zahadum

Extrémny narcista, egoista a človek ktorý nemal najmenšie empatické cítenie. Nerozoznal skrutku od klinca...bral kokaín, pil, klamal do očí pacientom, ženám, kamarátovi alebo otcovi. Proste totálne nepríjemný človek ktorého nikto nemal rád a ktorý nemal čo ponúknuť svetu. Stal sa ale ten čo rozhoduje o živote a smrti človeka odkázaného na jeho pomoc. Toľko k doktorovi Duntschovi. Seriál sa drží tejto skutočnej udalosti presne a v tom je aj problém, že to ide asi slovo od slova. Je to dlhé, je to vlastne veľmi dlhé a má to len 8 epizód ale mal som dojem ako keby to bolo tri série po 12 epizód. Výkon J. Jacksona bol výborný, mal presne ten okúzľujúci pohľad keď klamal a presne ten sociopatický prázdny pohľad keď mu bol každý ľahostajný. Slater hral skvele doktora ktorý je výbušný a netrpezlivý. Naopak pokojného tichého seriózneho doktora zvládol Baldwin na jednotku. Kladne hodnotím aj výkon Grace Gummer ktorá prechádza v seriály asi najväčšou premenou. Za mňa slabých 60 % ()

YumiOkami

doktor duntsch aka doktor smrt “operuje” prevazne starsi lidi, kteri mu veri a oddane naslouchaji vsemu, co jim nakeca. v prubehu deje si vsimneme, ze dokturek rad mluvi; hlavne tedy o tom, jak genialni je a jak nikdy nedela chyby. nicmene to ale neni pravda - ve skutecnosti je to jen chladnokrevny vrah. — libila se mi ta jeho promena; z atraktivniho a sebevedomyho muze se z nej stala tlusta fetka. prisel o zivot plny radosti, luxusu a svobody - stejne jako ti, kterym ublizil. karma je zdarma :) — hodne me zaujmulo, ze ukazali prubeh tech operaci. bylo to nechutny, ale mrazilo me z toho. — moc se mi libil strih, hlavne ve 4. epizode; taky herci (vsichni tam byli mega sexy, to proste neni mozny) + oddání christopherovych byvalych pacientu (neboli pokusnych kraliku) a doktoru a pravnicce, kteri s tim, jako jedini, chteli neco udelat. a povedlo se! ()

netahlo

Nikdo by me nenapadlo, ze jisty Joshua Jackson, zasvecenym znamy z krucialne dementniho serialu Dawsonuv svet, zavali takovym zpusobem, jako tady! Nebyt par hluchych mist, sel bych na plny pocet. Ale i tak vysoce nadprumerna podivana a pro me obrovsky prekvapeni. Alec Baldwin samozrejme standardne extraligovy. ()

b.dragonfly

V Dallasu se děly věci. Seriály z lékařského prostředí mám ráda, o to víc, když se jedná o pravdivý příběh o psychopatickém lékaři, který svého času využíval neurochirurgii k větším či menším pokusům na lidech. Dr. Duntsche hraje Joshua Jackson, kterého známe především ze seriálu Dawsonův svět, a role zabijáka v lékařském plášti mu sedla. Jeho prázdný pohled se na postavu sociopata skvěle hodí. Co může ale celkem naštvat, je neustálé dějové přeskakování v čase. Příběh je to zajímavý, ale ani jednotlivé případy pacientů a to, co jim prováděl, mně nedokázalo nijak výrazně zvednout ze židle. ()

Kytarka

Dokoukáno. Z tohohle mrazí. Jackson zahrál toho egocentrického maniaka naprosto dokonale, v poslední epizodě jen koukal z lavice obžalovaného a stejně z něj šla hrůza... Dr. Duntsch je reálná postava, která i při jednoduchých zákrocích "dokázala" pacienty připoutat na invalidní vozík nebo v některých případech i usmrtit. Absolutní neúcta k pacientovi, porušení několika bodů Hippokratovy přísahy a jednoduše totální absence jakékoli lidskosti vůči druhému dělá z tohohle doktora opravdu postrach. I samotný Joshua Jackson si musel nastudovat, jaký Duntsch jako doktor i člověk byl, aby to dokázal vůbec věrohodně zahrát. Je mi z toho zle, závěrečné popisky toho, jak to v US (a určitě nejen tam) chodí, mi vháněly slzy do očí. Doporučuju, máte-li adekvátně silný žaludek. Aneb, stejně jako s Osvětimí a podobnými událostmi - vždycky je lepší před takovýma věcma oči nezavírat. ()