Zlověstné dopisy, podivní sousedi a děsivé výhrůžky. Rodina se konečně nastěhuje do vysněného domu na předměstí, kde na ně ale čeká hrůzostrašná noční můra. (Netflix)

BoPo

Hororový seriál? Prestaňte flákať nálepku horor na všetko, čo sa občas odohráva v noci a kde nejaká postava pociťuje strach. Hodne prekombinovaná "Agatha Christie". Ku koncu je Vám už úplne jedno, koho zasa obvinia, pretože viete, že ešte musia obviniť ďalšie 4 postavy. Nikto nemôže zostať bez viny. Naomi Watts má aj po 50-ke peknú prdelku, ale čo z toho že? Nedostal som odpoveď na hlavnú otázku a odpovede na vedľajšie otázky neúplné a s dierami. ()

keddy79

Minisérie evidentně cílí na notu zločinožroutů a jiných true crime fans a dělá to dobře. Nejsou zde jen motivy založené na zahadě The Watcher, ale lze zde najít i insporaci z případu John List. Dva v jednom, no neberte to! A jako perlička postava, která byla původně true crime fan a dala se na dráhu soukromého očka! ()

Vyrida

Přes dramatický slibný začátek se z toho nakonec vyklubala strašně přeplácaná patlanina, která nestojí pomalu ani za komentář natož zhlédnutí. Když něco skončí s otevřeným koncem, tak se nad tím alespoň trošku zamyslím, ale v tomto případě na mě jdou až mdloby při pomyšlení, že si tím lámu hlavu. ()

Remedy

Naprosto nenáročný spotřební materiál, který je v úvodních dílech i celkem napínavý. Jak se ale postupně vše rozplétá a Ryan Murphy začne chrlit různě protichůdná a jalová vysvětlení, upadne to přesně do té roviny netflixovské "junk food" tvorby. Přesto bych to spíš doporučil. Neurazí, nenadchne, obstojně zabaví. [60%]. ()

Trevor

Tako ako musí byť pre normálnych členov LGBT+ komunity otravná táto sílená propaganda, ktorá v posledných rokoch zachvátila svet musí byť pre všetky normálne zmýšľajúce ženy urážajúci súčasný trend popfeminizmu. Jennifer Lynchová túto úlohu vôbec nepochopila a celý príbeh, ktorý mohol byť viac ako solídny pokazila tak ako sa dalo, len aby sa odbavila na zlých bububu bielych ujoch s nechuťou k sexu ku 150 kilovým ženským vorvaňom zo Štátov nacistických. Propaganda zabalená do príbehu ktorý v konečnom znení dáva zmysel asi iba keď si našľaháte do kábla nejaké prášky alebo hubičky mal síce prvky klasických psycho filmov a nezameniteľný rukopis Ryana Murphyho, ktorý sa však už príliš prispôsobil nútenej liberálnej agitke Netflixu a stal sa ich dvorným šašom. Ešte pred siedmimi rokmi povedzme v seriály Screem Queens bola ich tvorba satirická ku všetkým bez rozdielu (spolu s LGBT priateľom Bradom Falchukom) a stála za to, tentokrát je rovnako nechutná a trápna ako výročný prejav prezidenta Severnej Kórei...Na druhej strane diváci (spolu so synovcom sme to drbli za jedno poobedie) sú zvedavý ako to skončí, a skončí to ako riadny trapas. Aj keď nie až tak strašný ako pri She-Hulk, ale ďaleko od toho to nemalo. Nuž na najbližší inzerát slobodnej mamičky s prosbou o príspevok sa nabudúce slobodný biely dobre zarábajúci muž vďaka horčičákom z Netflixu z vysoka vyserie a peňiažky si ponechá na svojom tučnom konte, kým mamička s dieťatkom sa nie vlastnou vinou bude naďalej trápiť a pretĺkať životom s odretými ušami...Gratulujem, choré vytreté mozgy z Netflixu. ()

