mierne vadili tie dve dialógové scény medzi Jackom a Elsou, ktoré mi prišli, vzhľadom k celkovej minutáži, pridlhé. Inak to bolo ale fajn. Scény v labyrinte boli dobré, škoda že sa tomu nevenoval celý projekt. Dobré boli taktiež príšery. Bolo tu pár fakt naozaj skvelých záberov (Vlkodlakova premena). Dočkali sme sa aj pár ,,krvavejších" momentov, čo, preto lebo to má byť ,,horor", cením.  Čo sa týka povestného MCU humoru, dostal sa i sem. Je to zlé? Ako kedy. Scéna s Jackom a bombou na stene mi pripadala ako z grotesky, tak to odpustím, dodávalo to ten retro pocit snímke. Finálny rozhovor dvoch potvor, keď sa pozvali na sushi, bol ale ,,meh" a viem si predstaviť ,,dôstojnejšie" zakončenie snímky. Inak som ale spokojný, tá hodinka celkom príjemne ubehla. Len škoda, že to nevypustili na Halloween. ()

Venom

No tak toto som od Halloweenského Marvel špeciálu nečakal. Ja som sa na to vlastne absolútne netešil a aj som na to zabudol pokiaľ nevyšiel prvý trailer. Ten ma celkom zaujal a začal som mať hype. Fakt tento Marvel špeciál je dosť dobrý, páčilo sa mi že to bolo také hororovejšie, tak isto že konečne sme videli aj drsné krvavé zábery a aj kamera pri súbojoch bola veľmi dobrá. Krásne nám to predstavilo jak Vlkolak tak Man-Thinga. Medzi nimi bola dobrá a aj fungujúca chémia a tak isto aj medzi Vlkolakom a Elsou. Ako samozrejme malo to nejaké svoje chyby ale vo výsledku ma to dosť potešilo. ()

Knifeos

Tak nejdříve zápory, abychom pro jednou skončili tím dobrým :) Celý tento speciál je scénáristicky velmi slabý, na krátkou stopáž zdánlivě svižný, přesto ve skutečnosti poměrně nepoutavý a ne, já si nemyslím, že z toho vizuálního potenciálu vytěžili maximum. Na stranu druhou velmi cením celý film jakožto experiment, který oproti "pravým" Marvelovkám současnosti má nějaký tvůrčí nápad po vizuální i dějové stránce a nejedná se jenom o rutinní zachraňování světa. Výborná byla také nepřikrášlená surovost scén především v závěrečné části. Kdyby byl celý děj vystavěn jako jedna nekompromisní temná, atmosférická akční scéna, měl bych z toho výborný dojem. A oni to takhle tvůrci vlastně chtěli, jenže ve skutečnosti je celý hon na monstrum hodně nijaký a prostřední dvacetiminutovka je v mých očích vyloženě slabá. Nakonec ale musím říct, že vlkodlak Jack a jeho famózní parťák se mi moc zalíbili a jsou jednoznačně sympatičtějšími týpky než většina....všechny nové Marvel postavy. Kéž by ještě někdy dostali prostor.. 6/10 ()

PISTA226

9/10 Černobílá krása! Chápu, že né každému tenhle styl padne, ale originalita tu je opravdu značná a tohke je u Marvelu naprostá novinka, za kzerou jsem hrozně rád. To, že to má 60 minut, je dobrý, protože to funguje jako taková pěkná událost na odlehčení, od které nic moc nečekáš a tím lépe tě překvapí. Miluju obsazení každičké z postav, ať už je to hlavní hrdinka s jejím odvážným charakterem, či psychopatická babka, jejíž herecké výrazy jsou nedílnou součástí kvality tohoto filmu. Miluju jak je to všechno strašně výrazné, to herectví, ta krev ta atmosféra. Scéna jak se mění ve vlkodlaka se stíny v pozadí a zděšením hrdinky byla jedna z nejlepších, co jsem u Marvelu za dlouhou dobu viděl. Už jenom ten styl dialogu hlavně na začátku, kde se seznamuje divák s postavami a hádá, co se to sakra děje je skvělý. Humor s rakví byl dobrý, change my mind. Jsou tu ale bohužel taky negativa jako krev na kameře, která byla opravdu špatná, CGI Bloodstonu, a Man Thinga, který tu přes jeho zajímavý vzhled byl ze začátku tak povedený. Bohužel každou novou scénou bxl Man Thing horší a horší a u finální scény, se Marvel vrátil do starého hloupého zvyku kazit filmy a zničili ho! Podoba vlkodlaka mi taktéž vadila. Ale zas hlavy příšer na stěnách vypadaly tak dokonale, že se divím, jak zmrvily hlavní monstra. A opravdu rád bych viděl podobně natočené filmy s jinými příšerami. Kdyby tu nebyli tyhle aspekty, tak by to za mě byl ale nejlepší MCU film/serial, od Endgame. ()

