Nutně potřebuje práci, aby se mohla postarat o dceru. Nastoupí proto do farmaceutického start-upu, kterému se moc nedaří, a zaplete se tam do nebezpečného spiknutí. (Netflix)

Flopik

Za mňa veľmi fajn príbeh, ktorý sa nevyhne podobnostiam Vlka z WallStreet. Ten bol však vo veľa veciach o pár tried inde. Hlavná dvojka fantastická, Emily sa mi veľmi páčila  a to nemyslím len v kostýmoch. Chris skvelo sekunduje a Andy miestami pobaví. Príbeh baví, aj keď ten zvrat kedy sa to všetko zosype mi prišiel tak nasilu troška. Mohlo sa to spraviť viacej dramaticky tam. Finále je potom už len ako také povinné uzavretie.  Ako celok 4* určite. ()

krusty2

Vyborny film a ukazka toho ako funguje farma trh. Emily je tu vynikajuca a pevne dufam ze na starobu prestane robit na sebe vyzazisticke pokusy aby som sa mohol na nu dalej pozerat ako na pani herecku. Za tuto rolu by som mej tu sošku dal ()

djfun

Farmaceutický "Vlci z Wall Street" a Emilka v Leových kalhotách, což jí nejen sluší, ale i dost sedí:) Před dvaceti lety by Pain Hustlers byla totál bomba, dnes už sice nic překvapivého (bohužel), přesto záživná jízdička, kterou s plynem na podlaze kočíruje Emily Blunt: tupá, neomalená, otevřená - záleží na tom, kterej překlad jejího jména si vyberete... za mě platí všechny tři a vzhledem k vývoji její postavy přesně v uvedeném pořadí! ()

hakon

Rychlokvaška, která neurazí. Strašně moc to chce být přemoudřelejší Wall Street, ale není to ani z půlky tak cool ani osobité a už vůbec ne chytřejší. Stále se na to dá hlavně koukat kvůli skvělé Emily Blunt. A i když je tempo fajn a ty dvě hodiny celkem utečou, tak filmu chybí velké momenty, všechno je tak nějak zahrané do outu. 6/10 ()

Katie88

Taková trochu Erin Brockowich v ne úplně legální firmě... Mimochodem i ty kulisy kanceláře na začátku jsou stejný jako u Erin :-D Emily Blunt si cením čím dál tím víc, ale příběh je takový prúměr. Nic, co by překvapilo nebo šokovalo. Hlavní postava je sice odvážná žena se smyslem pro morálku i přes všechny okolnosti, ale to je tak asi všechno. ()

barteca

Nebylo to tak úderné jako jiná díla o šmejdech z farmarpůmyslu, ale nakoukání to těch praktik fakt zvedá žaludek. Film mapuje  začátky distribuce fentanylu, který je dnes v kombu zombie drogy. ()

Hapretor

Zkouknuto jen kvůli Emily ... je nejen krásná ženská, ale i skvělá herečka ... bylo to fakt záživné ... díky ní hlavně ... dějově to nemůže nikoho překvapit ... je to jasný skript od začátku do konce ... každý ví, že práškovej průmysl na lidech zkurveně a pekelně vydělává ... bohužel je horší, když ty prášky potřebuje nutně až zoufale ... a ještě horší, když je váš doktor/ka bezpáteřní "svině" ... což se v ČR jistě nemůže stát ... ()

AnanAss

O tom, že lékárníci jsou novodobí dealeři v uhlazených pláštích a drogové domy nahrazují kliniky, nepochybuje snad nikdo. Tohle je příběh jedné společnosti, nabízející pilulky proti bolesti, kterou ke vzestupu nakopne příchod barové tanečnice. Ta si postupně začne uvědomovat, že celému medicínskému průmyslu je nějaká Hippokratova přísaha u řiti… hlavně když se sypou penízky. Mix Erin Brokovič a WolfStreeťáka bohužel nedopadl tak dobře, jak by si dané téma zasloužilo. Jak jen to správně vystihnout… je to prostě natočeno strašně průměrně a občas nezáživně, i když svoje silnější momenty to rozhodně má (do toho však nepočítám rapujícího Evanse). Škoda, že tento námět nedostal na starost někdo jako McKay nebo Gillespie, v jejich podání by šlo hned o lepší zážitek. Ale i tak se vyloženě o žádný velký průšvih nejedná. ■ AnanAss‘s Score: 5/10 ■ ()