IceQueen

Rodinu a susedov si nevyberáš. Ja som si vo Watcherovi nemohla vybrať rodinu a rodina zase susedov. Impulzívni Brannockovci rozhodne nepatria medzi takzvané najostrejšie ceruzky v peračníku, tak ma ich správanie inšpirovalo k zostavovaniu náčrtov vlastných výhražných listov. Prehnane podivínski susedia sú vhodní maximálne do fikcie, akou je, v komentároch dosť spomínaný, American Horror Story (autor sa nezaprie) a Rosemary's Baby a to jemne podkopáva kredibilitu seriálu. Trochu som následne pátrala, lebo záverečná poznámka mi dvihla tlak a zistila som, že podľa skutočnosti je tak tretina zo seriálu. Nič tak strašne dramatické (samozrejme, okrem tých dosť desivých listov) sa tam neudialo a čo sa udialo, tak nie tam. No a najlepšie je, že súčasní majitelia domu si, nepochybne, vďaka seriálu, žijú svoje vlastné peklo kvôli extrémnemu "záujmu" verejnosti. Rozjazd je pomalý, nasleduje napínavá časť a potom už len klasicky netflixovské naťahovanie. Kľudne do toho, akurát na záver budete mať chuť hodiť papuču do televízora. ()

ilemas

Zase podle skutečné události a opět vtáhlo hned od první epizody do děje kdy jsem po skončení každé epizody hned musel pustit další co za tím bude. Těším se na druhou řadu. ()

Vyhy

1. série - 60 % Taková promarněná šance. Skvělá atmosféra, lehký hororový nádech, zajímavý příběh, skutečnost, že to je dle reálného příběhu a pak ... spoiler!... to skončí otevřeně, že vlastně se to stále vyšetřuje a nazdar, konec... Tak buď mohli si konec vymyslet sami, či vyčkat, až se případ vyřeší. ()

M.i.k.e

The Watcher sice po logické stránce občas kulhá na obě nohy a některé postavy jsou až moc prvoplánově batshit crazy, ale jinak je tahle série jednou z nejlepších Murphyovek. Trošku sem se sice chvíli bál, že tvůrčí tým vytáhne z klobouku nějaké to strašidlo, ale to se naštěstí nestalo a prim hraje brnkání na psychologickou strunu, které po většinu času funguje tak jak by mělo. Trošku zamrzí - spoiler - absence nějakého uchopitelnějšího uzavření, ale vzhledem k tomu, že se to v základech opírá o skutečnost, kdy se také nic nezjistilo je ta finální mnohoznačnost vlastně celkem elegantní a každý divák si to může pobrat po svém...70% ()

spygirl

Zpočátku jsem byla úplně nadšená, ale někdy od půlky jsem si říkala proooooč??? Příliš překombinované a domotané, podezřelý je KAŽDÝ a logika jde stranou.... Velká škoda, Ryan Murphy je přece jinak skvělý, asi neměl svůj den (týden, měsíc) ... ()

LUKICKK

Konečně, věc na kterou jsem dlouho čekal, horrorový seriál, a je to kurva povedený, atmosféra a záhadno je úplně super, taky se mi velmi líbí taková dejme tomu "detektivní" část tohoto seriálu, která zapadá moc dobře. 10/10, konec dost otevřený, doufám, že se dočkáme pokračování. ()

Mrkvič

Když není z čeho brát, tak to natáhneme do pěti hodin. Přitom začátek vypadal hodně slibně, Skvělá atmosféra, zajímavé otázky. Poslední díly toho ale divákovi nemohly moc přinést, když byla skutečnost jaká byla (je). To neustálé podezírání bylo dost otravné. Když se ze seriálu místo thrilleru stala mizerná detektívka, která ani nemá konec, je to prostě zlý. ()