66pepo66

Po veľmi dlhej dobe Marvelovka, ktorá je niečím naozaj špeciálna a výnimočná. Tento kratky, ani nie hodinový, film predstavuje temnú stranu Marvel sveta. Odhaľuje malé náznaky toho, aké postavy nám môže v budúcnosti Kevin Feige ešte predstaviť. Celý film je skutočne rodený spôsobom, ktorým sa snaží vzdať poctu hororom z 30 a 40 rokov. Dej ubieha veľmi rýchlo, nie sú ti žiadne scény navyše, ktoré by ho nejako brzdili. Na druhej strane je to asi aj trocha škoda, pretože tých 20 minút navyše by sa tu veľmi hodilo. Cítim, že tato odvrátená strana Marvelu má veľký potenciál a tento režijný debut Giacchina nám zatiaľ k nemu iba pootvoril dvierka. Vzhľad Vlkolaka teocha sklamal, ale na druhej strane to chápem. chceli niečo príjemnejšie a vernejšie starým filmom a seriálom. Na strane druhej, pokiaľ sa tento film netají tým, že je súčasťou sveta, v ktorom niekde lietajú a pobehujú  Avengers, tak nabudúce očakávam prepracovanejšiu cgi s odlišným vzhľadom. Ak by som to všetko ale mal zhrnúť, tak ide o špeciál od Marvelu, ktory je veľmi zaujímavý, ale zároveň kratky. Čakal som viac strasidelnych scén, možno aj viac krvi, ale beriem to tak, že to bol experiment, ktorým si Feige chcel otestovať či to ma zmysel skúmať viac. A vyzera to tak, že odpoved, ktorá sa ku nemu dostane je - áno. Trocha s prižmúreným okom, ale predsa. 5* ()

matous20063

Wow, konečně něco nového co není extrémníé sračka. Imagine že týpek co dělá filmovou hudbu natočí lepší snímek něž banda rádoby režiséru kteří mají x let v brandži a daleko větší rozpočet. Film by mohl klidně být i celovečerní, páč mě doopravdy bavil. V padesáti minutách dostanete skvělou dávku akce, které oproti novějším Marvel výtvorech doopravdy stojí za to, je doplněna lehkým goorem, který v černobílém podání vypadá skvěle. Bernal svou postavu skvěle prodal a i ostatní herci nebyli vůbec k zahození. Na CGI bylo vidět že film měl malý rozpočet ale vyobrazení Man-Thinga bylo výborné!!! Film hodnotím hodně kladně, vím že se s velkými filmy nedá srovnávat ale mezi TV-filmy je to naprostý skvost. 80% ()

Raziel811

Zajímavá odbočka a to nejen žánrově, ale i vizuálně. Je dobře, že to nedopadlo jako Sin City, ale autoři si udrželi celkem slušnou podobu s dobovými kousky Universalu. Asi se z toho nikdy nestane konkurence či alternativa k Avengers, ale na Disney+ je to v rámci předplatného solidní kousek, který neurazí. ()

Jaroslaw

7/10 Neuvěřitelné,jak M.Giacchino předvedl,že není jen skvělým skladatelem,ale,že je i skvělým režisérem.Skvělá atmosféra,podpořená i parádní hudbou.Dvojice hlavních postav mě také mile překvapila a uznávám,že tento speciál není dokonalý,avšak v rámci MCU experimentování rozhodně stojí za pozornost a více takovýchto projektů a rozhodně to nejlepší od Marvelu v tomto roce. ()

Destoroyah

Michael Giacchino predviedol svoj talent vo filmovaní. Ukázal že nieje len skladateľ piesní ale aj naozaj dobrý režisér. Mňa osobne tento MCU experiment milo prekvapil pretože Marvel je v poslednej dobe fakt v sračkách. Ale keď sa snažia tam vedia vytvoriť aj niečo lepšie ako Ms. Marvel alebo She-Hulk. Tento film som si pozrel for fun pretože som naozaj nemal čo pozerať a neľutujem. Celkom fajn zážitok. HODNOTENIE: 7/10 ()

Holly_Molly

Pche! A pak že to nejde! Týpeček co běžně pro filmy skládá hudbu si nejspíš jen tak pro radost zrežíroval 50minutovej fakáč všem blbečkům a plačkům co věčně vykřikujou, že MCU je pásovka, která už dávno nemá co nabídnout... Leda hovno a tady je důkaz! Krásně natočený. Monstrum je kámoš a zhrzený gotický báby s nasranym orgasmickym výrazem nejotravnější záporáci! <3 ()

SirAduard

Parádní komiksové překvápko od MCU. Snímek je značně inspirovaný starými filmy s legendárními příšerami, a i samotný kostým Werewolfa je touto érou filmografie značně inspirovaný. Giacchino tu ukazuje krásné hrátky se světlem, kamerou a především barvami, které dělají tento speciál značně netradiční. Hudba je tu taky neskutečná a není divu, když režisér je především skladatel, který umí svými melodiemi vymáchat diváka v emocích a v neustálém napětí. Je mi líto, že i CGI, kterého je tu naštěstí málo, není lepší a že scénář není více nápaditější, či dotažený do konce. Přesto chci vidět více takových projektů, protože takovéto experimenty jsou určitě pro MCU ta správná cesta a budu za ně jedině rád. ()

flyer.nick

Příjemná jednohubka po stále delších a delších Marvelovkách. Dívalo se na to sice hezky, ale nebylo v tom nic, proč bych to chtěl vidět podruhé, chyběly trošku kouličky, trošku nějaké víc drama kvůli kterému bych měl komu fandit. ()

Michael Giacchino našel nový projekt

Michael Giacchino našel nový projekt

05.01.2023

Oscarový skladatel a po nedávném debutu u Marvelu se snímkem Vlkodlak: Noční lovec taky režisér Michael Giacchino (Ztraceni, The Batman) se zdá se našel svůj příští tentokrát už celovečerní projekt.… (viac)

První reakce chválí novou unikátní marvelovku

První reakce chválí novou unikátní marvelovku

27.09.2022

Oceňovaný skladatel Michael Giacchino (Ztraceni, Star Trek, Válka o planetu opic) musí být s Kevinem Feigem velký kamarád, nejenže totiž od šéfa Marvelu dostal šanci natočit svůj režijní debut jako… (viac)