BOURQUE

Inšpirácia Scorsesovým filmom je viditeľný, ale Yates nedokáže daný príbeh s veľkým potenciálom premeniť na nadpriemerné dielo. To, čo vidíme, je len malý kúsok z veľkého obrazu (svet a biznis farmaceutiky, kde „dneska“ bohužiaľ sú na prvom mieste peniaze/zisk a až potom niekde je to zdravie pacientov) a ani ten neobsahuje nejakú novú informáciu. Herecky film drží nad vodou Emily Blunt (páni, tá si môže obliecť akékoľvek šaty a vypadá skvele), ostatné veľké mená ako Ch. Evans alebo A. Garcia z druhej rady len asistujú. Napriek tomu Pain Hustlers patrí medzi tie lepšie Netflixovské filmy (veľa ich fakt nebolo), ktoré boli predstavené v roku 2023. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

figliar

Obchodníci s bolesťou mali veľmi pomalý rozbeh, ktorý bol až veľmi podobný dokumentu Vynálezkyně: Z kapky krve. Ale po pol hodinke sa film rozbehol a začal pripomínať veľakrát v komentároch zmieneného Vlka z Wall Street. Hlavná dvojka Emily Blunt a Chris Evans si viedli dobre, Andy Garcia zahral svoju úlohu skvelo, scenár bol napísaný kvalitne a nakoniec sa jednalo o veľmi zaujímavú drámu natočenú podľa skutočnej udalosti. David Yates sa po Potterovskej ságe vybral inou cestou a v tomto prípade mu to parádne vyšlo. ()

Olík

Vlk z Wall Street z AliExpressu si frčí na opioidech pod dohledem J. K. Rowlingovou odkojeným Davidem Yatesem. Divoké kombo, které si myslím dopadlo víc než slušně. Činy za hranicí morálky, když jsou podány zábavně, prostě diváka baví. Ví to Martin Scorsese, ví to devět z deseti oslovených zubařů a ví to i zde naprosto okouzlující Emily Blunt, která celou kárku táhne. I když Obchodníci s bolestí nejdou úplně na kost a místy můžou působit trochu povrchně, nenáročného diváka dokážou upoutat bez sebemenších problémů a já nemůžu jinak, než ohodnotit nadprůměrem. ()

DAPDO

To co dělali obchodní zástupci a lékaři byl hnus, ale přenýst to na filmový plátno tak, aby to nebyla nezáživná nuda jde hodně těžko. Trojice Blunt, Evans a Garcia je přesvědčivá, ale to je asi tak všechno - 55%. ()

bearmeedek

Ačkoliv se jedná o vážné, až tragické téma, většina filmu probíhá v odlehčeném a mírně humorném tempu. Do chvíle než ...  A právě tento styl a přítomnost Emily Blunt zvedají zážitek. U Emily nejde jen o přítomnost. Dokázala ovládnout film a to dost dobře. ()

Likan7

Pro film parádní téma, jenže podané tak nudně a nezáživně, že mě to až zaráží. Jediný, co mě trochu vyvádí z letargie je Emily Blunt. Ta je skvělá, přesvědčivá a baví mě. Jenže všechno ostatní je doslova jedno velké meh. Od trapnýho Evanse, nevyužitého Garcii a Yatesovi režie absolutně bez nápadu. ()

mira.l

Co nám to řeklo?? Že ve farmaceutických firmách (platí asi po celém světě) se točí ale svinský peníze a že zdaleka ne vždycky jsou křišťálovější než křišťál.  Zúčastnění, ti, co umí to svoje zobání patřičně prodat, si žijou jak prasata v žitě. Ovšem jen do doby, než se to provalí nebo se něco pokazí a spadne klec. Ani jedno není žádná převratná novinka. Dvě * čistě jen za Emily. ()

Demonic189

Ten najpriemerovejší priemer, aky len môzete na televiznej obrazovke vidieť. 10000x omletý príbeh o vzlete a páde, natočený tým najrutinnejším spôsobom... aspon že ta Emily je stále sexy kosť ()

rublik05

Popravdě jsem raději už dopředu neočekával nic světoborného, vzhledem ke stále upadající tendenci filmů od Netflixu, post režiséra i herci v hlavních rolích však dávali naději, že by to zase až taková katastrofa být nemusela. Skutečnou kauzu, jež je předobrazem filmu, jsem v našich médiích vůbec nezaregistroval, takže mě snímek zaujal i svým námětem o korupci ve farmaceutickém průmyslu. Jak už jsem zmínil, režijně i herecky je film zvládnutý dobře, zejména Emily Blunt, ale i Chris Evans jsou výborní, bavili mě také Andy Garcia či nadějná Chloe Coleman. Filmu bych vytknul určitou sterilitu, že většinou sází na jistotu, na již zaběhnuté postupy a schémata, tvůrci mohli být v tomto ohledu mnohem odvážnější, snímku také chybí krapet svižnější tempo, ocenil bych i větší porci humoru. Jako celek hodnotím Obchodníky s bolestí veskrze kladně, i přes určité chyby mě film bavil, chválím i závěrečné nastínění reálné kauzy, takže si pak divák může alespoň dohledat více podrobností. Na Netflix opravdu dobrá práce, jen tak dál. 7/10. ()

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)