YumiOkami

ryan murphy a ian brennan spolupracovali s talentovanými režiséry a vytvořili tento extrémně napínavý masterpiece. nejvíc se mi líbila práce jennifer lynch, jež režírovala další dokonalý seriál, "dr. death". herci byli dokonalí, to samé i postavy, které ztvárnili. moji oblíbenci byli dean a theodora (♥️). příběh byl obestřen tajemstvím, které v první sérii nestihli vyřešit. naštěstí bude druhá série, kde se možná dočkáme dořešení a dozvíme se, co je sakra špatně s deanem (john? vážně? nechceš náhodou vyvraždit celou tvojí rodinu, nebo tak něco?). REÁLNÝ PŘÍBĚH: 657 boulevard se nachází ve westfieldu v new jersey. reální majitelé byli derek a maria broaddusovi. i tento manželský pár dostával děsivé dopisy, pod kterými byl podepsán "the watcher". v seriálu se proplétá několik příběhů, včetně toho o johnovi graffovi. john byl inspirován masovým vrahem, johnem listem, jenž bydlel se svou rodinou v devatenáctipokojovém viktoriánském sídle na adrese 431 hillside avenue ve westfieldu. john list zabil svojí manželku, tři děti a jeho matku a poté zmizel na 18 let (vražda se stala v roce 1971, ne v roce 1995 a list žádné dopisy nedostával)..... ani manželé broaddusovi se nakonec nedozvěděli, kdo je ten tajemný "the watcher"... ()

rudeboy

Obstojný mystery thriller s prvkami detektívky a rodinnej drámy inšpirovaný príbehom skutočnej rodiny Broadusových s dobrým hereckým obsadením, ktorému kraľuje skvelý Bobby Cannavale s rovnakou presvedčivou Naomi Watts. Pripravte sa však na miestami nelogické konanie postáv a väčšie množstvo falošných stôp. SPOILER: Ak nemáte radi otvorené konce, tak pri tomto seriály sa naozaj naseriete a rozlúsknutia sa nedočkáte. Je to však pochopiteľné, nakoľko reálny "Watcher" tiež nebol nikdy vypátraný. Mne sa tá záverečná "nedopovedanosť" veľmi pozdávala nakoľko sme sa sa ako diváci mohli pekne identifikovať s hlavným hrdinom, ktorý taktiež nedokázal (a asi ani nemohol) prísť na to kto mu zničil jeho sen. A obeť sa nakoniec stala lovcom? ()

Skeksis

To máte tak, keď si kúpite historický dom. Aj keď neviem, akú históriu majú Američania, keď aj naša krčma je staršia ako ich krajina. Takže kúpite takýto úžasný americký dom vyzerajúci ako škaredá sivá torta, máte drbnutých susedov, čo sa vám vkuse serú do domu, protivnú škaredú dcéru, ktorej by sa zišlo dať zopár ráz po hube, manžela, ktorý ľahko podlieha mánii, a najlepšiu "kamarátku", pri ktorej by každý triezvy človek odhadol, že je poriadna falošná piča. Takže byť Naomi Watts, tak by som od všetkého zobrala roha aj so svojimi vázami a hrncami. Mimochodom, keby sa dalo tak zarábať na výrobe keramiky, tak by som bola v hline od hlavy po päty celý deň. Ale v Amerike je to asi možné práve preto, že nemajú kultúru. Veľa blbostí a nevyjasnených vecí a všetci ľudia protivní. Ale protivní ľudia sú niekedy vtipní... Teda iba vo filme. ()

zsn

Jste střelení, toto vyzdvihovat?! Takovou krávovinu? Absolutní ztráta mého času, který už tak nestíhám rozdělit mezi milion filmů a seriálů, co se za měsíc vyprodukuje. Nikdy v životě už nedám na hodnocení laciné veřejnosti. Vždy to byla chyba. ()

jefff

Hodně mi to připomínalo první sérii American Horror Story. Akorát je to takový soft horor, spíš thriller/rodinné drama. Nebylo to špatné, ale celé to vyznívá trochu do ztracena a záhady jsou objasněny spíš napůl a dost nepřesvědčivě. Ale atmosféru to má. ()

Silwer

Proste nekteri dokazi honit nad barakama😉 Pekny a napinavy a ke konci mirne prekombinovany..Konec uplne neuspokoji ale tak je to podle pravdy.. ()